Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nincs elég tejem?

Miért nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
Még 2 hetes sincs a babám, enyhe sárgasággal engedtek haza minket. Azt mondták szoptassak minél többet és rendbe jön. Első napokban,-nem túlzok- 24 órát is lógott a cicin, aztán lassan két órát, aztán hármat is kibírt, azt hittem minden rendben és van elég tej. De a sárgaság csak fokozódott és elkezdtem mérni, nevetséges, de 20,30 grammokat szopik. És azért alszik, mert a sárga babák alapból aluszékonyak. Ittam a lactoherbet, most More milk +t szedek, eszem-iszom normálisan. Most már csak az a kérdés, hogy a tápit, hogy adjam, hogy elfogadja a cicit is mellé és ne zavarjam össze az emésztését teljesen a tápszer-anyatej kombinációjával? Számít, h előbb az a pár csepp anyatej és utána tápszer vagy a sorrend mindegy? Köszi!
2011. aug. 15. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Számít a sorrend. Elöbb tejet kapjon, az legyen az első, és ha nem elég neki akkor kapjon tápszert. Fejni szoktál? Az is segít, hogy több legyen, és ha szoptatással nem lakik jól, akkor a lefejttel pótolhatod.
2011. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem más okból kellett tápszert adnom, de sikeresen megúsztam. Ahogy írták már előbb, mindenképpen előbb cici, aztán tápszer.

Egyébként most is ezt játszom, nekem most 1 tápszeradagot kellene behoznom a cicivel úgy, hogy 4 órát alszik a 15 naposom.

Kitartás és ne görcsölj rajta. Nekem a fiam úgy be volt sárgulva, hogy életében nem volt a szájában cici. :D

2011. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

kell pár hét, mire annyi tej termelődik, amennyire szüksége van.

ha jól értem, akkor lenne elég tej, csak nem iszik annyit, amivel a több termelést elérné, mert aluszékony.

tehát az aluszékonyságán kéne segíteni, arra ösztönözni, hogy intenzívebben, gyakrabban szopizzon. akkor több tejed lesz és a sárgaság is múlik.


ha elkezded tápszerrel pótolni, akkor nem is lesz több tejed, mert nem kap jelzést a szervezeted, hogy többre lenne szükség, így még kevesebbet fog termelni, ördögi kör.

érdemes lenne szoptatási tanácsadót felhívnod.

[link]


sok sikert!

2011. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindegyik válasz nagyon hasznos volt!!!!! Még annyi, hogy nem tud kiszáradni vagy ilyesmi, vagy a méreg anyagoktól, amik felhalmozódnak nem lesz még nagyobb baj? Mikor kell orvoshoz fordulni? Köszi még1x :)
2011. aug. 15. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:

én beszélnék a védőnővel, mondja meg ő, kell-e orvoshoz menni. avgy hívd fel az orvost.


ha gyakran szopik, akkor nem tud kiszáradni. az alkalmankénti mérés sajnos csalóka és pontatlan. heti, azonos időben mért súlyát vesd össze a korábbi hetivel.


sok sikert!

2011. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nézd, ezt találtam:


[link]

2011. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szopik kb 2o percet egyhuzamban mikor szoptatni kezded, hanem a sárgaság miatt elalszik, akkor keltsd fel valami gyöngéd módszerrel. Szerintem ne tápszerezd, mert nem a tejmennyiséggel van a baj hanem az a gond h a sárgaság miatt elalszik mielőtt jóllakna. Minél gyakrabban tedd mellre még ha nem is kéri.

Ha mégis pótlásra kerül a sor akkor előbb anyatej, utána tápszer (vagy még jobb a te lefejt tejed, v más anya teje) és lehetőleg ne cumiból, hanem kis pohárból, soft cupból v szoptanítból

2011. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
KÖSZI LÁNYOK! Kipróbáltam mindent és úgy tűnik múlik a sárgaság, hátha elkezd gyarapodni. Most a 24 órás szopinál maradtunk, épp, hogy csak valamit az orrom alá dobok és mehet tovább :)
2011. aug. 16. 11:55
 9/10 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon jól csinálod, csak így tovább! De szeretek ilyesmit olvasni! :)

Reméljük, hamar kimosódik a szervezetéből a méreganyag és megerősödik a hatékonyabb szopihoz. Kitartás, drukkolok!

2011. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2011. aug. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!