Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás előtt mennyivel...

Szoptatás előtt mennyivel ajánlatos/szabad/érdemes vitamint bevennem?

Figyelt kérdés
2 szopi között, vagy inkább rögtön utána, vagy szabad közvetlen előtte is? Pl. multivitamint, C-vitamint, stb.
2011. dec. 27. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mint laikus, szoptatós anya, szintén szedek vitamint, de soha nem figyeltem erre. Lényeg, hogy ha teheted, szedd.
2011. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

A multivitamin, terhesvitamin egyetlen "előírása", hogy lehetőleg azonos időpontban vedd be naponta. Hogy ez a szopi szempontjából hol van, szerintem lényegtelen.

Ha azért kérdezted, mert így akarnál esetleg több vitamint juttatni a babádnak, akkor ezen nem kell aggódnod, az anyagcsere kicsit bonyolultabban működik. Nem ezen múlik. :)

2012. febr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, mikor veszed be, kb, ugyanúgy átmegy, főleg ha még gyakran szopizik. Viszont olvasd el a betegtájékoztatót, mert pl. a Béres és a TEVA C-vitaminnál is ezt írják:

"A C-vitamin kiválasztódik az anyatejbe. Szoptatás alatt a C-vitamin szükséglet fokozottabb, de az ajánlott 100 mg/nap adagnál nagyobb mennyiségben történő pótlás nem javasolt."

2012. febr. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, például ezért is kérdezem, hogy ha több c-vitamint veszek be, például ha megfáztam, és kiválasztódik az anyatejbe, akkor mit okozok a babámnál. És a többivel is ugyanez a helyzet. Én most úgy veszem be őket, mintha gyógyszert szednék,rögtön szoptatás után, de nem tudom, hogy mikor kerülnek be a tejbe, és mikor kerülnek ki a szervezetből. Azt sem szeretném, hogy esetleg mindig vitaminmentes tejet adjak neki, most tudom ez túlzás.
2012. febr. 29. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez hülyeség, de logikusan talán akkor tudnád csak szabályozni, ha az előtt pisilnéd ki, mielőtt beindul a tejtermelésed. Esetleg, ha a babád már végigalussza az éjszakát, szopi után beveszed és sokat iszol lefekvés előtt... :o)


A túlzott, hosszan tartó C-vitamin bevitelről néhány helyen azt találtam, hogy vesekárosító vagy vesekőképző lehet. Hozzáteszem, ugyanakkor más források meg azt írták, hogy az állatkísérletek nem igazoltak ilyesmit, és persze sehol nem írják, mi az a túlzott. Talán legokosabb, ha megkérdezel egy patikust, milyen vitaminkészítményt javasol, ami biztonságos szoptatás alatt.


Azon meg ne izgulj, hogy "vitaminmentes lesz a tejed". Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol (sok zöldet is eszel), az a legtutibb, és fontosabb, hogy a babát védik az anyatejbe átkerült ellenanyagaid is.

2012. márc. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem kizárt, hogy létezik "vitaminmentes anyatej". De aranyos az elképzelés. :)


Kérdező, ha szoptatás alatt szedhető multivitamint szedsz (a terhesvitaminok pl. ilyenek), akkor általában nem szükséges ezen túl még mást is bevenni (alapjáraton), sőt, az már akár sok is lehet.

Én is vettem nemrég 500-as C vitamint (csak olyan volt), de mivel a Gravidában is van valamennyi, ezért én nem szedem őket egyszerre, hanem felváltva egyik nap ezt, másik nap a másikat. 1000 mg C-vitamin / nap, főleg huzamosan, már valóban káros. Ugyanígy, a lányom nem eszi a Multitabs Immunoját, úgyhogy azt is én rágcsálom, de szintén ilyen váltott rendszerben.

Szerintem te se vidd azért túlzásba, vagy ha mindenképp többet akarsz egyszerre, akkor alacsony dózisút vegyél.


Egyébként nem ettől lesz egészségesebb a babád - ha bármilyen vitamin vagy akármi nem elég, te leszel először beteg, nem ő. Szóval "nyugodj meg". Jól ki van ez találva. ;) (De persze az utánpótlás neki se, neked se árt.)

2012. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!