Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy jo cikk a hosszantarto...

Egy jo cikk a hosszantarto szoptatasrol?

Figyelt kérdés

Velemenyed?


[link]


2011. márc. 8. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Hát nekem az a véleményem, hogy hol ezt mondják, hogy azt. Itt ezt, ott azt.

A mai gyerekek allergiásabbak, mint anno mi voltunk, pedig mi nem szoptunk 3 évig, jó, ha fél-1 évig.

De amúgy 1 éves korig igenis pártolom a dolgot, és fél éves korig pedig legyen teljes erővel az anya azon, hogy összejöjjön. 2 hónapos korig meg fogát összeszorítva is szenvedje ki, mert addig meg aztán tényleg nagyon fontos.


Nekem furcsa amikor beszélő gyerek ordítja, hogy CICIT!!! Inkább mondja azt, hogy éhes vagyok, szomjas vagyok, játszani akarok, ha meg látom, hogy elfáradt, hát lefektetem. Verbális kifejezés szempontjából pedagósusként ellenzem, hogy cici nyomjanak nyűgösségre a szájába.

Ellenben az esti szopi addig jó, amíg jó mindkét félnek.

2011. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:

Mivel megint be lett linkelve: az anatalvalisok NEM a szoptatás ellen vannak! A fenti cikk sem azért jelent meg a honlapjukon, hogy a szoptatás ellen kampányoljanak - épp ellenkezőleg, hogy rámutassanak, megint mekkora tévedésben járnak egyesek! (De lehet, hogy kicsit szerencsétlen volt a cikk bevezetője, mert - ezek szerint - nem derül ki belőle egyértelműen, hogy ők nem támogatják a káros hatásokról szóló nézetet.)


A Kérdező cikke szerintem nem rossz, de én biztosan másképp és hosszabban írnék a témáról. :)

Sződy Judit egyébként az egyik legjobb magyar szaktanácsadó, én nagyra becsülöm.

2011. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 xStefix ***** válasza:
90%

1: Az allergia kialakulása vagy nem-kialakulása nem csak a hosszú távú szoptatástól függ, sőt. De sokan mégis ezt szokták kiemelni, bizonyítandó a saját ellentétes álláspontjukat, hogy lám, régen se szoptak sokáig a gyerekek, mégse lettek allergiásak, ma viszont minden 3. gyerek az, akármeddig is szopik... Csak közben azt felejtik el, hogy az allergiát a szennyezett környezetünk okozza, ami viszont nem lett jobb az elmúlt évtizedek során, sőt!

2: Az én 3 éves beszélő gyerekem soha nem ordította még, hogy "CICIT!" Ugyan tudja és mondja is már, pl. amikor átöltözöm, hogy a cicimben van a tejcsi, de soha nem közölte ezt még idegennel, pláne nem nyilvános helyen. (Mondjuk én pont ezért nem is ezzel a szóval neveztem el a szopit; nálunk a tejcsi lett a "hívószó", mert ez nekem se lett volna kellemetlen, ha mások előtt beszél így róla.)

Miért ragadunk meg mindig annál az esetnél, amikor a kisgyerek hisztizve rángatja anya pólóját a játszótéren vagy cicit üvöltve fetreng a tescoban? Máshogy nem is lehet szoptatni egy 2-3 évest?

3: A verbális kommunikációt szerintem egyáltalán nem zárja ki a hosszútávú szoptatás. Ahol meg igen, ott sem a szopival meg a gyerekkel van a gond, hanem inkább az anyuka szemléletével és gyakorlatával...

4: A hosszútávú szoptatás SOHA nem azt jelenti, hogy nyűgösségre cicit nyomunk a gyerek szájába! Legalábbis akkor, ha valaki "ésszel", tudatosan és a folyamatot értve szoptat.


Már megint a régi klisék, amik újra azt mutatják, hogy mi van akkor, amikor valaki nem tudja (pontosan), miről szól egy nagyobb gyerek szoptatása.

2011. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem a szoptatás, hanem a hosszan tartó szoptatás jóságát kérdőzelezik meg (tehát 2 éves kor után írták, hogy igen, vannak problémák, amit a szoptatás okoz...) Én nem azt veszem ki az antivalis cikkből, hogy azt írja, hogy jó 4, 5,6 - 28 éves éves gyerek szájában is cicinek lenni. Aztán nincs ezzel semmi gond szerintem, ha nekik így jó 4 fal között, de a szoptatásra fogni, hogy nem fogyózhat a nő, mert kevesebb a tej és jaj mi éri azt a szegény 3 éves gyereket... hát... Akinek nem inge, ne vegye magára..

