Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A majd megszületik a gyerekem,...

A majd megszületik a gyerekem, ugye kevésbé fogok undorodni a szoptatástól? Még sem kellene, hogy 2 évre elmenjen az étvágyam.

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod.

Nekem magától értetődő dolog volt, hogy szoptatni fogok, és így is lett. Ez jórészt fejben dől el. A szoptatás miatt meg nem kell hogy elmenjen az étvágyad, csak az első 1-2 hónapban kell nagyon figyelni, hogy mit eszel.

2011. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Ugye nem gondolod komolyan a kérdést? El tudod képzelni, hogy bármitől undorodni fogsz, ami vele kapcsolatos? Ha bekakil, akkor a szomszéd fogja tisztába rakni?
2011. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Vannak olyan nők, akik alapjában véve "nem tartják természetesnek és magától értetődőnek" a szoptatást, ahogy én sem. Elképzelni sem tudtam, hogy fog a gyerekem a mellemen csüngeni és pláne nem enni belőle. Persze nem is sikerült, de mindent elkövettem azért, hogy fejjek és cumisüvegből anyatejet kapjon. Sikerült. És merem állítani, annak ellenére, hogy nem tervezek még egy gyereket, hogy a másodikkal is ugyan így tennék. Ahogy a mellem közelébe került a baba a testem, a lelkem, az idegeim ellenkeztek ellene, legszívesebben bőgtem volna. Így nem erőltettük, megoldottuk másképp. De el kell fogadni, hogy vannak olyanok, akik ettől viszolyognak, akiktől messze áll a dolog.
2011. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Biztos valamennyire ösztönszerű a dolog, így nem fogsz annyira undorodni, viszont megértelek én is így gondolom, és "szükséges rossznak" tartom a szoptatást. Általában 6 hónapig fontos, hogy csak anyatej legyen, utána ha neked testileg, lelkileg megerőltető a dolog, akkor már nem feltétlen kell folytatni. Én is úgy gondolom, ha minden összejön nagyon maximum egy évig szoptatnám...
2011. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit több mint egy éve volt, hogy én is fel szerettem volna tenni ezt a kérdést. Iszonyodtam a gondolattól, emlékszem, a szülésfekészítő szoptatással foglalkozó előadásán egyszerre kerülgetett a sírás és a hányinger. Aztán abban a pillanatban, amikor először a mellemre tették a kisfiamat, eltűnt minden viszolygásom. Most 13 hónapos, még szoptatom, most már örülnék, ha vége lenne, de egyéves koráig teljesen természetesnek tartottam.

Szerintem két oka van, hogy sokan vannak így vele. Egyrészt itt Európában annyira át van szexualizálva a társadalom, hogy sokak számára már a gondolat is perverz, hogy egy csecsemő vegye a szájába a mellüket (amikor ott leszel, nem fogod így érezni, gondoskodnak róla a hormonok), másrészt ma már nyugodtan felnő úgy egy lány, hogy soha nem látott senkit szoptatni, ezzel is erősítve, hogy ez nem egy normális dolog. Pedig az. :)

2011. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előtte is, és most már pár évvel utána is meg tudlak érteni, én is undorodtam tőle, és ha újrakezdeném megint elfogna az érzés...addig, amíg először mellre nem teszed a gyereket. Onnantól a hormonok működnek. Nem lesz undorító egyáltalán. Amíg szükséges. De utána már lehet. Én így voltam vele.
2011. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat? És mennyire fáj? Mert nekem nagyon fájdalmasnak tűnik. Ugye nem fogaz?
2011. máj. 15. 23:50
 8/19 anonim ***** válasza:

21.07. vagyok.


Az első egy-két héten fáj, aztán nem, rutinná válik. Én tévéztem, olvastam közben, kimondottan kikapcsoló volt. :)

Amikor fáj, akkor is csak az első pár másodperc, nem fogsz napi 4-5 órát aktív fájdalomban élni. :)

Egyébként tök jónak tartom, hogy az érzéseid ellenére hosszú szoptatásra készülsz (hiszen említed, hogy két évig tart), biztos vagyok benne, hogy ilyen hozzáállással pillanatok alatt el fog tűnni a viszolygásod.

2011. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanezt én is kérdezhettem volna úgy fél éve. A hideg rázott attól, hogy "cici" meg "szopi". Amikor megszületett a kislányom és láttam, hogy mekkora örömet okoz neki, ha szophat, egy csapásra megváltozott a véleményem. Amikor pedig hazajöttünk a krházból alig volt tejem és napokig bőgtem, hogy nem fogom tudni szoptatni...szóval emiatt ne aggódj, nyugi!

Ha pedig nem akarod szoptatni, adhatsz neki tápszert is, baromság, hogy akkor betegesebb lesz.

2011. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem kell tápszert adnod neki, ha nem akarod szoptatni, fejéssel is megoldható az anyatej adása. Nem kell hiányt szenvednie a babának akkor se, ha te nem szeretnél szoptatni. Nekem nem ment a szopi, hormonok ide vagy oda, de fejéssel anyatejet kapott a babám.
2011. máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!