Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy nem eszik...

Lehetséges, hogy nem eszik 500-nál többet? Vagy tegyem el a mérleget?

Figyelt kérdés

Én mérem az ikreimet minden szopikor, mert bizonytalan vagyok, hogy van-e elég tejem mindkettőnek. Most már nem fogadják el a pótlást, viszont teljesen kétségbe ejt, hogy a "nagykönyv" szerinti 600-700 g-ok helyett kb 500-at esznek naponta. Miközben heti 12-15 dekát meghízzák, de honnan...? Van értelme a méricskélésnek az esetünkben?

10 hetesek, és 4,2 ill. 5 kilósak


2011. aug. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kevesebb is elég nekik. Táplálóbb a tejed az átlagnál, vagy nekik jobb a tápanyaghasznosításuk. Ha szépen fejlődnek, ne törődj vele, mi van előírva.
2011. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam magasról tett az előírásokra:)

4-500ml-t evett egy nap, de mivel szépen gyarapodott, nem aggódtam, te se tedd.


A mi dokink azt mondta, butaság, hogy egy babának ennyit, vagy annyit kell megennie, az a lényeg, hogy nagy átlagban egy baba 400-1200ml között eszik egy nap. Van amelyik gyerek 400ml-től gyarapszik, van amelyiknek a gyarapodáshoz 1200ml-re van szüksége.

Az 500 tökéletes, nyugi:)


Inkább tedd el a mérleget, és bízz a babáidban. Mérd őket hetente egyszer, vagy ha nagyon parázol, akkor mérd esténként, bár az nem feltétlenül lesz értékelhető eredmény.

2011. aug. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így van, tedd el a mérleget, egy héten egyszer, mondjuk vasárnap este mérdd meg őket fürdés előtt.

Még így is sokat esznek, ne foglalkozz azzal, hogy mennyit kéne, mi felnőttek is teljesen különböző mennyiségű ételt eszünk, még lehet, hogy aki kevesebbet eszik, az a dagibb.

Én is beleszaladtam ebbe a mérlegelésbe a lányomnál, majdnem bebeőrültem, most, a fiamnál megfogadtam, hogy nem fogom ezt tenni, és igen, sokkal boldogabb vagyok.

Eszik , elégedett, van pisis , kakis pelus.

és a hétvégi mérlegelés mindig növekedést mutat.

2011. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást. Sajnos, nem sok az önbizalmam. Az ösztöneim azt súgják, hogy rendben vannak a dolgok, de bárki ismerőssel ha beszélek, a kérdés általában ez: MÉG szoptatsz?! elég nekik?! ilyenkor összemegyek kicsire, és lázasan méregetek tovább... Tényleg el kéne már tenni azt a mérleget, de azt hiszem, már függő vagyok.
2011. aug. 15. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megkérdeznek ne menjél össze kicsire,hanem húzd ki magad,hogy te még szoptatsz,légy büszke erre!Ha kiegyensúlyozottak a kicsik,ne parázz azon,hogy a nagykönyvben mi van írva,rakd el jó messzire a mérleget.Pont ez a probléma ezekkel az előírt súlyokkal,hogy a kismamákat kétsége ejtik és jön a stressz,a kétségbeesés (tejcsi apadása ebből adódóan).Először én is méregettem,utána már csak a védőnőnél mértük a kötelező megjelenéseken.Kitartást Neked!
2011. aug. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb 400-500-at eszik a három hónapos, majdnem 6 kilós babám. Én is meg vagyok ijedve, főleg, hogy a mi gyerekorvosunk szerint meg kéne ennie 900-at.

Pedig szépen gyarapszik, és mindenki mondja, hogy ha ennyi, akkor ennyi kell neki.

Létezik, hogy egy ilyen pici ember csak 3* akarjon enni egy nap?

Lehet, hogy azért mert naponta vagy két naponta van csak kaki. Lehet, hogy nagyon nagy részét hasznosítja az elfogyasztott tejnek, tápnak.

2011. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tedd el azt a mérleget. Arra van, hogy aggódj.

Szépen fejlődnek a gyerekeid, akkor ne aggódj. Szoptasd őket örömmel, és ne azon aggódj, hogy elég e nekik vagy sem.

Ha egy baba éhes annak hangot ad, van aki azonnal, van aki türelmesen vár egy ideig.

A babák nem olvassák a nagykönyvet:D

Sok boldogságot a kicsikhez.

2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne beszélgess a szoptatásról senkinek,ha kérdezik se! Közük hozzá annyi,mint.. nincs jó hasonlatom! Így nem érzed magad kellemetlenül,ha még arra is rá találnak kérdezni,hogy "elég nekik ?"


A mérleget tedd el jó messzire! Eleget esznek a babák,ha nem sírósak,elégedettek,nem fél óránként kérnek enni...

Írnám a teli pelust is,de az én lányaim napi 5 pelusnál többet nem használtak,abból is csak 1-2-be volt kaki,mégis jól fejlődtek.


A "nagykönyv" pedig csupán egy átlagot mutat! Akár a szülés : "nagykönyv" szerint: elfolyik a m.víz,vagy fájással kezdődik,aztán min.8 órát vajúdsz,mire végre megvan a baba. Az életben meg nem sok olyan ember van,aki a "nagykönyv" szerint szül!

A "nagykönyv" szerint a baba 1. (2) foga fél évesen bújik ki. Az életben van akinek 4 hónaposan 1,van akinek 7 hónaposan 1,van akinek 1 éves kora után!

A "nagykönyv" szerint 2 éves korban érik meg a gyerek arra,hogy szobatiszta legyen. Az életben van aki 2 éves szülinapjára már a pelenka szót is elfelejti,és van aki 3 évesen lesz érett a szobatisztaságra.


Ennyit a nagy könyvekről! Tedd el azt a fránya mérleget! és ne mérgeld magad! A kicsik a saját ütemükben fejlődnek,annyit esznek amennyi szükséges!



JÓ babázást!!!


üdv:2gyerkőcös 36hkm.

2011. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!