Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a fiam, ciciből nem...

3 hetes a fiam, ciciből nem akar szopizni, fejtem kézzel, és üvegből ivott, de nagyon fáj a mellem, vettem elektromos mellszivót, könnyebb, gyorsabb vele fejni? Hogy szoktassam a cicire?

Figyelt kérdés
2008. márc. 4. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pro´ba´lj elözször a bimbóból kifejni egy keve´s tejet,hogy felpuguljon a cici.Utánna próbáld mellre tenni.Ha nem válik be,vegyél bimbókiemelöt,(nekem bevált).próba´ld meg,nem veszi´tesz vele.az elektromos fejö nagyon jó,gyorsan lefeji a tejet,és szinte az egészet kilehet fejni vele.Nekem a gyógyszertárból volt 2 hétig bérelve,mert csak addíg lehetett.(sajna)Nekem nagyon jó volt.
2008. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 napig nem akart szopizni, fejnem kellett. Hazajöttünk a kórházból és azt mondtam ez így nem maradhat. nekem nagyon kemény a cicim és géppel sem tudtam lefejni, már nagyon fájt. Arra gondoltam, ha begyullad tápszer. Nem adtam többet neki cumisüvegből. 5 óra éhezés után szopizni kezdett. Azóta is minden simán megy. Kicsit drasztikus, de bevált. Egy 1 hónapos kislány nyukája
2008. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előttem író írt, az nagyon jó, nálunk is ez vált be. Az én fiamat először csak lefejt tejjel tudtam etetni, mivel nagyon sebes volt a mellem, szétrágta a kórházban. Amikor begyógyult, akkor meg nem akart szopizni. De hát már nagyon macerás volt ez a fejegetés,gondoltam, miért ne tudna ő is szopizni,mint minden baba. Hát egyszer félálomban tettem mellre, és akkor szépen elkapta. Legközelebb nem akarta, de mivel láttam, hogy képes rá, vártam, amíg éhes lesz annyira, hogy így is kelljen neki. Kellett is, elég volt egy óra. Persze ordított, de állandóan ott volt mellen, hát egy óra ordítás után rájött, hogy mást nem kap, és bevállt.
2008. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elektromossal könnyebb és gyorsabb fejni. De inkább próbáld cicire szoktatni, mindkettőtöknek jobb lenne. Az előttem szólokét annyival egészíteném ki (én két teljes hétig ezt csináltam, végül rendbejött a mellem, begyógyultak a sebek és 14 hónapig szoptattam a lányomat) Szóval, ha nagyon feltelik a melled, lehet, hogy azért nem tud szopizni, mert nehezebben indul meg. És persze minél jobban szívja, neked annál jobban fáj, ha nem jön a tej, ez pedig újabb sebekhez, fájdalomhoz vezet. Közvetlenül szopi előtt jó meleg vizes törölközövel (vagy zuhannyal) borítsd be a melled, legalább 3x4x fél percre. Utána, úgy, hogy a meleg törölközőt rajta tartod, masszírozt át az egész melled, a csomót érzel benne, azt különösen. Ezek után próbálj fejni egy pár cseppet. Ha ez sikerül, akkor a baba már könnyen jut hozzá, megládod, akkor majd kelleni fog neki. Ez a macera meg pár hét alatt elhagyható. Sok sikert!
2008. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

szoktassd cicire. megéri!

nekem is voltak gondjaim, csak bimbóvédővel ment a szopizás, vagy palackból, ki volt sebesedve a mellem. Aztán egyszer nem volt nálam bimbóvédő, és a pici (2 hónapos) már nagoyn éhes volt... megoldottuk. megtörtént az áttörés.

2008. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!