Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pótoljam a tejcit vagy nem?

Pótoljam a tejcit vagy nem?

Figyelt kérdés
Itt igaz nemrég olvastam, hogy más anyukák is estére pótolták szoptatás után a tejcit. Én is azt vettem észre, hogy kevesebb a tejem. például tegnap este 2 órát volt cicin a babám, és nehezen aludt el. Próbáljam én is a tápival megpótolni? Napközben nincs gond, de hogyan növeljem a tej mennyiségét, hogy estére több legyen? Talán fejjek napközben szopik után?
2009. márc. 6. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejjel napkozben, es igyal rengeteget, egyel taplaloakat, tedd sokszor mellre a babat. Ne kezdd el a tapszerrel, mennyi idos a baba amugy?
2009. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

5 hetesek leszünk szombaton. Napközben ha szopizik kb 3 óránként eszik, és utánna nemsokkal el is alszik. Van hogy cicin alukál el, de akkor már csak cumizgat. Általában evések között szépen alszik, ezért nem tudom sűrűbben mellre tenni. Persze olyan is előfordul, hogy hamarabb megéhezik és akkor megetetem 2 órára rá. Ha picit nyűgösebb egyből cicire teszem. Akkor várjak még?

2009. márc. 6. 20:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és iszok-eszek, ezzel nincs gond. Még aludni is szoktam a picivel napközben.
2009. márc. 6. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg a súlya megfelelően gyarapszik, ne pótold, mert még rosszabb lesz a helyzet. Igyál, egyél, pihenj, ne idegeskedj! Mennyit hízott amúgy az elmúlt hetekben? Néha én is azt hittem, hogy nem hízott a kisfiam, de a tanácsadás mindig megerősített, hogy nincs gond. 11 hetes, és szerintem 3 hónapos korára megduplázza majd a születési súlyát, csak anyatejjel. Pedig én is sokat paráztam, hogy vajon elég-e a tejem. Holott Ő már a harmadik babám. Mégis sokszor úgy éreztem, hogy estére nagyon kevés a tejem. Másnap újult erővel indult a szopizás, tejszaporító teák, leves minden nap. Én mondjuk soha nem fejtem, nem is tudtam igazán rájönni a technikájára...Aztán fejés nélkül is sikerült:-)


Sok sikert Neked is!

2009. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat!

Hát most én is bevallom nekem is a harmadik babám.

Az első kettővel sem volt könnyű a szoptatás - 3-4 hónapig sikerült - de azóta eltelt egy "pár" év. A kórházból 10gr-okkal jöttünk haza a 4 kg-os babámmal, és ott éjszaka megtették tápival :( Itthon nagyon keservesen, de megindult a szopizás, a tápit 2 nap után elhagytam. ( nem is volt tejbellövelésem - ez is érdekes- ) Most hetente 25dkg-ot hízott. Van mérlegem és szépen lassacskán növöget, nem kapkodja el. A szopizás is 1 óra nálunk. Egyébként a More Milk segített, és iszom a laktoherb teát is.

2009. márc. 6. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Heti 25 dkg hizás több mint elég, ne aggódj! Szerintem ha most elkezdenéd a tápszert, nem tudnátok abbahagyni, mert hozzászokna, esetleg le is mondana a ciciről. Az elalvási nehézség nem biztos hogy a tejmennyiség miatt volt, de gondolom nem kell hogy magyarázzam 2 gyerek után :-D Ügyes vagy, csak igy tovább!
2009. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!