Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres babáktól kérdezem...

Tápszeres babáktól kérdezem elfogadjátok más nő anyatejét?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hónapos a babám 1 hónapig volt anyatejem. A hideg is kiráz attól hogy más nő anyatejét adjam oda. Mégha a szomszédé lenne sem szeretném adni.Én úgy gondolom hogy egy babának az édesanya anyateje a legjobb minden szempontból. Hamár nincs tej úgyis többnyire tápszert kap.
2009. ápr. 24. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Most te megválaszolod a saját kérdésedet?!


Meg szerinted a tápszeres babák fognak neked válaszolni?!

2009. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az egyik ismerősömnek nem volt elég teje (nem is nagyon akarta, no comment), ő felkereste a védőnőt, hogy van-e "hivatásos" anyatejleadó a környékén, értsd olyan nő, aki átesett a vizsgálatokon és a Heim Pál-ba ad le tejet.

Volt és nekik nagyon bevált, közel laktak egymáshoz, naponta ment a friss tejért, persze így is kellett tápszereznie, de azt fontosnak tartotta, hogy anyatejet kapjon a baba.

2009. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Igaz a babám anyatejes, de nagyon lassan indult be a tejem. A kórházban más nők tejét akarták neki adni. Én mondtam, hogy az kizárt! Még egy papírt is alá akartak velem íratni, hogy tudomásul vettem, hogy a tej csak forralva van és ennyi. Nincs bevizsgálva, az épp szült, szoptató anyáktól szedik be.

Aztán hál isten lett tejem, de addig tápszert kapott. Higiénikusabb szerintem, az anya lehet akárcsak náthás is vagy komolyabb beteg, ezért hülyeség szerintem a "szomszédtől" csak úgy áthozni a tejet. A tápszer sem méreg, sőt szerintem nagyon jó tápszerek vannak mostanában. Én biztos inkább azt adtam volna.

2009. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sajnos gyógyszerszedés miatt nem szoptathattam. Kezdettől kap a babám más anyuka tejét. Csak éjszaka van tápszer. Nem értem miért ráz ki a hideg az anyatejtől. Mégha nem is tiéd? Tisztában vagy azzal, hogy a legjobb tápszer sem közelíti meg az anyatejet? Miért fosztanád meg a babádat ettől, ha van rá lehetőség? Én teljesen jó szívvel adtam, a baba gyönyörűen fejlődik. Most négy hónapos kisfiú, 6700 gr, 65 cm. A széklete szép aranysárga, a bőre gyönyörű. Az anyuka sterilen fej, AVENT mellszívóval, AVENT VIA poharakba, és rögtön teszi a hűtőbe. Egészségesen él, nincs macsaka, kutya . Mit gondolsz ha látnád, hogy a tápszereket hogyan készítik, akkor is ennyire nyugodt lennél? Idegen tehenek tejét összeömlesztik, majd abból "gyártják" a tejpot. Azért,m ert ilyan gusztusos a csomagolása, olyan sterilnek tűnik az, hogy a tasak bontatlan, a vizet forralni kell, attól még nem éri utól azt a táplálékot, amit a női szervezet képes előállítani. Persze, ha bizalmatlan vagy, nem is ajánlom, mert a baba is megérzi, de szerintem azért gondold át! Van olyan is, aki bárhová elmegy anyatejért, csak legyen a babának! A legfontosabb az, hogy az élő immunsejteket pedig egyetlen szuper "immunofortis" tápszerbe sem tudjék belerakni!!! Ja és mégegy: ha mégis adsz anyatejet, azt nem szabad mikróban melegíteni, mert az immunanyagokat károsítja.
2009. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is sajnos csak 1 hónapig tudtam szoptatni, azóta tápszeres a babám, de az anyatejgyűjtőből hordtunk neki tejet, nagyon szerette. Naponta 1-2 étkezésre volt elég.


7 hós kislány anyukája

2009. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
11:56os ismét. Mint írtam, szoptatok, tehátnem kellett komolyan nekifeküdnöm, hogy mérlegeljem a dolgot. Elfogadom a véleményed természetesen megértelek, de nem győztél meg...:-)
2009. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

CSAK gyűjtőn keresztül fogadj el anyatejet, vagy bevizsgált anyukától (aki minden vizsgálaton részt vett) mert akármilyen tiszta, rendes anyukától kapod, lehet olyan betegsége, amiről még ő se tud és a te babád elkaphatja. A gyűjtős anyatejtől viszont semmi baja nem lehet.

Azt nem hiszem, hogy a kórházban az ottani anyukák tejét adják, az én kislányomnak is adtak lefejt tejet, de az is az anyatejgyűjtőből jött, tehát pasztörizált, bevizsgált tej volt.

2009. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván nem Kecskeméten szültél. Itt azt adják. Pedig van állomás. Láton szépen le lett mindenki pontozva, ugyan írja már le az is a véleményét, aki semmivel nem ért egyet. Őszintén érdekel...
2009. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom nagyon megosztja az anyukákat ez a kérdés, és még némi indulatot is kelt. Azt hiszem nem szabad senki fölött pálcát törni. Azok fölött sem akik nem adnák és azok fölött sem akik mégis odaadjám más tejét a gyermeküknek. Nekem 5 hetes a babám és 2 hetes korától nem gyarapszik a tejem. A világon mindent kipróbáltam. Homeós bogyó, tejserkentő tea, alkoholmentes sör, gyakori szoptatás és fejés, de csak muszáj voltam pótlás adni. Anyatejet adok neki, orvosi receptre anyatejgyűjtőből hozzuk. Az elején nagyon nehezen viseltem, hogy más tejét adom neki, de be kellett látnom, hogy én két tisztességes etetésre való tejet tudok termelni és amellett csak nem halhat éhen a babám.

Ma amikor ismeretlenebbnél ismeretlenebb betegségek vannak, úgy gondolom meg kell adnom az esélyt a gyermekemnek, hogy megfelelően épüljön az immunrendszere. Először nehéz volt, de beláttam, hogy valójában ez nem más mint az én féltékenységem az ismeretlen nőre aki közvetetten táplálja a babámat. A gyermekem miatt ezt le kellett hogy győzzem. Most szoptatok, fejek és anyatejes pótlást adok neki. Nekem fáj, de a gyermekemnek ez a legjobb. Ha ezen valaki túl tud lépni odaadja a gyermekének a más tejét, ha nem tud akkor tápszert ad. Én megértem azt is aki nem tudja odaadni más tejét a gyermekének.

2009. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt még megértem,hogy a szomszéd tejét nem adod oda,na de hogy gyűjtőből sem? Önzőség..azért mert neked piszkálja az önérzeted,hogy nem a Tied,nem kellene megfosztani ettől a babát..nagyon jók a mai tápszerek,de még mindig az anyatej a legjobb.
2009. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!