Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használ valaki tejgyűjtő...

Használ valaki tejgyűjtő kagylót? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hordani tuti kenyelmetlen lenne. En arra hasznaltam az elejen, amig szoptattam egyik mellbol, ratettem a masikra, osszegyult egycsomo tej, azzal adtam a vigantolt, mert nekem nem nagyon jott ki tej, ha megnyomtam, illetve a maradekot is kanallal odaadtam.
2011. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is arra szeretném használni,hogy amíg az egyik mellből szoptatok,felfogjam a másikból kicsöpögő tejet!
2011. aug. 4. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam kifejezetten beválik. És mivel a tejmennyiséggel is problémák vannak, az sem mindegy, hogy az a kb. 20 ml elfolyik a semmibe, vagy a kagylóba és akkor legalább ennyivel is kevesebbet kell pótolnom
2011. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó,teljesen megértelek! Első babámnál,nem is tudtam,hogy létezik ilyen is,hogy tejgyűjtő kagyló! És aventos pohárba fogtam fel a kicsöpögő tejet (nekem is pótolnom kellett tápszerrel,és sokszor megtörtént,hogy szoptatás végén véletlenül kiborult a pohárból a tej! 20ml-k így kárba mentek:(
2011. aug. 5. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pedig arra használom, hogy ha fáj a cicim, bekenem, és ezt teszem rá. Nem ér hozzá a bimbómhoz semmi, és talán addig tud gyógyulni. :)
2011. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, bocs hogy kérdezek, nem ide tartozik, csak olvastam, hogy pótoltál.

Így medigsikerült szoptatni, hogy pótlást is kapott, s te hogy csináltad?

Én néha délután adok neki pár hete pótlást, s esténként, de mióta adok, egyre kkevesebbet akar szopizni, pedig szopi után még 65 ml tej simán lejön. Eddig 70-130-at is megevett, s mióta pótolom, mert nem hízott, orvos írt fel tápszert, azóta jó ha 20-30ml-t eszik, s ma próbáltam fejni, úgy jött le 65 ml, hogy tbb mint fél órát szenvedtem vele, s 10 ml-nél többet nem volt hajlandó megenni, pedig látszott rajta h éhes

2011. aug. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Engem a kórházból úgy engedtek ki,hogy adtak receptet,mert nem volt elég a tejem,volt,hogy csak estére kellett pótolnom de pár hét elteltével minden etetés után kellett tápszer.Először mindig szoptattam,majd utána kapott tápszert,de kb 3hónapos korától már nem akart szopni,így kénytelen voltam fejni. Végig próbáltam szaporítani,de nem sikerült. Az utolsó hetekben már csak napii 120ml-t sikerült fenem,ugyhogy 2,5-3óránként fejtem (10-15ml-t sikerült)./hónapos volt mikor feladtam,és nem fejtem többet!
2011. aug. 11. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért van némi zavar a válaszolók fejében!


Van anyatejgyűjtő kagyló, amit leginkább szoptatás/fejés alatt érdemes használni, a másik mellből kicsöpögő anyatej felfogására. Ez zárt kagyló, nem szellőzik, hosszadalmasabb használatra nem javasolt, mert kipállik alatta a bőr a bennrekedt pára miatt. A felfogott tejet fel lehet használni (ha tiszta volt a melled).

[link]


Van bimbóvédő kagyló, ami szellőzik, de nem tatja olyan jól a tejet. Ezt lehet huzamosabb ideig viselni. Távol tartja a sebes mellbimbót a ruházattól.

[link]


Van bimbóformázó kagyló, ami szellőzik, a hátoldalán kisebb a lyuk és a lapos vagy befele forduló mellbimbó kezelésére való.

[link]

2011. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!