Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj, gyengült a...

Mi lehet a baj, gyengült a mellszívóm?

Figyelt kérdés
Medela Lactinát bérlek, 3 hónapra csak az üveget és a tölcsért kellett megvennem. Eddig semmi baj nem volt, egész jól hozzájárult, hogy beinduljon a tejem. Lassan 4 hónapos lesz a fiam. Pár napja nem telik úgy meg a mellem tejjel, mint eddig, de a picur szívja, nagyokat nyel. Viszont mikor utána leakarom szívni, alig jön valami, pedig érzem, hogy van benne tej. Gyengülhetett a szívó? Van ilyen?
2012. febr. 27. 22:31
 1/3 xStefix ***** válasza:
Nem. Egyszerűen beállt a tejmennyiséged, már kevesebbet vagy egyáltalán nem tudsz fejni, mert annyi van "csak", amennyi a babádnak kell. Ez teljesen rendben van így. - Már feltéve ha nem tejleadásra fejsz folyamatosan, mert akkor sajnos lehet, hogy lassan be fogod fejezni ezt a részét.
2012. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nem tejleadásra fejek, csak, hogy kiürítsem teljesen és, hogy legyen tartalék a fagyasztóba. De annak is nagyon fogok örülni, ha annyi lesz, amennyi a fiamnak kell. Érdemes azért még beruházni mellszívóra?
2012. febr. 28. 21:06
 3/3 xStefix ***** válasza:

Ha csak ezt a babát nézzük, akkor szerintem most már nem érdemes venned, főleg akkor, ha a béreltet könnyen el tudod érni egyébként is, ha kellene. Megeshet, hogy kelleni fog még fejni valamiért, de ezt ugye nem tudhatod előre... De ha megelégszel azzal, amennyit ő kiszopik, akkor nem szükséges. (A sok fagyasztott tejjel meg csak "óvatosan", nem minden baba issza meg sajnos. Bár még ilyenkor is tovább tudod esetleg adni.)

Viszont ha tervezel még babát, akkor érdemes lehet venni magadnak, mert több gyereket is kiszolgálnak.


Bár a Lactinát nem tudom, hogy kézi-e vagy elektromos - én "házi" használatra inkább a kézit szoktam javasolni, mert olcsóbb és kisebb. Elektromos inkább akkor kell, ha valamiért nehezen ürül a tej vagy rendszeresen kell fejni (nem szopizó baba vagy tejleadás). De hogy végül kinek mi jön be, az egyéni.

2012. febr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!