Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fájhat a cicim?

Miért fájhat a cicim?

Figyelt kérdés
Babám 10 hónapos. Úgy adódott, hogy ma túltelítődött az egyik cicim, és már kezdett kicsit fájni, de nem jobban, mint mikor éjszaka nem kel fel a kicsi. Azután szopizott rajta vagy fél órát, tehát biztosan jól kiürítettük. De a fájdalom megmaradt. Érintésre, nyomásra érzékeny a hónalj felőli rész, de nem csomós. Kívülről nem látszik semmi. Azért aggódom, mert már sokszor volt, hogy túlfeszült a cicim, de szopizás után mindig elmúlt a fájdalom. Csomós is volt már 2x, de az meg nem fájt.
2011. febr. 23. 18:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Ma reggelre bepirosodott, pedig este jól kifejtem. Asszem ez nem jó jel...
2011. febr. 24. 08:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy begyulladt egy kicsit, tehetsz rá hideg vizes ruhát óránként 5 percre, és nap 3 szem algopyrin megengedett fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre. Remélhetőleg nem fog fokozódni.


Nekem volt már vagy 5x durva mellgyulladásom, az is így kezdődik, aztán meg jön a magas láz és iszonyatos fájdalom a mellben. Szóval vigyázni kell, sajnos van, aki hajlamos erre. Oda kell figyelni, h mindig rendesen kiürítse a baba. Lehet h egyik tejcsatorna elzáródik és jobban meg kell dolgoznia vele (vagy az anyának egy mellszívóval), hogy kijöjjön.


Remélhetőleg neked semmi ilyesmi nem lesz!

2011. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A reggeli írásodat csak most láttam!

A pirosság egyértelműen mellgyulladás! A borogatást mindenképp ajánlom! Nekem ezt orvos javasolta és tényleg segített és nem apadt el tőle a tejcsi, mert mellette rendesen szopizott a babám. Hosszabb időkre (30 perc) is borogattam, mert majd' megvadultam a fájdalomtól.

Jobbulást! Ha nem javul, vagy rosszabbodik, menj ügyeletre és kapsz antibiotikumot (nekem mindig Augmentint írtak fel, sajna mást nem nagyon lehet szopi alatt szedni).

2011. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!