Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leszoktatnám, de mindig...

Leszoktatnám, de mindig begyullad a mellem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam, most napi 1-3 alkalommal szopik. Szerintem le tudnám szoktatni, elég jól reagál. De most is már lázas vagyok, bedurrant a mellem. Fejni nem tudok. Most mi legyen?
2011. nov. 1. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz fejni?

Menj el a nőgyógyászodhoz és ő ír fel gyógyszert amitől 1 hét alatt elapad a tejed.

2011. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem sürgős a leszoktatás, hagyd szopizni még, így nyersz magadnak egy kis időt. Miután rendbe jöttél:

Csökkentsd napi max kettőre, utánna max 1-re, utánna 0-ra.

Ha mégis szopizik, többször, akkor az időtartamot csökkentsd, vagy mondd neki, hogy tévézés közben már ne szopizzon, már csak elalvás előtt, már csak a kisszobában, stb.

2011. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Urtica urens 15CH napi 2x5 golyócska apasztja a tejet. Második vagyok.
2011. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem tudok fejni, de rettentően fáj, és nem nagyon jön a tej. Újszülött korában tudtam fejni, de akkor kemény volt a mellem. Most nem kemény az egész, csak itt-ott csomós. A gyerek viszont 5 perc alatt szépen kiszívja.

Majd megnézem ezt a bogyót, köszi szépen a válaszokat.

2011. nov. 1. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is ugyanez volt a problémám! Én a helyedbe most "leszopiztatnám" a gyerkőccel, hogy rendbe jöjjenek! Mi úgy kezdtünk a dologhoz, h felállítottunk egy szopirendet, és tűzzel vassal betartottuk. Az volt az alap, mindent ahhoz igazítottunk! Nálunk 4-szer szopizott a kicsit: reggel, délutáni elalvás előtt, esti elalvás előtt, éjszaka! Ez ment 3-4 héten keresztül. Utána kiválasztottam egy szopit és azt elkezdtük elhagyni, kiváltani! utána 3-4 hétig így, aztán szép sorjába elhagyni a többit! Nekem még most is van, h elzáródik 1-2 csatorna, főleg oldalt, de már nincsenek olyan heves fájdalmaim, mint régen!

2011. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából pár hónappal ezelőttig úgy szoptattam, hogy reggel, este, meg a délutáni alvás előtt. Ha sírva ébredt, akkor volt, hogy utána is. Ez 3-4 alkalom volt.

Aztán elkezdtem hordani a nővérét oviba. Gondoltam, hogy akkor kezdjük a reggeli szopival, mert nem akarok azért még fél órával előbb felkelni, hogy még szoptassak. Elég rosszul reagált erre, mert a legszebb álmából felkeltem, és nyűgös, persze, hogy a cicin akar megnyugodni. 3 hónap alatt már belenyugodott, de van, hogy amikor hazaérünk az oviból, akkor eszébe jut, és hisztizve követeli. Ha nem kapja meg, képes egész délelőtt sírni.

Az esti szopiról elég könnyen leszokott már azóta, apa fekteti le, vele szépen elalszik.

A délutáni alvás előtt muszáj kapnia, anélkül nem alszik el. Viszont, ha apa itthon van, és ő fekteti le, akkor nincs gond. Most volt a 4 napos ünnep, és mondta a férjem, hogy felejtsük már el a cicit, majd ő lefekteti. Dehát 4. napra már belázasodtam, muszáj volt megszoptatnom.

Szóval azért mondtam, hogy 1-3 alkalommal szoptatom egy nap. Mert ha reggel jókedvű, akkor nem kéri ebédig. Ha szépen kialussza magát, akkor sem kell alvás után. Tudom, hogy nem vagyok valami következetes, de nem tudom hallgatni, ahogy sír utána. De 4 hónap múlva megyek vissza dolgozni, akkor nem leszek vele nap közben, remélem el fogja már felejteni. De akkor veszek valami bogyót rá, ami elapasztja.

2011. nov. 5. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!