Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy etessem a gyerekem?

Hogy etessem a gyerekem?

Figyelt kérdés
A gyermekorvosnál kiderült hogy kisfiam nem hízott mióta a kórházból hazajöttünk, 2 hetes ugyanis. Én nem voltam híve az erőszakos 2-3 óránkénti etetésnek, hagytam hogy ő kérjen enni. Az orvos kötelezett hogy éjjel-nappal ébresszem és 2-3 óránként etessem. Igen ám, de nem hajlandó se szopni, se cumisüvegből enni, hanem összeszorítja a száját. Talán feszítsem szét neki? Ti mit csinálnátok?
2011. szept. 8. 03:04
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

Az orvosod hülyeséget mondott (sajnos van még néhány agyi kövület).

A gyerek ha éhes kér enni, a nem, hát nem.

Ha van elég tejed, akkor meg mást ne adj neki, cumis üveg felejtős (mi sose használtuk)

Amúgy ismert jelenség az ilyen vissza esés nem kell aggódni, erőszakoskodni meg pláne nem.

Sokkal rosszabb, ha megébreszted és még csak nem is hajlandó enni.

2011. szept. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért az elég fura, ha nem hízik semmit... Tudod valahogy mérni, hogy mennyit eszik ? Ha elég tejhez jut, akkor mindegy milyen időközönként lakik jól. Egyébként nyugodt, nem sír ?

Mennyire alaposan vizsgálta meg a doki a kicsit ?

Csak abból indulok ki, hogy amikor az én kicsim alig hízott 2 hétig hazatérés után, az azért volt, mert elkapott egy náthát, és azért nem bírt enni...

2011. szept. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor egyen a baba ha éhes. Ha eszik egy nap 4-5 ször pl 2 decit az elég neki. Lehet, hogy az idő miatt van. Nem hinném, hogy 2 hetesen ez gond lenne, mert nem hízott. Van otthoni mérleg? Aszerint sem hízott?

Esetleg keresgélj a neten baba-mama fórumot ahol édesanyák csetelnek, tanácskoznak egymással és vesd fel a kérdést, ha nagyon aggódsz. Én nem etetném "erőszakkal".

Csak ne aggódd túl magad, mert megérzi a baba is. :)

Gratula a picihez!

2011. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg SEMMIT nem hízott? Azért én már biztos aggódnék, ha nem is gyarapodik meg nem is nagyon akar enni. Aki szerint ezzel semmi probléma, miért ilyen biztos benne ?
2011. szept. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért az sem mindegy, hogy hány kiló a baba. A 3000 gr alatti babáknál igenis azt javasolják, hogy éjjel is ébreszd 3 óránként enni, nyilván egy 4 kilósat nem kell.

Éjjel egyébként szoktak álometetést is csinálni, azaz konkrétan nem ébreszted fel a babát, megpróbálod úgy szoptatni, hogy alszik, ez működni szokott. A legtöbb baba l szopik félálomban.

2011. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hetes picinél - hacsak nem 4 kiló felett született - az, hogy egy grammot sem hízott, azért elgondolkodtató. Valóban nem ártana legalább az egy szopi alatt elfogyasztott tejci mennyiségét mérni, hogy lássátok, eszik-e egy-egy alkalommal eleget.
2011. szept. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi sose csináltunk nagy kérdést a súlygyarapodásból lévén egyik gyereknél se használtunk mérleget.

Az orvos kontrollnál volt mérve és kész, de nem dekáztuk naponta.

Én a magam részéről sose láttam értelmét ezen görcsölni.


Enni meg akkor kapott ha kért.

Vannak fel-le időszakok, de mindkét gyermekem köszöni szépen jól vannak (3-5 évesek már). :)

2011. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, 2 nap alatt sokat fejlődtünk. Hízott a kisfiam 70 grammot, az orvos kifejezetten megdicsért, hogy 2 nap alatt ez haladás. A babám egyébként 3950 grammal született, tehát nem volt kis súlyú. Picit sárga volt, talán ezért volt aluszékony, de azon kívül nem volt más egészségügyi baja. Nappal 3 óránként szoptatom, most már nem utasítja vissza a cicit, illetve pici tápszerrel is pótolom, mert még most kezd igazán beindulni a tejtermelésem (császáros vagyok), eleinte nem szopott és kezdett csökkenni a tej mennyiségem. Rendeltem babamérleget, úton van, azon fogom mérni hogy mennyit szopik. Ha már úgy látom eleget szopik alkalmanként, elhagyom a tápszert teljesen. Úgyhogy a kétségbeesésem alábbhagyott:)
2011. szept. 9. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú 50% kaptam. Akkor ez egy olyan megosztós válasz lett. :)


Na igen a tejmennyiségre vigyázni kell ezért fontos, hogy ha keveset eszik akkor fejtsd le, így ez neked is jó.

Mi elraktuk fagyasztóban a plusz tejet, ha kellene, de aztán nem kellett (6 hó után már nem felhasználható).


Ha jobban érzed magad a mérleggel, akkor használd persze, de készülj rá hogy inkább idegeskedést fog okozni és még én fenntartom, hogy feleslegesen.

A gyereknél folyamatosan lesz ilyen fel-le hullámzások.


Hajrá, sok sikert! ;-)

2011. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na hál' Istennek akkor minden ok. Nem szabad rögtön kétségbe esni. :)
2011. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!