Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Többet tegyem mellre, vagy...

Többet tegyem mellre, vagy ritkítsam?

Figyelt kérdés
A kisfiam 16 hónapos. Még mindig szopik, de ahelyett, hogy kezdené elhagyni, egyre gyakrabban kéri, sajnos éjszaka is. A férjem már nagyon ki van rá akadva, mondta, hogy mindenképpen válasszam el, akár erőszakkal is. De annyira hisztizik érte, és semmivel nem lehet megnyugtatni! A védőnőm meg azt mondta, hogyha kéri tegyem mellre, mert ha nem kapja meg most, akkor még 3 évesen sem fogjuk átaludni az éjszakát. Most kinek van igaza? Nappal nem bánom, hogy szopik, de éjjel én is szeretnék végre aludni.
2011. júl. 21. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Én a helyedbe nem tenném mellre már.

Bár én csak 8 hónapig szoptattam a fiam.

Van bőven tejed?Ha igen akkor fejd le és add neki este cumisüvegből.(Már ha le tudod fejni...én sose tudtam 20-30 milinél többet fejni egy nap.)

Az én fiam 6 hetes korától este már tápszert kapott mert kevés volt a tejem.Tehát pótlás kellett.Ahogy teltek a hónapok egyre kevesebb tejem volt.

6 hetes korától én éjszaka egyáltalán nem tettem cicire.Ha felkelt tápszert kapott.Volt,hogy 3 szor is egy éjszaka alatt.De nekem meg is mondták a dokik, meg a védőnő,hogy este 8 után már ne adjak neki cicit.Így hogy hónapokig este 8-tól reggel 7-8 ig nem raktam cicire,szépen volt még tejem napközbe.

2011. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van tejem. 200 ml-t szopik egy alkalommal. Sajnos a cumisüveget egyáltalán nem fogadja el.
2011. júl. 21. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet neki írni, szabin van. Egyébként már kérdeztem tőle, amikor újszülött volt a kisfiam, nem igazán tudott segíteni. De a korábbi válaszait olvasva, tuti azt írná, amit a védőnőm is válaszolt.
2011. júl. 22. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni mert nem ismerem a körülményeket, max a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled.

Az én fiam is 16 hónapos(2. gyerek, a nővérét 3 évig szoptattam), ráadásul egy ágyban alszunk, de a férjemet egyáltalán nem zavarja ha éjjel felébred és szopizni szeretne. Én eléggé éjjeli bagoly típus vagyok, hajnalban fekszem, így nálunk az a napirend, hogy vacsi után 8-9 körül szopi,aztán amikor lefekszem én is, megint megszoptatom és alszik reggelig.Persze előfordulnak zűrösebb esték amikor többször felébred és csak cicivel alszik vissza, de mivel ezek a szopizásai max 5 percesek, félálomban megszoptatom és már alszom is.

Szerintem jobban megzavarja az északátok nyugalmát egy síró gyerek akit valahogy meg kell nyugtatni, mint egy pár perces szopi.

Az erőszakos elválasztásról meg annyit, hogy a szoptatást addig célszerű folytatni amíg a babának és a mamának is jó, nem pedig addig amíg a papának megfelel.

Egyébként meg nem tudom, hogy igaz-e,de olvastam egy cikket régebben amiben arról írtak, hogy azok a gyerekek akiket erőszakosan választottak el, felnőtt korukban hajlamosabbak a függőségekre.

2011. júl. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van, hogy 5 perc alatt végez, van, hogy azt akarja, hogy vele aludjak. Az még nem zavarna, hogy egyszer kel, de hogy óránként?! De szerintem nem azért kel fel, mert cicit akar, hanem felébred és cicit akar. A férjem viszont azt gondolja, ha leszoktatom, akkor át fogja aludni az éjszakát. Nem is tudom.
2011. júl. 24. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha óránként kel annak van valami oka, de, hogy nem a szopizásról leszoktatás a megoldás az biztos.

Lehet, hogy jön a foga. A fiamnak is most bújnak elő a rágófogai és emiatt elég nyűgös tud lenni. Nála is előfordul, hogy óránként kel.

Biztos vagy benne, hogy nem éhes? Mit és mennyit vacsizik általában?

Ha a fogzás az oka megpróbálhatod a Viburcol kúpot. Nálunk ez bevált.

Vannak módszerek amik elősegítik a nyugodt alvást gyereknél felnőttnél egyaránt.

Pl: tiszta, friss levegő a szobában. Mindig szellőztess ki lefekvés előtt,bár ez most nem probléma, mert nyár van.

Ügyelj rá, hogy ne pörögjön fel a gyerek elalvás előtt, vagyis ne játsszon már lefekvés előtt,esti mese olvasás,ennyi jut most eszembe.

Nálunk inkább addig szokott ébredezni amíg le nem fekszem én is. Olyan mintha radarja lenne, álmában is érzi, hogy mellette vagyok-e és ha nem sokszor felébred. Mostanában amúgy is nagyon anyás lett, nagyon igényli a testközelséget,de ez normális ebben a korban, húgom fia is ilyen volt de kinőtte, ő is ki fogja.

Én az együtt alvás híve vagyok így nem tudom, hogy azok az anyukák akik külön ágyban/szobában altatják a gyerkőcöt hogyan oldják meg ezeket a problémákat, de érdekelne.

2011. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi külön szobában alszunk. A lányommal is így volt, de vele nem volt semmi gond. A fogzásra én is gyanakszom, nagyon-nagyon nehezen bújnak ki a fogai. Még csak 5 van neki, de már hónapok óta kint van az egyik hátsó fogának az egyik hegye. De valahogy nem mozdul tovább. Más gyereknek ennyi idősen már van vagy 16 foga.
2011. júl. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!