Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért csinálja ezt szopi...

Mért csinálja ezt szopi közben? Már evés közben görcsölne a pocakja?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam és sajnos hasfájós.2-3 napja szopi közben nagyon sír,pedig eddig mindig megnyugodott a cicin,szépen evett.Elkezd enni,kb 5 perc után vigasztalhatatlan sírásba kezd és utána nem fogadja el a mellem.Ilyenkor felállok vele és ringatom egy kicsit és ő bealszik mint a bunda.Nem minden evésnél csinálja ezt,de egyre sűrűbben. :(
2011. febr. 26. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos valószínűleg nem tudok segíteni, de nálunk is pont ez a helyzet. 1 hónaposak vagyun, 2 hete hasfájósak és kb 2 napja evés közben is fáj a pocak.

Homeopátiázunk evés előtt, utána aloe activatort iszunk, hordozókendőben altatom, fél órát próbálom büfiztetni, hiába... csak akkor jön ki a levegő, ha már alszik és elernyed, szegény úgy meg van feszülve.

Remélem, lesz valakinek vmi jó tippje mindkettőnk számára. Kitartást kívánok nektek!

2011. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen, de annak a tünete volt, hogy kevesebb lett a tejem.
2011. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nehezebben jut hozzá? Mennyiség nem változott a cicidben?

Vagy nem lehet, hogy esetleg újra megjött? Nálunk a szopinál akkor volt gond. Illetve előtte 1-2 nappal. Megváltozott a tej íze.

Vagy esetleg elkezdtél enni/inni kicsit másképpen? Azt is érezheti.

2011. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Ez nagyon rossz érzés... Nálunk is volt/van ilyen. Egyértelműen a pocija indul be ilyenkor. Az Espumisant/Infcolt próbáltátok?
2011. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szülés óta még nem jött meg.

Picit szopizik,úgy 5 percet intenzíven és utána kezd a sírásba.Eddig 40percig,sőt akár 1 órán át is evett.

Ma megpróbáltam lefejni szopi után és csak 10ml sikerült :(Nem tudom mennyit evett előtte,de lehet akkor tényleg kevés már neki vagy nehezebben jön.

Az étkezésekre nagyon figyelek,semmi olyat nem ettem ami zavarhatná.

A hasfájásra mi már mindent kipróbáltunk.Sajnos semmi nem segített és úgy döntöttem nem tömöm most már feleslegesen a kicsit minden féle szerrel.A gyerekorvos is azt mondta,hogy felesleges ezt csak kinőni tudja.

Úgy sajnáljuk szegénykémet,ilyen kicsi és ennyit szenved :(

2011. febr. 26. 21:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,azokat is próbáltuk.Meg a mira vizet is,sőt már az angol vizet is itattam vele de mind hiába volt,semmit nem változott.
2011. febr. 26. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Velünk is ugyanez történt, amikor a babám 3 hónapos lett. Addig cicizett akár 1 órán keresztül is, majd egy nap 10 perc után iszonyú üvöltés! Azt hittem én is,hogy a hasa fáj! Elringattam,elaludt...Ez ment pár napig, amikor vettem egy mérleget, és láttam hogy szinte alig evett:S Azonnal tápszert kapott, és rögtön el is múlt a sírás... Fejéssel nekem sem jött több, mint 20ml... Szerintem te is mérd meg mennyit eszik a babód,és ha keveset, lehet szükséges lesz nektek is a pótlás. De ne keseredj el! Nekem soksok fejéssel ismét megnőtt a tej mennyisége! A lényeg,hogy minél előbb megoldódjon a gond...

2011. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen ma reggel sajnos rádöbbentem,hogy már kevés neki ami a ciciben van. :(Még 30ml bevert mellé.

Az első válaszolónak pedig azt üzenem,hogy próbálja ki a megy mag párnát a pocira.Éjjel annyira fájt a pocakja,hogy az eddig összegyűjtött megy magokból gyorsan csináltam egy kicsike párnát.Felmelegítettem vasalóval és a pocakjára tettem.Használt neki,szépen elaludt utána.

2011. febr. 27. 09:16
 9/11 xStefix ***** válasza:
Növekedési ugrásban lehettek szerintem. Ilyenkor viszont szaporítani kellene, aminek nem a tápszer a módja, sőt..
2011. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Abbahagyni szerintem nem érdemes a szopiztatást,de az sem jó ha üvölt a pici órákig mert éhezik.Mindenkitől csak azt hallani,hogy szoptass és szinte beleégetik a mamákba,hogy (rossz)anya,ha mégsem sikerül...A kicsi lányomat 3 hós koráig szoptattam és előtte 1 hónapig hagytam sírni, nem akartam tápszert adni neki,mert akkor mit mondanak...sírt a baba sírtam én is,jötta tápszer.. és pár óra múlva lett egy boldog kacagós babám.!!!

Ezzel azt szeretném érzékeltetni,hogy,ha úgy érzed kevés a tejcsi ne kínozd magatokat,de ne is add fel csak úgy:)

2011. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!