Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek külön szobában alszik...

Akinek külön szobában alszik a babája az hol szoptatja éjjel?

Figyelt kérdés
Én 29 hetes kismami vagyok, most rendezzük be a babaszobát de ezt az esti szoptatás dolgot nem tudom hogy kellene megoldani. Szerezzünk egy fotelt vagy matracot (ágyra már nem lenne pénz) vagy vigyem át az ágyunkba addig amíg szopik és utána vissza? Ti hogy csináljátok?
2011. máj. 20. 12:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én az ő szobájába szoptattam a fotelban. Vagy amikor nagyon rossz éjszakája volt (talán 2-szer), akkor a nappaliban a kanapén fekve. De a mi ágyunkba nem vittem soha.
2011. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Akár át is viheted, de vehettek egy olcsóbb fotelt is! Nekünk szerencsénk van, mert mindkét gyerekszobában, van egy-egy franciaágy. Azért raktuk be, hogy ha mondjuk beteg, akkor én tudok vele ott aludni, nem zavarjuk apát!
2011. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ahogy felébred a fiam megyek hozzá és ott a fotelban szoptatom,majd vissza rakom az ágyába .Utána visszamegyek a másik szobába.
2011. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És így hányszor teszitek meg a két szoba közti távot egy este alatt?
2011. máj. 20. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:
Eleinte 2-szer kelt, aztán 7 hetes korától csak egyszer, aztán kb. 9 hetes korától egyszer sem.
2011. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig velünk egy szobában volt, így a mi ágyunkban szopizott, utána kapott saját szobát,mert nagyon zavartuk őt. Ott van egy kanapé, azon szoptatom meg, most múlt 6hónapos jobb esetben egyszer kel, de most éjszaka 5ször, igaz ebből kétszer evett, a többi a foga miatt vagy a front:(
2011. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi raktunk be egy 25 ezer forintos ágyat (ágyneműtartós heverőt), az majd neki is jó lesz később.
2011. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7 hetes koráig egy szobában aludtam a picimmel, ő bőlcsőben én mellette egy ágyon, ekkor még ott az ágyon ülve szoptattam, aztán 7 hetes korától 4,5hós koráig nem ébredt éjszaka(ekkor már párommal a hálóban aludtam). Majd 4,5 hós korától 1 éves korig elég zűrösek voltak az éjszakák(volt h akár 10x is kelt, de volt, h csak 2-3x). Ebben az időben én amikor felsírt átmentem hozzá, kivettem , vissza a hálóba és fekve szoptattam, ha már nem evett, akkor vittem vissza a helyére.Nekem a fekve szoptatás jobb volt éjjel, mert így ha én is megszunnyadtam nem kellett attól félni, h a babát leejtem.
2011. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xStefix ***** válasza:

Kérdező, mi épp ebből a kérdésből kiindulva döntöttünk anno az együttalvás mellett. ;)

3 hónapos volt a lányunk, amikor magunk mellé vettük és 27 hós koráig aludt velünk. (Bár már 11 hós korától nem szopott éjjel.)

Ha gondolod, privátban szívesen mesélek neked a tapasztalataimról és adhatok pár tippet is, amire érdemes azért odafigyelni, ha hasonlóban gondolkoznál. Itt most csak annyit, hogy nem kell előre félni ettől a verziótól sem! Sokan (ok és valós tudás nélkül) riogatnak a veszélyeivel, de ha megismered a módját és körültekintő vagy, akkor akár még nyerhetsz is vele. Mindent lehet ésszerűen csinálni és akkor senki nem jár rosszul (nem kényezteted el a gyerkőcöt, nem fog az ágyatokba szokni stb.). De nem akarok "téríteni", ez csupán egy lehetőség.

2011. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk korábban jött a babánk, így már nem volt idő ágyat, vagy fotelt venni. Én a nappaliban lévő fotelben szopiztattam.

Egyébként ez ne tántorítson el attól, hogy külön szobába tedd a picit. Nálunk az első perctől kezdve külön volt, egy napot sem aludtam vele, így ma (féléves), amikor a szobájába kerül, tudja, hogy szundi van.

2011. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!