Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babám alig szopik...

5 hetes babám alig szopik alkalmanként 30-40g-ot (két mellből! ) ráadásul ha nem emelem függőleges helyzetbe és tartom így min 15 percig szopás után azonnal, rengeteget kibukik. Lehet, hogy csak ennyit igényel? Vagy pici a gyomra?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint már kb 100-at kellene szopjon,de ő nem akar. Tejem van, fejegetem is.Eddig jól gyarapodott,3240-ről 4060-ra de aggódom, hogy miért nem kér többet. Egy szoptatás így is kb 2 óra hosszat tart: szopi-büfi-elalszik-másik cici-büfi-fejés. Nagyon fárasztó...
2009. máj. 14. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Szia ! Valószínűleg túl sok levegőt nyel szopizás közben és ez eltelítheti valószínűleg.Kicsit lassabban szopizik , nyugodtan kényelmesen . Csak 30-40 gr-mot szopik,ennyi is elég neki. Nem sárgul egy kicsit? Az okozhat egy kis lustaságot aluszékonyságot. Mennyi időközönként kér enni ? 2-3 óránként kéri a kaját? Evéshez ébreszteni kell vagy magától ébred?A súlya szépen nől ezért én nem aggódnék. Ami neki kell azt úgy is megeszi.Max 3 órát aludhat mert még kicsi . Próbáld meg csak 30 percig szoptatni és ha elalszik ragd le és ha kér még, éhen maradt úgy is szól. A míg nem fogy és nől a súlya bár lassan is hagyni kell ha elalszik meddig bírja azzal a mennyiséggel.
2009. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! kösz a választ! Most 2x10 percig szoptattam és így 60-at evett. Nem volt valami lelkes, úgy ébresztettem fel. Kb egy óra múlva megint kért, akkor odaadtam neki amit korábban lefejtem 40g-ot. szóval lenne igénye... A levegőnyelésben igazad lehet, most nem bukott annyit. Nem szokott gyakran enni kérni, csak néha szopik nagyon lelkesen, inkább tötyörög.
2009. máj. 14. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Továbbra is szoptasd rövid ideig. Vagy szopi után amit lefejsz add oda neki mielőtt eleludna.Ha van előző szopiból lefejt tej azt oda lehet adni pótlásnak.100-at ne egyen meg egyszerre mert ha eddig csak 40-t evett megfájdulhat a hasa.Óvatosan fokozatosan kpjon többet.Ha ez beválik max 4 órát aludhat.Ha nem ébred magától 4 óra elteltével csak akkor kell ébreszteni. Meg kéne várni , hogy magától ébredjen mert nemfogja tudni mi az éhség és rossz evő lesz.4 óra után eszik amennyit eszik.Szopi 20 perc + lefejt tej attól függően mennyit szopizott és utána csicsika a babának!Próbáld ki és írd meg ha lesz időd mi lett az eredmény.Kitartást kívánok és jó egészséget!
2009. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!