Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van, hogy az egyik nap...

Miért van, hogy az egyik nap elég a tejem. , a másik nap kevés? Tehetek valamit azért, hogy mindíg elég legyen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy hogyan szoptatsz (időre, igény szerint, ha időre mikor), mennyi idős a babád, és miből gondolod, hogy nem elég bizonyos napokon a tej? Ilyen kevés infóból nehéz okosat mondani.
2011. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 hónapos. Igény szerint szopizik, 120 az átlag. Sokszor alig bír ki 3 órát. Van, hogy csak 80-at eszik meg és még sír, de a cicimben nincs több, akkor kap fagyasztottat pótlásként. Más napokon viszont érzem , hogy szépen tele vannak a cicik.
2011. márc. 19. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát az én igény szerint szoptatott fiam sokszor a fél órát is nehezen bírta ki, úgyhogy ez nem mérvadó. Az igény szerinti szoptatás lényege számomra, hogy teljesen elfelejted az órát és a mérleget, és a gyerekedre hagyatkozol. Ha éhes, akkor éhes fél óra múlva is. Nem muszáj megvárni, hogy megteljen a melled, hiszen a tej nagy része szoptatás közben termelődik. Egy mellből szoptatsz, vagy kettőből, limitálod valahogy a szopik idejét? Csak mert nyugodtan szoptass ameddig jól esik, és nem kell egy mellből szoptatni. Ne próbáld szabályozni, mikor és mennyit egyen, hiszen igény szerinti szopi esetén annyi tej termelődik, amennyire szüksége van a babának. Ha nincs óriási gáz, ne pótold lefejt tejjel, mert akkor kevesebb fog termelődni, így ördögi körbe kerülhetsz. Ha mégis muszáj pótolni, akkor javaslom pohárból, vagy kanálból, kerüld a cumisüveget, mert újabb nehézségekhez vezethet a használata.

Szóval a tanácsom röviden, szoptass amikor és ahogy a babádnak jól esik, felejts el minden külső kontrollt, és ha bizonytalan vagy, keress fel egy szoptatási tanácsadót.

Jó babázást, és örömteli szoptatást neked!

2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Detto ugyanígy vagyok, sajnos a megoldást nem tudom, már próbáltam tejszaporító teát, sok folyadékot, fejést, semmi nem segített az állandó hullámzáson. Én arra jutottam, hogy valami hormonális ingadozás lehet és semmit nem lehet csinálni :-(
2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!