Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak a cumizavar...

Mit csináljak a cumizavar ellen? Lenne egy pár kérdésem.

Figyelt kérdés

1.Cumizavaros babát vissza lehet valahogy szoktatni a cicire?-Már csak max egyszer kétszer szopizik a babám,de akkor is nagyon keserves,folyamatosan üvölt rajta.csak a cumisüvegből hajlandó enni.

2.Ha csak mellszívóval szívom le a cicim akkor hamarabb el fog apadni?szeretném minnél tovább anyatejjel táplálni,még ha cumisüvegből kapja is.

3.ha 2-3 óráként leszívom akkor több fog termelődni?

Azért kellett elkezdenem cumisüvegből etetnem a babám mert elment a tejem,és a fagyasztott tejcsiket abból kapta meg.nagy nehezen visszahoztam,de már egy picit pótolnom is kell tápszerrel.napi kb 120 mili a tápszer a többi a tejcsim,de már nem szívja ki a cicimből. Kérlek segítsetek.Vagy ez már így marad? 10 hetes a baba


2011. máj. 23. 09:30
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és még azt is szeretném megtudni hogy melyik a hatékonyabb,a kézi vagy az elektromos mellszívó? aventes kézim van,de ha az elektromos jobb lenne akkor vennék olyat.
2011. máj. 23. 09:33
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Hát ha valahogy visszahoztad a tejed, akkor tudod szaporítani fejéssel. Add lefejve cumisüvegből, de fejj gyakran, és éjszaka is, különben elapad. Cicire én nem hiszem, hogy vissza tudod szoktatni (bár nagyon szoptatás párti vagyok, én csak szoptattam, elő se vettem soha cumit vagy cumisüveget).
2011. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vissza lehet szoktatni a cicire de nem lesz könnyű. Első lépésként a pótlást add szoptatás barát módon PL: kiskanál, csőrös pohár, cseppentővel stb. Mindig a cicvel kezd. Nem tudom használsz e bimbó védőt mert ha igen akkor azt is fokozatosan el kellene hagynod, ha cumit is adsz neki akkor ha vissza szeretnéd szoktatni azt is el kell hagynod. A lényeg, hogy minden szopási igényét a ciciden élje ki. Ha gondolod akkor tudok a laktációs szaktanácsadóhoz elérhetőségeket adni írj nyugodtan privátot ha érdekel. Ők biztosan többet tudnak neked segíteni.

2011. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az én babám is cumizavaros lett 2,5 hónapos korában, és én nem tudtam teljesen visszaszoktatni a szopikra. Kiskanál, kispohár nem vált be, a fejést sem bírtam csak néhány napig, de nekem van a kicsi mellett egy nagy is, ez is nehezítette a fejéseket. Viszont a gyakori fejéssel tudod növelni a tejmennyiséget. Én is tudtam, csak nekem nem volt hozzá energiám.
2011. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!