Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ömlik a tejem, a kislányom...

Ömlik a tejem, a kislányom meg fullad tőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Éjjel vettem észre először, azóta minden etetésnél így van. Amint beindul a reflex, a babám nem tud olyan gyorsan nyelni, félrenyeli, köhög. Amint gyorsan levettem a mellemről, láttam, hogy megállás nélkül méteres távolságba lő a tej a szélrózsa minden irányába. Ez mitől van és mit lehet tenni azon kívül, hogy leveszem őt a mellemről?
2011. márc. 5. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem fejj ki előtte egy kicsit.
2011. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán próbáld meg szívni, biztos nagyon sok a tejed.
2011. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a ketteskével.Én amikor éreztem,hogy sok a tejem szopi előtt lefejtem belőle,mert a babóm nekem sem tudta olyan gyorsan nyelni.
2011. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! Én dokinőtől kértem tanácsot. Szerintem nem a tejed jön gyorsan, hanem a lányod szívja ilyen erővel. Az én fiam is állandóan félrenyelt, én is megijedtem, mindig levettem mellről. Aztán, amikor láttam, hogy megint kezd mohó lenni, akkor halkan mondogattam neki, hogy csak nyugodtan stb. Ha félrenyelt, akkor levettem és közben a mellemre dobtam egy pelust, majd megint mondtam, hogy ez lesz, ha így eszik. Arra figyeltem, hogy a mellemet ne nyomjam. Soha nem fejtem, egy idő után már szépen evett a fiam, megtanulta. Jó lenne, ha a darabos kaját is ilyen hamar megtanulná egyedül szépen enni :-) (18 hós)
2011. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg hogy hanyatt feküdtem, magamra tettem a babám és először kényelmetlenül, de nagyon jól megetettem a babim. próbáld, ki megéri
2011. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg olyan testhelyzetben szoptatni, hogy ő van felül. Pl ülés közben hátradőlsz.
2011. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fejés nem megoldás, mert utána ugyanígy van minden, ha jön a tejadó reflex. Most azt próbálom, amit a 3. válaszoló írt, kiveszem a mellem és megvárom, amíg a spriccelés alább hagy. Csak attól félek, nehogy emiatt a reflex is eltűnjön... HA olvasod, kedves 3., megírnád, hogy neked ez nem okozott-e gondot?
2011. márc. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!