Az eredeti cikk, amit linkeltél, szerintem is rövid és felszínes.

2011. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon kevesen csinálják tudatosan és jól a dolgokat, Stefix a kivételek közé tartozik.

Igen, jobb nem a cici hívószó, nem az üzletközpont közepén kell ez csinálni, hanem otthon (legalábbis 1 éves kor után), és a szoptatásra nem szabad fogni a saját alakunk elhanyagolását. Igenis apának is kell anya, és a babának is kell apa, meg az anyában is apa.

Szóval helyes szerintem, amikor egy helyes 2 éves manócska még szopik esténként. Mellette az anya csinos, nem hisztizik CICIT ordítva a gyerek. Az anya nem a szoptatással és hordozással zárja le a gyereknevelést. Hanem figyel, jászik, mondókázik, énekel, tornáztatja, gyurmázza, nevetgélnek együtt. Egyszóval fejleszt, szeret és finoman, de határozottan nevel.

Mellette meg nő. Csinos és szép és odaadó, hogy a gyerek megtanulja, hogy anya NŐ. Persze az embernek ezt nagyon nehéz végigcsinálni.

Az otthonszülés, együttalvás, szoptatás és hordozás önmagában kevés... legalábbis 2 hónapos kortól.

(Sajnos nekem közeli hozzátartózóm csak szoptat és hordoz, és részéről ezzel letudva a gyereknevelés, fejlesztés, de mindenkit lehord, mivel szerinte ő a tökéletes anya..., mivel szoptat és hordoz.)

2011. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon koszonom a hozzaszolast.


Igen a cikk valoban rovid es felszines,lehetne sokkal reszletesebb is.


A teny amit en is megfigyeltem hogy rengeteg eloitelet van a hosszantarto (ertelmes) szoptatassal kapcsolatban is.


Ami fontos hogy mind az anyanak mind a babanak jo legyen.

2011. márc. 9. 11:21
 7/12 xStefix ***** válasza:
Hosszantartó értelmes szoptatás - ez így tetszik. :)
2011. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Stefix,hol találok jó cikkeket a hosszú szoptatással kapcsolatban.Be szeretném tömni az ismerősök száját,hogy szálljanak le rólam.Az LLL oldalt olvastam ,azonkívül érdekelne.,vagy ha esetleg összefoglalnád röviden.Hogy kell jól csinálni,hogy ne csak szoptatásról legyen szó.kötődésen kívül még miről szól a hosszú szoptatás?Előre is köszönöm.
2011. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy tanácsot azért írok, mivel szerintem neked is könnyebb az életed. Ha értelmesen szoptatod hosszasan, akkor ugye ők nem fognak róla tudni, hiszen a szobában szoptatod esténként. Szerintem egyszerűbb, mint vitázni.

Ha rákérdeznek, mondd meg, hogy a leszoktatás folyamatban (végülis 10 év is lehet még a folyamatban...)

Én amúgy nehéz olyan érved találni, ami nagyon meggyőző, hacsak nem azt mondod, hogy a gyereked csak így szeret téged, csak így fog biztonságosan kötődni, így soha nem lesz beteg stb. Mert ezek ugye mind nem igazak... az immunrendszerét erősíti az anyag, ami az anyatejben van, de ez még nem garancia semmire, pláne nem, ha tömegközlekedéssel, vírusos gyerekekkel találkoztok és mellette amúgy meg eszik egy csomó mást, ami túlsúlyban van. Ezzel csak felkészíteni akarlak, nehogy bántásnak vedd! Szóval szoptasd amíg nektek jó. Amúgy lehet, hogy a következő babádba 4 hónaposan már alig tudod beletenni a cicit, és örülsz, ha 10 hónapos korig kihúzzátok, szóval használd ki, hogy van egy jól szopó babád. Az enyém speciel utál szopizni, de én erőltetem, kész kínszenvedés az egész (amúgy szoptatási tanácsadó is segített, amennyit tudott). Mondjuk ő csak most 6 hónapos.

Nővérem középső babája utálta a szopit, a másik kettő meg imádta, úgyhogy mondom, használd ki, örülj neki, mással meg ne foglalkozz, végülis a házaséletetek pikáns részleteit sem teregeted ki, ez meg kb. szerintem hasonló fokú intimitás.

2011. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Off.

Stefix! Komolyan nem értem, miből veszed ebből, hogy az antivalit kell védelmezned.

Úgy érzem szövegértelmezési problémáid adódtak. A cikk arról szól, hogy a hosszantartó (2 éves kor utáni szoptatásnak) LEHETNEK KÁROS egészségügyi következményei. Mit nem lehet ezen érteni?

2011. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!