Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van tejem, de viszont nem...

Van tejem, de viszont nem tudom fejni kézi fejővel. Mit tegyek? Kell fejni egyáltalán? Kb 3-4 óránként eszik, felváltva a mellekből.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog, ha fejed, mert így több tej tud termelődni, amire később a kicsidnek szüksége lesz.

Gondold át, hogy miért nem tudod lefejni a kézi szívóval!?


Nekem az első nap olyan kő kemény volt mind a kettő, hogy szabály szerűen üvöltöttem és bömböltem, de megcsináltam. Igaz, segítséggel!

Azóta hamar megindul, ha fejem és taktikázom, hogy jobb a tej folyása szerint. Hol kap jó vákuumot :)))

Van kézi és elektromos szívóm is, de a kézit jobban szeretem.

2011. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van elég,akkor nem muszáj,csak praktikus lehet,mert mondjuk más is meg tudja etetni,ha el kell menned.

Sajnos ez az én babámnál nem működött,hiába fejtem állandóan,vért izzadva,nem itta meg később:(

2011. júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mi a célod. a fejéssel el tudod érni a lehető legtöbb tejtermelést. ez jó lehet tejleadáskor, vagy elraktározni mélyhűtőbe.


nekem az volt a célom, hogy beálljon a tejtermelés a babám igényéhez. ehhez csak a baba jelzéseivel törődj, annyiszor tedd mellre, ahányszor kéri.

fejni csak akkor fejek, ha kezd csomósodni a tej a mellemben, mellgyulladást elkerülés végett.

2011. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(fili)

Nem írtad mekkora a baba.

[link] itt az anyatej kézzel történő fejése van leírva.

Nekünk egy napi próbálkozás után sikerült a fogást meggtalálni és beindult. 2-3 hónapos kora után viszont ha beállt a kereslet kínálat már nem kell fejni, csak ha az elválasztásra akarsz a főzelékekbe eltenni.

Ezek a motoros kütyük nem voltak régen sem mégis megoldották anyáink a fejést.

Sokaknak beödémásodik a szívóktól a melle.

A kézzel fejésnél jó stimuláció az érintés,tapintás, csodákat tesz. Remélem sikerül neked is drukkolok.

2011. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!