Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás két mellből? Ha...

Szoptatás két mellből? Ha mindkét mellemből szoptatom a 3hetes babámat, akkor honnan tudhatom biztosan, hogy megette az elsőből a zsíros részt is?

Figyelt kérdés
Sajnos egy mellből nem elég neki a tejcsi, ezért - meg más okokból is sajnos - pár napja elkezdtük tápszerezni pótlásként a picúrt, viszont azt olvastam, hogy jobb ha két mellből szoptatom. Így viszont, honnan tudom, hogy az elsőből megette a zsíros részt is és nem csak elfáradt/lusta?
2012. jan. 3. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet azt érezni, tudod az a kis bizsergő érzés, amikor annyira jön a tej, megindul a tejleadóreflex.
2012. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tápszerezed amikor 2 mellből jóllakhatna anyatejjel??? Így egyre kevesebb tejed lesz, a tejjel nem szabad spórolni! Minél több fogy, annál több lesz! Ne tápszerezd, szoptasd 2 mellből csak ne tedd át túl hamar az elsőről a másodikra és kész. Én is 2 mellből szoptattam eleinte, csak most az utóbbi 1 hétben elég egy mell szoptatásonként de már 2 hónapos a fiam, viszont soha eszembe se jutott nem megszoptatni a másik mellemből is ha még kért!
2012. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha látod rajta, hogy nincs mit szívnia (és látod rajta, mert valószínűleg nyűglődni kezd), akkor tedd át a másikra.
2012. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xStefix ***** válasza:
100%

Ójaj, tápot gyorsan tedd el!!!


Ha a babád még pici és hajlamos elaludni/elfáradni a mellen, akkor neked kellhet figyelni, mikor ürül ki és mikor válts. Figyeld magad szoptatás közben, hogy hány tejleadó-reflexet érzel (bizsergés a mellbimbónál). Ha ezt nem érzed, akkor azt nézd, hányszor van olyan szakasz, amikor a picid erőteljesen, ütemesen szív és nyel; ez jelzi azt, hogy épp tejleadás van és eszik. Közben nyugodtan tapogasd meg néha a melled a kezeddel is, hogy kellően felpuhult-e. Nekem anno, amikor totál üres voltam, teljesen lelapult, csak a tejmirigyeket éreztem a mélyben, mint apró kis gömböcskék. (Nekem anno 2 reflex vitte ki az összes tejet.)

Vagy, ha szoktál még fejni és jól is működik, akkor fejésnél is megfigyelheted ugyanezt.

Mindezekkel meg tudod magadon tanulni, hogy érzésre, ránézésre kb. mikor vagy üres.


Ha már nagyobb (lesz) a babád, akkor idővel ő maga is jelezni fogja, ha üres a melled: ficánkol, nyafizik vagy elfordul a melledtől, esetleg jelzi, hogy kéri a másikat.

Sőt, még később olyan is lehet már, hogy nem eszi ki az összes tejet, csutra - ez akkoriban fordulhat majd elő, ha már nem ér rá túl sokat pepecselni a szopival. :) Ez sem lesz már baj akkoriban, ugyanis annyira ügyesen fog szopizni, hogy már a teljes kiürítés nélkül is hozzájuthat a szükséges mennyiséghez. Illetve a melled is jobban, könnyebben fogja tudni leadni a tejet. És már a babádnak sem lesz annyira kulcsfontosságú az utolsó csepp zsíros tej is.


Remélem, segítettem. :)

2012. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem elég neki 1 mellből jóllaknia, miért is kéne, ha ott a másik? :)

A tápszerre nektek nincs szükségetek.

2012. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én az elejétől két mellből szoptattam, nem kellett tápszerezni és 14 hónapos koráig szopizott.
2012. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy jól lakott, hogy cicizés után megnyugszik/elalszik, valamennyit gyarapszik a súlya is, nem sír etetés után fél órával éhségében, stb.

Hogyan jut eszedbe tápszert adni neki, ha ott a másik melled tele tejjel?


Én az elejétől kezdve két mellből szoptattam. Így kevésbé feszül a mell is, hiszen kevesebb ideig kell tárolnia a kevesebb tejet. És gyorsan beáll az a mennyiség, amire a babádnak pont szüksége van.

2012. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Igazából tegnap már meg tudtam figyelni nagyjából mikor fogy ki - talán picit nyugodtabb vagyok azért - az egyikből. A legnagyobb probléma az, hogy reggel ha éppen a bal mellemből eszik akkor majdcsak elég naki csak az, éppen egy kicsi kell neki a másikból, a jobb mellemben ekkor is csak kb 60-70ml van. Estére viszont annyira kifogy, hogy szörnyű. Tegnap este a jobb mellemből csak 20ml-t tudott kiszívni, a másikból is csak 40-t, így mégiscsak kellett neki egy kicsi tápszer. Mit csináljak azért, hogy estére is legyen elég? Vagy ha fejem egész nap, mindig azt, amelyikből először evett, akkor idővel estére is lesz benne elég? Vagy mindig, minden evésnél ki kell fejni mindkettőt? Jaj, annyira nehéz :(

2012. jan. 4. 07:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor mellre kell tenni a babát, ha kell óránként, és lesz amiből etesd. A leírtakból úgy tűnik a könnyebb utat választottad. Hidd el megéri a fáradtságot, mégha most nehéz is. Később baromi könnyű lesz.
2012. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is egy kicsi tápszert (vagy lefejt anyatejet, ha éppen tudtam fejni) adtam neki este, DE előtte kiszívta az egyikből a tejet, rátettem a másikra. Majd vissza az elsőre és utána megint a másodikra. Bolt, hogy többször is rakosgattam a babát, hogy tényleg szívjon ki minden csepp tejet.
2012. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!