Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után nem hajlandó...

Szopi után nem hajlandó meginni a tápit kiegészítésként, adjam külön?

Figyelt kérdés
CSak ha farkaséhes, akkor eszik tápszert, a tej már fogyatkozik, úgyhogy kell kiegészítés.
2012. jan. 11. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Mi az ,hogy kell ?! Te honnan tudod ?! Te vagy a gyerek ? Ő tudja-érzi mennyire éhes. Minek tömöd ? Szopi,tápi....látoam sok eszed van.... + gyermekem van ,egyiket sem töltöttük muszájból,mindegyik annyit eszik amennyi jól esik neki !
2012. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szopi után nem kér tápszert akkor valószínűleg elég neki a tejcsi.Ne akard fölöslegesen tápszerezni.Mennyi idős a babó?Nekem 3 gyerkőcöm van egyszer sem kaptak tápszert.4 hónapos kortól elkeztünk kóstolgatni,de csak egy-egy kanállal.így mire kevés lett volna a tejcsi önmagában már tudtam mit szeretnek,mit nem,és el is fogadták az ízeket.Biztos hogy kevés a tejed?Ezt miből gondolod?Mert fejni pl. én soha nem tudtam,mégis 20 hónapig szoptattam őket.
2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is kellett tápszert adnunk anyatej mellé, mert kevésnek bizonyult a tejem sajnos. Vigyázz, mert könnyen átállhat a tápra.. Inkább próbáld meg serkenteni a tejed.

Nem lehet egyébként, hogy nem ízlik neki az a táp, amit adsz neki? Melyiket adod?

Mi Beba HA 1-et adunk, azt szereti.

2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

"látom sok eszed van" kérlek titeket, kerüljük ezeket a megfogalmazásokat!


Annyi téves, ellentmondásos információval terhelik az anyukákat, hogy nem csoda, ha zűrzavar van.


Valóban, az anyatej "arra van kitalálva", hogy azzal jóllakjon a gyermek. S ha jóllakik, akkor utána nem kell már neki a tápszer. Sőt, ha szoptatod, egyáltalán nem kell tápszer!


S minél többször szoptatod, annál több tejed termelődik. Ha mellette tápozod, akkor elmegy az étvágya, kevésbé kívánja a cicit, s ha nem szopik, akkor tényleg csökken a tejmennyiség.


Persze, ha fenn akarod tartani a tejtermelés, igény szerint kell szoptatnod, nem időre.

Kérdés, hogy akarod-e, vagy inkább nyűgnek érzed?

2012. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem. Ha nem fogadja el, akkor nem éhes szoptatás után, tehát elég a tej.

Ha éhes mert kevés a tej, akkor elfogadja a tápot.

Szerintem is szoptass inkább gyakrabban, nincs itt akkora gond, hogy táp kelljen.

2012. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy én fogalmaztam bénán, de ténylegesen a kérdésre szerettem volna a választ. 11 hónapja szoptatok, 6 hónapig csak anyatejes volt, a hozzátáplálás óta fogyatkozik a tejem, nagyon válogatós a babám, a főzeléken és az anyatejen kívül mást nem igazán szeret. Az alkalmanként 60-as anyatej, amit fejéssel tartok fent,úgy gondolom nem elég, nem is hízik, bár tudom ebben az életkorban ez nem is annyira feltűnő.

Éhes, mert sír szoptatás után és mérem is. Amikor pedig kínálgatom ezzel-azzal a tejtermékkel, péppel, tápszerrel nem kéri a többségét.

Mindig úgy tanultam, hogy a szoptatás után jöjjön a kiegészítés, önállóan még nem adtam csak tápszert. Van 1-2 olyan amit nem undorral fogad, de anyatej után mindent.

Remélhetőleg az első gonosz válaszoló is tisztába került a helyzetemmel, a bunkóság ugye határtalan. Majd te is így kapj választ.

Ez az oldal arra van, hogy a legbutább kérdéseket is feltegyük akár, de akik így válaszolnak örökre kitiltanám az oldalról.

Van tapasztalatom a szoptatásról, de azt hiszem már ennyi idős korában nem a tej növelésére kellene törekednem, mindhiába, a hormonok, a természet már nem akarja.

Én akartam, másra sem törekedtem, ezért ha gügyeségnek tartjátok a kérdésem, nem kell válaszolni. Mivel nem írtam hány hónapos a babám,és nem részleteztem, talán én is hibáztam,de nem szükséges előre ítélkezni.

Köszönöm, majd megoldom...

2012. jan. 11. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok. Ne haragudj, nem tudtam mióta szoptatsz.. Így már tényleg másképp áll a dolog.

Egyébként evett már tápot? Csak mert az én fiam mikor először kapott, kiköpdöste, nem ízlett neki. Aztán másodjára már többet evett, most meg már 200-at is megeszik, ha úgy tartja kedve. Bár közben váltottunk is, Humana-ról Bebára. De a Humanának tényleg katasztrófa volt az íze.

Szóval én még mindíg a táp ízére gondolok, szerintem azzal nincs kibékülve a babád.

És ha valamilyen gyerekitalt vagy kakaót próbálnál? Láttam a Tescoban a Nestlének is van ilyesmi. Tudom, 1 éves kortól ajánlott, de szerintem nem azon az 1 hónapon múlik. Egyik ismerősöm 11 hónaposan a tehéntejet kezdte el (persze konzultált az orvosával), mert a babája nem itta meg a tápot. Nem lett semmi probléma.

2012. jan. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nálunk a Humana az amit kanállal néha elfogad,abból is csak 1 fajtát, de szopi után azt sem, tejpépet sem. Ha meg 2 szoptatás között adnám, akkor meg félek,hogy a maradék tej is megcsappan. Még próbálkozunk. A többi tejtermékkel sincs nagyon kibékülve, de majd valahogy csak rájuk szokik. Egyébként azért akartam a dolgokat szoptatással egybekötni, mert úgy tudom, nem jó egész nap eszegetni. Sokan lehet, hogy még ennyi idősen is, "ha megéhezik, egyen" elvet vallják ,de szerintem minimálisan 2 óra el kell hogy teljen evések között, én ezt tapasztaltam, most nem részletezném.
2012. jan. 12. 08:28
 9/11 anonim ***** válasza:

ha már 11 hónapos akkor elvileg 2 étkezést már ki lehetett váltani

próbáld meg lefejt tejjel keverni a tápszert tejpépet főzit stb...

ha megérzi benne azt az ízt talán jobban elfogadja


nem egyszerű a hozzátáplálás tudom mert vannak nagyon válogatós babák :-)

de nekem ez vált be


(a fiam (7éves) máig nem szereti a főt krumplit pl babaként sem ette meg még akkor sem ha mással kevertem)

2012. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia 2. vagyok.Ha ennyi idős a babád,akkor szerintem nyugodtan megpróbálhatod a bolti tejet felforralva.Tudom sokan nem tennék,de ha belegondolsz mi azon nőttünk fel,nem volt gyerekital.Persze ha esetleg van tejcukorérzékeny a családban az más.Nekem 3 gyerkőcöm van,én nekik ennyi idősen már azt adtam.Azért írtam,hogy tápit nem kaptak,mert amég nem ehettek mást,nekem volt tejem,utána meg a gyümi zöldség,bolti tej,meg a mi kajánk csak pépesítve,darabolva,ahogy az az életkoruknak megfelelő volt.Remélem segítettem.
2012. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!