Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek külön szobában alszik...

Akinek külön szobában alszik a babája az hol szoptatja éjjel?

Figyelt kérdés
Én 29 hetes kismami vagyok, most rendezzük be a babaszobát de ezt az esti szoptatás dolgot nem tudom hogy kellene megoldani. Szerezzünk egy fotelt vagy matracot (ágyra már nem lenne pénz) vagy vigyem át az ágyunkba addig amíg szopik és utána vissza? Ti hogy csináljátok?
2011. máj. 20. 12:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálunk van fotel erre a célra, de talán ha 5ször használtam. mindig inkább az ágyunkban eszik, így persze néha elalszunk. általában kétlszer kel éjjel, de van hogy egyéb okból többször. a szobájában van egy heverő is, de azon nem igazán férünk el. ha esetleg beteg lenne, valseg ott aludnék. lehet, később ő is azon alszik majd, bár még a saját gyerekheverőm volt, nem mai darab :-) 6 és fél hós a fiam egyébként
2011. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nálunk csak később lesz külön szobája (bár terhesen úgy akartuk, az "Elvek" miatt). De jobb így, látom, hogy szuszog, be tudom takargatni, leszedem a rácsról, ha álmában "felkenődött". És pelusozásos balesetek esetén nálunk így a fürdőszoba is közelebb van :)

Amíg pici volt, és nem gurult, az ágya egész hozzá volt tolva miénkhez (egy szintben) és az egyik falát leszedtük, így szinte fel sem kellett ébrednem, csak átnyúltam, magamhoz húztam, szopi, aztán vissza.

Most már persze külön van az ágya, (a rácson körben sötétítő szeparál, amit reggel elhúz magának:), és szépen egyedül alszik el. 2 és fél hónapos kora óta átalussza az éjszakát (tényleg alszik 21-7-ig). 10 hós lesz.

Most úgy tervezem, hogy a szobájába szépen fokozatosan szokunk át. Egyelőre még csak játsszunk ott, és néha délutánonként ott alszik el egy lapos matracon... de nem hajt a tatár :)

2011. máj. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

kedves Stefix nekem kérlek küldj privit a tapasztalataidról,mert mi együtt alszunk a babával.

köszönöm

2011. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi megcsináltuk a külön szobáját, de megkértem a férjem hogy hozzuk át egy darabig az ágyát a hálóba hozzánk! :)


Így 3 hós koráig velünk aludt, én az ágy szélén ülve szoptattam éjjel, aztán tettem vissza az ágyába!Aztán mikor átkerült a szobájába akkor utána 3 hónapig átaludta az éjszakákat :)


De azóta is ha ébred éjjel átviszem a hálóba az ágyunkba, és ott szopizik!Ha bealszunk ott maradt, ha az apja nincs itthon akkor is velem maradt reggelig, de van hogy én nem aludtam el, és akkor vissza vittem!

2011. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nálunk kanapé van a kisszobában. Én odatotyogtam esténként és szoptattam, de nem volt semmi gond ezzel.


XStefix és az ágyban alvók! Engem annyira érdekel, hogy miként éltek házaséletet? Jó, egy ici-pici babával rendben, gyakran alszik, de egy fél évesnél idősebbel már csak esténként lehet szexelni.... vagy kimentek minden este az előszobába vagy a baba szobájába átmentek? Vagy egy ágyban szexeltek, míg alszik? Vagy lekuporodtok a szőnyegre? Jó, tudom megoldható ezeken a módokon, de minden este? Olyan rossz, hogy ezt nem provokatívnak szánom, de úgy tűnik, mintha annak írnám... csak egyszerűen nem tudom elképzelni. Persze ha minden este tudtok konyhaasztalon meg mindenhol, az tök jó, mert biztos izgi lehet.

