Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok az anyukák, akiknek...

Azok az anyukák, akiknek fejni kell, mert valami miatt a baba nem szopik, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Nekem egy hónapja kell fejnem, mert már nem szopik, mert egyszerre kevés jön(5 és fél hónapos).Cumiból kapja. De így napi több órát vesz igénybe a fejés. Ezzel kelek és fekszek és nappal is többször kell fejnem. Már nagyon ki vagyok tőle, mert sehova nem tudok menni, ill. mindig rohanok haza fejni. Nemtudom meddig bírom. Ráadásul a tápszereket kihányja, így marad a fejés. De ezt még vagy 7 hónapig csinálni?? addig meghülyülök. Ti hogy bírjátok?
2011. aug. 26. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Tegnap volt 3 hónapos a kislányom, és abbahagytam a fejést...Mindig rohanni haza, ha nem rohanok, idegbeteg vagyok, hogy nekem fejnem kéne, aztán hőség van, ragad mindenem fejés nélkül is...


Minden etetés után nyúzom a mellem, hogy stimuláljam, hogy legyen több tej (már nem jön semmi belőle olyankor).

Szopizni alkalmanként 20-100 között tud, a többi sajnos tápszer.

Hiába fejtem, már kevesebb a tejem, mint az elején. Pedig rengeteg teát is iszom.

Úgy érzem, ha eddig nem tudtam tenni a több tejért, akkor ezután sem fogok.

Bár így benne van a pakliban, hogy nem sokáig húzom már a szoptatást, mert fenntartani sem fogom.

Most kísérletezek, hátha így is meglesz a napi 2-3 dl tejcsi, ha nem, talán újra kezdek fejni, ha hűvösebb lesz kicsit.

Azért jó neked, hogy legalább fejni le tudod a napi adagot, és nem kell tápiznotok.

2011. aug. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 hónapos. Azóta tart a szoptatás és fejés is, mert legtöbbször nem tudja kiszopizni a teljes adagját még egy óra alatt sem. Mondjuk mostanában már van, hogy néhány etetésnél sikerül neki szopi útján két ciciből jól lakni, olyankor nem fejek.

Napi 800-900 ml tejem van (tehát pont amit elfogyaszt), de komolyan úgy, hogy az utolsó cseppet is kierőszakolom a mellemből.

Nem tudom meddig tudom majd fedezni a szükségletét, de nagyon igyekszem. Amit írtok azt én is érzem, tiszta ideg vagyok, ha valamiért nem tudok fejni, hogy nem lesz meg a napi adagja és tápszert kell majd adnom. Közben a négy éves fiam sínyli meg a dolgot, mivel az egész napot szoptatás és fejés mellett nem marad szinte semmi időm rá, emiatt is lelkiismeretfurdalásom van.

2011. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én is ki lennék az biztos. valószínűleg egy kompromisszumos megoldásként ezt csdinálnám:


3* fél óra fejés: korán reggel, késő este és valamikor a nap közepén. másképp tényleg bediliznék

2011. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

11:24 vagyok azt kihaygtam, hogy :


ha meg kevés, hát pótolnám. nekem ennyi idegeskedést nem érne meg a dolog. biztos nincs olyan tápszer amit kaphat?

2011. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem ikreim vannak. Úgy megy egy kajálás, hogy szopnak, pótolok, fejek, napi 7 alkalommal mindkettőnek. Szerettem volna csak szoptatni őket, de nem ment, akárhogy próbáltam. Most lesznek három hósak, napi négyszer fejek még. Fárasztó és rengeteg szervezést igényel. Szerintem nagyon jó, hogy idáig tiszta anyatejesek voltak, épp pár napja adtam nekik cumisüveget, eddig kanállal pótoltam! Ismerkednek vele, és ha emiatt elhagyják a szopást, hát Istenem...! Legalább több időm lesz velük játszani, és nem folyton az etetésen, fejésen idegelem magam. (Nagy szoptatáspártiaknak üzenem, hogy lehet megkövezni!)
2011. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Énis csak fejek már 3 hónapja.eleinte napi 6-7 alkalommal,mára már csak ötöt iktatok be.pont annyit fejek mint amennyit szik.bár most pár napja már kicsit kevesebbet.de hogy őszinte legyek nem bánom.lassan el szeretném apasztani.már 6hós lesz a babám és már elkezdtem a hozzátáplálást.én biztos nem fejnék a halyedbe még 7 hónapig.miért pont addig? én a fél évet tűztem ki célul,be is tartottam,sőt túl is húzom.lehet lesz 8-9 hónapos mire teljesen elapasztom. Most meg azon gondolkozom hogy hogy lehetne csak 4 fejést beiktatni 24 órába?!Énis borzasztóan kivagyok már tőle,unom nagyon.főleg hogy októberbe lagziba megyünk és akkor ottis fejni kell majd,hát már a hideg ráz a gondolattól is.:-(meg tényleg az hogy mindíg sietni haza,sehova se mehetünk el 4 óránál továbbra. Bocsi hogy hosszú lett de jó volt kiadni magamból :-)KITARTÁS MINDENKINEK!!
2011. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Én meg azt hittem,csak én vagyok ilyen helyzetben:)

Csak és kizárólag fejek a kezdetektől,mert egy percet sem szopizott a bébim,hiába a csecsemősök,tanácsadók,szakemberek segítsége.Kezdetben éjjel is fejtem 2x,így egy nap 6-7 fejéssel tudtam napi 1 literre beállni,amit azóta is tartok,csak most a fejések számát csökkentettem 4-re.Szerencsére még eleinte el tudtam rakni a fagyasztóba is,így az egy kis reményt ad,hogy van mihez nyúlni,ha nincs elég.

