Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 hónapos anyatejes babám még...

9 hónapos anyatejes babám még mindig 2x kel éjszaka és csak szopival alszik vissza. Ha elválasztanám, átaludná az éjszakát?

Figyelt kérdés
Este 8 után kb. 2-kor és 5-kor ébred, simi, cumi, ringatás nem vált be, rendesen kortyolja a tejet, aztán alszik is. Szeretnék már végigaludni egy éjszakát, meddig kell még erre várnom?
2011. aug. 17. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk egy évesen volt elválasztás, utolsó 2 hónapban már min. 2 óránként kelt, ha épp foga jött még gyakrabban, ill 40 perceket cumizott rajta.

Napközben nem kérte amúgy. Egy héttel később már átaludta az éjszakát. Persze vannak időszakok mikor kelt-kel 1-2 * éjszaka azóta is, de ez már nem ugyanaz :) (2 éves múlt)


Szóval: Az nem biztos hogy átalussza majd, főleg ha fogzik, de amíg nem választod el, tuti nem fogja. Ez jó pár ismerősöm tapasztalata is, 2-3 szoptatott gyerekkel.

2011. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Igen, ez így működik. Nekem addig kellett fölkelnem éjszaka szoptatni, amíg el nem választottam őket. De nekem nagyobbak voltak, másfél, ill. kétévesek. Kilenc hónapos babát nem választanék el, az orvosok is azt javasolják, hogy egy éves koráig, de még tovább is szoptassanak az anyák. Mérlegelni kell, hogy mennyire fáraszt el az éjszaka, megéri-e elválasztani. Ha már nem kapja az anyatejet, könnyebben megbetegszik, keresni kell valamilyen tápszert vagy babatejet, meg kell tanítanod elaludni szopi nélkül. Én előbb-utóbb megszoktam, hogy éjszaka is mellre tettem, sokszor szinte fel sem ébredtem, félálomban voltam én is, a baba is. Nem tudom, te milyen élethelyzetben vagy, én mindig úgy voltam vele, hogy amikor napközben aludt a baba, én is lefeküdtem, és pótoltam az éjszakát. Itthon voltam, nem dolgoztam, olyan nagyon nem volt érdekes, ha nem voltam annyira friss. Amúgy érdekes, hogy az éjszakázást az elválasztás után, tényleg mintha elvágták volna. De én a helyedben még várnék.
2011. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk épp 1 éves kora óta alussza át teljesen magától.
2011. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi összefüggés a kettő között.

Én nem válszatottam el lányomat (szerintem 9 hónaposan lelketlenség lett volna, eszembe sem jutott!), 1 éve skor aután aludta át az éjszakát.

2011. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző

amiket a fentiek írtak, egy nagy hülyeség, hogy addig nem fogja átaludni, amíg el ne váélasztod

Én mind e kettőt sokáig szoptattam/om.

2011. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg hogy amikor kivennéd etetni, vagy cumit adj neki vagy egy kis vizet vagy egy kis teát. Én személy szerint teát adok aminek alig van színe, (nem áztatom sokat a filtert) aztán cumi és 6:30-kor eszik először azóta így sikerült elnyújtani.
2011. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Szerintem nem kellene mindjárt a legdrasztikusabb "megoldást" váalsztani, pláne, ha a babád ennyire komolyan szopik éjjelente. Én biztosan nem választanám el csak azért, hogy aludni tudjak.


De megértem, nyilván, hogy ez így elég fárasztó neked, hosszú távon pláne.

Én 11 hónapig szoptattam éjjel - csakhogy nem hagytam, hogy kikészüljek miatta! Mivel nagyon kómás szoktam volt lenni éjjel, és szimplán lusta voltam kikelni az ágyból, magunkhoz vettük a lányunkat. Onnantól soha többé nem volt macerás a dolog: az első jelekre magamhoz húztam és már szopott is. Így egyikünk se ébredt fel teljesen és meg se kellett moccannunk. Sokkal kipihentebb volt az egész család. Se sírás, se ugrabugra, se fázás, semmi.

De, biztos jön most a szokásos aggály is: júj, de mi lesz, ha véletlenül odaszokik mellénk? Hát igen, az enyém is megszokta, de én mondjuk nem paráztam ezen se előre, se később, mert tudtam, hogy nem lesz vele gond. 2 éves korában minden különösebb hercehurca nélkül 2 hét alatt átszokott a kiságyba, külön szobába. - Nagyon buta dolog alaptalanul előre félni és mások(!) ijesztgetései miatt elvetni ezt a lehetőséget...


De, ez nyilván nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen megoldás létezik! Viszont, ha nem akarsz magaddal kiszúrni, jobb lenne, ha közelebb kerülne hozzád a gyerkőcöd, hogy kevésbé legyen megterhelő felkelni hozzá. Kiságy vagy matrac a nagyágy mellé, kanapé a kisszobába stb.


Én mondjuk egyébként se pártolom az ilyen éjszakai leszoktató hadműveleteket, mint itatás, cumiztatás, alvástréningek (ójaj!) és társai. Ugyan igaz, hogy ezek néha mégis jól jöhetnek, de azok szerintem nem a te eseted: egyrészt, mert 9 hósan nagyon KICSI még a babád hozzájuk, másrészt, gőzerővel szopik még éjjel, tehát SZÜKSÉGE van rá(d)!

Természetes okai vannak, hogy így viselkedik, csak lehet, hogy te nem ismered ezeket. Mert ha ismernéd, talán a tudat (és egy kényelmesebb megoldás) könnyebben elviselhetővé tenné ezt az időszakot...

2011. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért, hogy aludni tudj, ne válaszd el, ha még ennyire szüksége van rá. Az enyém 1 éves, napközben már nem szopik, de este elalváshoz, éjjel minimum kétszer, és reggel még szopik. Én örülök, hogy van még tejem, és amíg szüksége van rá (látod, a napközbenire már nincs), addig szoptatom.
2011. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ, nagyon tanulságosak. Igazából még nem sürgetem az elválasztást, elfogadom a helyzetet, csak kíváncsi voltam a véleményetekre. A nappali pihenés nem igazán megy, mert a 9 hónaposomnak van egy 2,5 éves tesója. Egyébként őt 10 hónaposan elválasztottam, ez kellett ahhoz, hogy a kicsi megszülessen. De most nem tervezzük még a 3. babát, szóval türelemmel kivárom a nyugodtabb éjszakák idejét. Mindenkinek boldog babázást kívánok!
2011. aug. 19. 07:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!