Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek hogy ne essen el...

Mit tehetek hogy ne essen el mindig?

Figyelt kérdés
10 honapos a fiam, már 3 hete feláll a butorok, fal stb mellett, de sokszor elfelejt kapaszkodni, akkorákat esik, mindig ott vagyok mellette, de néha pisilni kell stb, ilyenkor megy a járokába pár percre de ott is elfelejt kapaszkodni, nagyon beüti a fejét egy pillanat alatt. meddig fog ez tartani? már azt se bánom ha elindul, pakoljon az se érdekel, de hogy nem lehet ott hagyni egy percre sehol...?
2011. máj. 20. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Lányom 10 és fél hónapos, és hát ilyen balesetek vannak és lesznek is nagyon nem tudunk vele mit tenni. Ő már lépked is nem csak bútorok mellett és így még többet esik... Ha teljesen megtanul járni majd jobb lesz szerintem csak ez az átmeneti állapot a durva. Mivel megelőzni nem tudom az eséseket ezért mikor mégis baleset van akkor ha nem olyan durva "nem veszem észre" fel áll és megy tovább vagy mászik utána, ha kicsit komolyabb megvigasztalom eldádázzuk amitől elesett és már meg is nyugodott szerintem sokszor az ijedtség nagyobb mint maga a fájdalom.
2011. máj. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagyni kell tanulni.Persze nem úgy,hogy összetörje magát.Ami veszélyes el kell rakni,a hegyes asztalsarokra lehet védöt venni.Nem szabad túlságosan félteniöket.

Figyeld meg kis idö és egyedül fog szaladni.... :)

2011. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van! :)
2011. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon nehéz nem mindig odaugrani, de sajnos meg kell engedni, hogy essen. Lelassulhat a mozgásfejlődése, és nem alakul ki benn egészséges önvédelem, ha nem tanulja meg, hogy mire képes és mire nem. Ha a környezete biztonságos, akkor bizony engedni kell, hogy néha fejreálljon. A piciknek egyébként kifejezetten olyan a testfelépítése (rövid karok, lábak, párnázott testrészek, puha csontok, gurulós testalkat, nagyon gyors regenerálódás), hogy eséskor a lehető legkisebb kár érje őket.

Pakold el az éles, hegyes tárgyakat, tegyél fel védőfóliát az üvegfelületekre, tedd el azokat, amiket leránthat, és próbálj meg arra gondolni, hogy egy-két prezúr árán önjáró lesz a babád. Csak pár hétig lesz ilyen hardcore, utána már újabb kalandokat fog keresni. :)


http://www.youtube.com/watch?v=48LPkFPpSvQ

Egy kis biztatás, nézd milyen ügyesen esnek el, hihetetlen bölcs a természet.


Egy pedagógus-pszichológus

2011. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, most már bátrabban engedem a lakásban randallirozni, de még néha elesik, de már letudja enegedni magát néha. lassan belejön:)
2011. máj. 28. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!