Hajnalban már nincs erőm fejni,mert mostanában nagyon rossz alvó lett a babám,amióta jön a foga és pont elég hozzá óránként felkelni.Elkezdtük a hozzátáplálást is 4 hósan és nagyon tetszik neki a kanalazás,azóta napi 4-5x fejek.Teljesen őszintén mondom,hogy alig vártam hogy csökkenthessem a fejéseket,mert iszonyatosan fáj a cicim,kb 3/4 óráig tart,addig sem a picivel nem tudok foglalkozni,se a nagylányommal és valóban komoly logisztikát igényel az egész megszervezése.Szóval tudom miatta meg kell tenni és meg is teszem,de már rettenetesen unom és igen nehezen bírom.Hogy meddig fogom folytatni,nem tudom,amíg lesz tejem.Nincs semmi kitűzött cél,én már annak is örülök,hogy eddig sikerült anyatejjel etetni a minit.

Bocsi hogy ilyen hosszú lettem,de ti legalább értitek,hogy miről írok :)(Mellesleg most is fejek)

2011. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16:25 ha valami probléma (pl hormonális) nem jön közbe, akkor tejed addig lesz míg fejed, vagyis ameddig te akarod
2011. aug. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Disi ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem szopizik a babám, a kórházban ímmel-ámmal, vagyis inkább bimbóvédővel tanítottak minket szopizni, de nem nagyon volt tejem. Hazajöttünk, először mindig cicire raktam, utána kapta a pótlást pohárból, de mindig beidegelte magát a cicin. Akkor fordítottunk, kapott egy kicsit pohárból, aztán cici, de igazán sokáig sosem tartott ki. aztán elkezdtek minket piszkálni, hogy tessék megpróbálni bimbóvédő nélkül is, na akkor csináltunk egy jó kis szopási sztrájkot. Már csak játék szopi van, megkínálom, elnyalogatja pár percig, vagy néha kicsit több ideig, van hogy szív is, de ahogy meglátom az első jelét annak, hogy húzza fel magát, ráhagyom. Most 8 hetes, már cumiból kapja a kajcsit (szereztünk anyatejet, csak néha kell tápszerrel pótolnom), itt már a cumizavar nem oszt nem szoroz...A mennyiségről annyit, hogy mikor hazajöttünk a kórházból kb. 21-40 ml-t sikerült fejnem (cseppenként), császáros voltam, a kórházban nem hagyták hogy fejjek. Először kézi mellszívóval próbálkoztam, de igazán az segített, amikor elkezdtem kézzel is fejni. Nem gondoltam volna, hogy mennyi benne maradt. Most napi szinten 200-220 ml jön össze, a rekord eddig 230 volt. Béreltem egy elektromos mellszívót (most is rá vagyok csatlakozva :))), de ez után is kézzel még kijön 10-20 ml. Úgyhogy én ezért a kevésért küzdök, időben sajnos ugyanannyi mint nektek. Így is fájnak a kezeim annyit masszírozgatom, nyomkodom magam, hátha szaporodna még egy kicsit, néha éjszaka is a fájdalomra és a zsibbadásra ébredek. Reggelente pedig van hogy picúrt is alig tudom megfogni, kell egy pár mozdulat míg bejáródnak a kezeim. És persze 3 hét múlva mi is hivatalosak vagyunk esküvőre és lagziba, természetesen egy másik városba :(((((( Fogalmam sincs mit csinálok, jobban mondva valószínűleg semmit. Attól sajnos nem kell félnem, hogy elkezd folyni a cicimből a tej... Annyi talán a szerencsénk, hogy picúr nem válogatós, elfogadja a másik tejet, a fagyasztottat és a tápit is.
2011. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fejéstől már én is ki voltam. Én sehova nem mentem egész nap, amikor fejtem, mert tényleg az egész napom ebből állt.

2 hónapos korában kicsit kevesebb lett a tejem, ezért nekiálltam minden egyes etetés után fejni fél órát. Utána mindig kifőztem a fejőgépet, aztán kicsit tettem-vettem, és kezdődött elölről. Most három hónapos a babum, és ott tartok, hogy épp elég neki ami a ciciben van, így nem fejek már, csakis reggel, amikor olyan sok tej van a cicimben, hogy már szét durran, mert ugye éjjel már nem kel fel enni. És ezt a kb 2 deci tejet el tudom tenni minden nap a fagyasztóba.

De hihetetlen, hogy tényleg elveszi az egész napot! Nem tudtam főzni sem, meg apjával sem foglalkozni a sok fejés miatt. Szörnyű volt!

2011. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!