2011. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Minden este?? Mi még a terhesség előtt se voltunk együtt többet heti 3 alkalomnál nemhogy minden este. Na de terhesen vagy majd egy gyerek mellett? Azt hogy? Mármint honnan lenne ereje az embernek hozzá? Én most úgy gondolom, hogy örülni fogok ha heti 1x összejön, azt meg meg lehet oldani pl. a zuhany alatt... Vagy én gondolom rosszul?
2011. máj. 25. 21:08
 17/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, hamar visszajön a kedved!:) Nálunk amíg gyermekágyas voltam, meg a utolsó hónapban (amikor már kinyílt a méhszáj és doki nem engedte), én kényeztettem a férjem, így már alig vártam, hogy "visszakapjam" a jó dolgokat. Erőd meg ahhoz lesz, amit szeretnél!

Én speciel nem bírtam főzni, mert úgy fájt az állás a szülés után, így rendeltem ételt. A szex közben feküdni kellett, úgyhogy nem éreztem megterhelőnek, sőt!

Ami pedig a férfiakat illeti... szerintem érezniük kell, hogy ők NAGYON fontosak és a szex is... hiszen pasiból vannak. Nyilván egész nap a baba fog lekötni, de ha ilyen téren nem szenved hiányt, sokkal kevésbé fogja érezni, hogy épp nem minden pillantban ő jár már a fejedben...:D Persze ahány ház, annyi szokás, de fontos, hogy boldog apukák mellett nőjenek fel a picik, mert ott lesznek kiegyensúlyozottak a kismanók is.

Amúgy a házasság 3 nagy megpróbáltatási küszöbe: a baba érkezése, a nő munkába állása, a gyerek kirepülése. Erre érdemes odafigyelni.


Egy anyuka, aki mellesleg 2 diplomáját is szexológiából írta..:)

2011. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xStefix ***** válasza:

Nem élünk mi sem minden nap házaséletet, bár a férjem nagyon örülne neki gondolom. :)

De nemcsak a gyerek miatt, hanem mert sokszor vagy én vagy ő fáradt. Jelenleg vizsgaidőszakom van, ami elég megterhelő, a férjem pedig összevissza dolgozik. Ő mondjuk általában így is bírná (egyszerűen nem tudom, hogyan!), én viszont utána 2-3 napig nem vagyok használható, legalábbis nem közös dolgokra.

De én sem gondolom, hogy minden nap kellene szexelni ahhoz, hogy jó maradjon a kapcsolat, vagy ahhoz, hogy a férjeink ne hidegüljenek el tőlünk. A szex csak egy része a történetnek, bár nekik ugye elég fontos.

Nem tudom, hogy a kérdező-kommentelő ugyanaz-e, aki nemrég egy másik kérdésnél írta, hogy ő bizony mindennap szexel és kívánja is... hát, szerintem ő tartozik a kisebbséghez. Vagy nem tudom. Meglepődnék, ha ez lenne a sztenderd, szerintem a többség nem szokott ennyit.


Kérdező, hát az van, hogy amíg a lányunk velünk aludt éjjel, addig mi bizony mellette voltunk együtt, az ágyon. Ő aludt az egyik végén, mi meg a másikon, nem aludtunk. :) Van, akinek ez visszatetsző, de minket egyáltalán nem zavart (ilyenkor nem a gyerekre figyelünk) és a gyerkőc is édesdeden aludt. Sőt, mivel a folyamatos közelség miatt ennyivel jobban ismertük az alvási szokásait, tudtuk, mikor van felszínesebb alvási fázisban, ezért gyorsan kiszámolhattuk, hogy mikor fog ébredni vagy mocorogni. De a bő két év alatt talán ha 3x pislogott ránk "munka" közben, és akkor is rögtön visszaájult. :)

Nappal pedig a délutáni alvás idején lehet még akciózni, a hálóban vagy bárhol máshol, mert a napközbeni alvását már korábban is jóideje a kiságyában, a saját szobájában töltötte/tölti.

Nem tudom, nálunk ez sose volt külön kérdés vagy napirendi pont, hogy mikor vagy hol. Jó, persze nem lehet akármikor, kicsit öli a spontaneitást is, de amikor mód és kedv van rá, akkor azt ki kell használni. ;)

Arra viszont nagyon emlékszem, hogy a 6 hetet nem tudtuk kivárni a szülés után. :D

2011. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!