Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után nem hajlandó...

Szopi után nem hajlandó meginni a tápit kiegészítésként, adjam külön?

Figyelt kérdés
CSak ha farkaséhes, akkor eszik tápszert, a tej már fogyatkozik, úgyhogy kell kiegészítés.
2012. jan. 11. 19:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Három éve szopizik a kisfiam, még ma is óránként, éjszaka is többször. Nem szándékozom elválasztani, s ma is úgy vagyok vele, hogy ha megunja, majd abbahagyja.

Nem vagyok elvakult "ősanya", egyszerűen hagyom, hadd szopjon, ha így tartja kedve. Engem nem zavar, addig is pihenek.

Zárójel: két könnyebb náthán kívül még nem volt beteg.


Soha nem fejtem, szerintem igény szerint szoptatott babánál semmi értelme nincs. Amit lefejsz, az a cicin keresztül közvetlenül mehetne a szájába is, nem?


Szerintem fölösleges tápszert keverni az ételhez. Én is csináltam egy ideig, de aztán abbahagytam.

A vitamin benne van a zöldségben, gyümölcsben, gabonában, annyi, amennyi neki kell. Meg az anyatejben.

Ja... a bolti tejpépekben lévőt nehezebben dolgozza föl a szervezet, a konzervekben pedig kisebb a vitaminmennyiség.


"Az alkalmanként 60-as anyatej, amit fejéssel tartok fent,úgy gondolom nem elég" ez arra utal, mintha gond lenne számodra, hogy kevesebb a tejed

"azt hiszem már ennyi idős korában nem a tej növelésére kellene törekednem, mindhiába, a hormonok, a természet már nem akarja" ez meg arra, hogy elégedett vagy azzal, ha már nincs annyi tejed, hiszen ez a természet rendje


A természet már nem akarja... és Te mit akarsz? Akarod őt szoptatni, vagy nem? Ezt neked kell eldönteni.


Szerintem arról van szó, hogy már nincs kedved szoptatni, s annak a módját keresed, mivel helyettesítheted az anyatejet. Az anyatejed semmivel nem helyettesítheted.


A gyermeked viszont még anyatejet szeretne, itt ütköznek az igényeitek.

A tápszert továbbra sem javaslom, több cikk szól róla, hogy - a tápszer reklámokkal ellentétben - nem szolgálja a gyermek fejlődését, csak nagy kényszerből kéne adni, amikor párhetes, párhónapos babák nem kaphatnak anyatejet.


A természetes elválasztáshoz sosem kellett tápszer, a szükséges tápanyagok benne vannak az ételben. Ha mindenképpen tejfélét akarsz adni, mehet a tehéntej.


Kisfiam már hat hónapos korától itta, semmi baja. Igaz, ez a házi tejre vonatkozik, nem a bolti vacakokra.

2012. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!