Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5napja született a babánk...

5napja született a babánk 4300grammal. Előtejem már van és 20-30grammot tudok szoptatni. De még nem történt meg a belövelés! Akkor most már biztos, hogy nem lesz tejem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szoptatni, és van valamennyi tejed, azt írod 20-30 gramm, akkor már belövellt, nem? Az előtej az kevesebb szokott lenni. Próbálj meg tejszaporítót inni, meg nagyon sok vizet!!! Hátha segít a mennyiség növelésén.
2012. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem mindenkikben lesz hatalmas és duzzadt a melle mikor belövell ha van tej akkor lesz is

szoptass nyugodtan amikor a babának több kell akkor 2-3 nappal de lesz annyi ne ijedj majd meg

a melle/tested követi a baba igényeit

most ennyi elég neki :-)


szal nyugi

2012. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szoptatás után fejjél! Azzal serkented a tej mennyiségét. Valószínűleg a tejbelövellésed megtörtént már! Ne ess kétségbe, ha a babádnak elég, akkor oké. Az én babám is ilyen adagokkal kezdte, pedig tudom azt, hogy másnál élből 130-at szívott. Jah és a tej mennyisége növekedni fog! Az átállás a nagyobb mennyiségre nálunk úgy történt, hogy gyakrabban akart enni, másnapra megjött a kellő mennyiség!
2012. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ma reggel már csak 10-et szopizott...nagy baba, a védőnő azt mondta pótoljuk táppal mert a gyereknek kevés a napi 100-120gramm.úgy hogy most táppal egészítjük ki.Egyébként jó gyerek sokat alszik.
2012. jan. 31. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Mennyi a baba súlya? Megállt a fogyása? Ha igen, akkor nem biztos, hogy olyan keveset eszik. A mi babamérlegünk állandóan kevesebbet mért, sőt volt olyan, hogy szoptatás után könnyebb volt a gyerek mint előtte, mégis hízott rendesen.

Fejni nem tudsz? Én inkább azzal pótolnék tápszer helyett. Az első pár hétben szerintem fontos fejni, hogy igazán beinduljon a tejtermelés. Utána el lehet hagyni ha beállt már a kereslet-kínálat egyensúly.

2012. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak elkeseríteni, de amint az ember megveszi a tápszert, onnantól akár le is mondhat a szoptatásról! Lehet, hogy ment volna, és termelődött volna több, de most már nem fog. Hülye védőnők! Bocsánat...
2012. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem hülyézném le a védőnőt...Ugyanebben a cipőben jártam. A 4440 grammal született kislányom a 2- éjszakától végigüvöltötte a nappalokat, éjszakákat a kórházban. Otthon ez folytatódott. Nekem a 4. napon volt tejbelövellés, de ezután is kb. annyi volt, mint neked. Ne aggódj, próbálkozz pl. homeós bogyóval -Urtica urens, zöld fiolás-nekem valamennyit segített. Én pár nap után tápszerezni kezdtem, mert nem bírtam nézni, hogy éhezik, és fogy. Pár napig azt csináltam, hogy először szopi, aztán tápszer. Nem ment hosszú ideig, mert ideges volt, hogy hamar kiürült a mellem, püfölte tenyérrel, és rázta rajta a fejét. Aztán fejtem, gyűjtögettem , hogy legalább napi 1-2 étkezésre valót tudjak neki adni. 2 hónapos korára meguntam, mikor napi össz.20 ml gyűlt össze. Próbáltam a Laktoherbet, gabonagolyót, sok folyadékot, semmi...Ezek után elhiszem, hogy genetikai háttere is lehet. Anya és mamám se tudott szoptatni...Ne csüggedj, próbálkozz még, tegyél meg mindent, amit lehet, de ha nem jön össze, ott a tápszer. Nem méreg. :-) És ne hagy éhezni!
2012. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre 20-30-at szopizik+40 mg táppszert...minden cicizés után fejek de nem sok jön kb.5g.rengeteget iszom +laktoherb teát,és kipróbálom a homeopátiás golyókat..nem sír hogy éhes de nem akarom,hogy fogyjon....kitartok.ha nem lesz tejem,akkor tápot kap más is felnőtt rajta!
2012. jan. 31. 16:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként más még nem is tápszeren nőtt fel, hanem ilyen-olyan tejeken! Szóval semmi gond! Ne aggódj! Élvezd az anyaságot! És minél hamarabbi átaludt éjszakát kívánok neked!
2012. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

A pótlást ne üvegből add, mert akkor tényleg nagyon alávágsz a további szoptatásnak!

A babád milyen gyakran, mennyi ideig, hogyan szopik? Jó a technikája, nagyra nyitja a száját, érzed, hogy rendesen szív? A tejleadást látod, érzed? Játszócumit használsz? (mert nem kéne)

Ez mind fontos lehet, mert bárhol lehet hiba, ami miatt esetleg nem nő eléggé a tejed!

2012. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!