Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy vettem észre nincs elég...

Úgy vettem észre nincs elég tejem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos kisfiam sűrűn szopik mert valószínű nincs elég tejem a számára.Mivel lehetne kiegészíteni az adagját?Tápszert nem akarok neki adni.Minden választ megköszönnék.
2011. aug. 8. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

van olyan, hogy megugrik az igény. ilyenkor sűrűbben tedd mellre, éjjel is legalább1-2x szoptasd meg. pár nap alatt kapcsol az agy, hogy többet termeljen, magától beáll az "adag".


még rásegíthetsz, ha szopi után tudsz fejni (akkor is, ha már nem nagyon jön. akkor is inger éri a mellet, többet fog termelni.)

2011. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a sok pihenés és a kiadós étkezések segítettek. Ha Ő aludt, én is pihentem (nem net, tv, ilyesmi, hanem feküdtem, aludtam).

Volt, hogy próbáltam néha könnyebb ételeket vacsizni, de akkor hajnalra nem volt elég tej. Így beletörődtem, hogy a szoptatós korszak nem a diéta ideje :) Így mindig volt bőven :)

2011. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az, hogy sokszor szopik, nem feltétlenül azt jelenti, hogy kevés a tejed, inkább azt, hogy Ő többet szeretne most enni. A tejed pedig így lesz több, minél többet szopizik, következőre több termelődik. Ezután majd lesz megint, hogy kevesebbet szopik, aztán újra többet. Ha elkezdesz tápszert adni, akkor csak kevesebbet fog szopizni. Én mást nem tudok tanácsolni, csak ezt, de ez nekem bevált.
2011. aug. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki már jobban van tejem.Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot.
2011. aug. 9. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!