Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Veget er magatol a szopasi...

Veget er magatol a szopasi sztrajk?

Figyelt kérdés
14 hetes kisfiam kb 3 hete sztrajkol, nem akar szopizni, vagy csak nagyon keveset. az ujjat szopja inkabb, de ha cicre teszem akkor csapol, vergodik, sziv nehanyat aztan elengedi...nezelodik, mosolyog vagy eppen nyoszorog idegesen...es csak nagyon keveset nagyon hosszu ido alatt sikerul ennie. Valami zavarja szerintem. A doki azt mondta picit piros a torka kapott ra gyogyszert es mig szedte javult a helyzet, szopott es volt 2 nap amikor nagyon jol evett. Da abbahagytuk a gyogyszer szedest (addig szedte amig az orvos mondta) es most ujra elkezdodott a dolog...lehet hogy megsem a torka volt? vagy lehet hogy megint/meg mindig faj neki? Ha nem talalom meg az okat miert nem akar szopni akkor is elmulik egyszer ez a periodus??
2011. máj. 9. 16:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi mast sem fogad el, probaltam etetni cumibol, kiskanallal, fecskendovel de ezekre meg rosszabbul reagal mint a cicire, nagyon sir...A tejem igy elobb utobb elapad...kifejni nem merem, csak akkor fejek ha az egyik cicimbe keves van, csak hogy inger erje a mellet, mert egesz nap probalkozok az etetessel es ha pont akkor enne mikor epp kifejtem akkor a falnak mennek.:(Erzem hogy egyre kevesebb van. Ha elapad es elmulik ez a sztrajk akkor mit fogok adni neki? a cumit mar jo reg nem fogadja el, nem csak azota hogy sztrajkol...ordit ha megprobalom abbol etetni? Fog enni cumibol, ha nem les mas valasztasa??:((
2011. máj. 9. 16:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a te helyedbe beszélnék egy szoptatási tanácsadóval ha érdekelnek részletek akkor csak írj nyugodtan privátot. Te helyedbe fejnék mert elapad a tejed, ha netalántán akkora lenne éhes amikor lefejted magad akkor is cicire tenném és utána pótolnám szopi barát módon.

2011. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:

Vélhetően nem lenne hátrány, ha rájönnél az okra, mert ha azt kiiktatnád, akkor lenne a legjobb esély rá, hogy elmúljon a sztrájk.


Ha valóban sztrájkol a babád és egyáltalán nem szopik (pl. cumizavar miatt), az komoly dolog, általában magától nem is szokott elmúlni. Ilyenkor érdemes szakember segítségét kérni.

De ha csak enyhébb formájú, inkább amolyan kaotikus szopizásról van szó, az esetenként elmúlhat külső segítség nélkül is - leginkább akkor, ha az oka is ilyen jellegű.

Konkrétan: ha pl. fogzik vagy épp a következő fejlődési szakaszba ért (egyre többet nézelődik, felfedez, új mozgásformákat gyakorol stb.), akkor nem sok mindent tudsz tenni, mert ezek élettani folyamatok. Egyáltalán nem abnormálisak, sőt:), de ettől még megzavarhatják a korábbi szopis ritmust. Ilyen esetben általában nincs szükség különösebb belenyúlásra, továbbra is igény szerint érdemes szoptatni (azaz most a megváltozott, "kaotikusabb" igények szerint). Hosszabb-rövidebb idő alatt rendeződni szokott a helyzet, ahogy a baba átesik az adott szakaszon.

A te babádnál életkor szerint a fogzás és a fejlődési ugrás is ok lehet, ezért is ezeket hoztam fel.

2011. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!