Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért csinálja ezt szopi...

Mért csinálja ezt szopi közben? Már evés közben görcsölne a pocakja?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam és sajnos hasfájós.2-3 napja szopi közben nagyon sír,pedig eddig mindig megnyugodott a cicin,szépen evett.Elkezd enni,kb 5 perc után vigasztalhatatlan sírásba kezd és utána nem fogadja el a mellem.Ilyenkor felállok vele és ringatom egy kicsit és ő bealszik mint a bunda.Nem minden evésnél csinálja ezt,de egyre sűrűbben. :(
2011. febr. 26. 20:33
1 2
 11/11 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, szerintem (ezen a fórumon legalábbis) senki komoly(!) hozzászóló nem javasolt még sírni hagyást senkinek. Vagy én nem értem a tanácsokat?


Egy anyuka inkább igenis LEGYEN TISZTÁBAN a folyamatokkal, TUDJA, hogy mi hogyan történik a szoptatás ideje alatt - mert ha ez megvan, akkor azt is ÉRTENI, LÁTNI FOGJA, hogy mit miért érdemes tenni vagy épp nem tenni.


Senki nem bíztat senkit arra, hogy sírni hagyja a gyerekét. Ez egy sajnálatosan nagyon is elterjedt, de teljesen rossz értelmezése annak, amit a "szopisok" mondanak! Nincs itt szó semmiféle éheztetésről, sírni hagyásról meg rossz anyaságról. Nem tudom, honnan származik ez az egész elképzelés, de nagyon alávág a szakemberek segítő munkájának...

HA az anyuka veszi a fáradságot és utánajár annak, mi hogyan függ össze, akkor idővel maga is képes lesz helyesen megítélni, hogy mikor mire (milyen kiegészítő eszközökre, dolgokra, módszerekre) van szükség a szoptatásban. Pl. azt is el fogja tudni dönteni, hogy épp kell-e tápszer vagy sem.

Én legalábbis ezt az "ismeretátadást" tartom elsődleges feladatomnak, és szerintem a szakemberek is...

2011. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!