Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer kérdések? Segítség?

Tápszer kérdések? Segítség?

Figyelt kérdés

1. Ásványvízből el lehet készíteni? Vagy mindenképpen fel kell forralni a vizet és lehűteni? (az orvos mondta,hogy a szentkirályi vizet ihatja,csak nem tudom,hogy tápszert készíthetek-e belőle)

2. Ha nem issza meg mindet, akkor elrakhatom a hűtőbe a következő etetésig?

3. Szoptatok is, úgy jó, ha nappal szoptatok, és éjjel tápszert kap?


2011. febr. 22. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sőt egy adagot meg is tudsz felezni. Én is igy szoktam, a baba igényei szerint mindig fél adaggal emeltem: Pl. kezdtük 30ml-hez ugye 1 mérő, aztán féllel ha emeltem akkor lett 45 ml-hez 1,5 mérővel. Remélem érthető voltam. Babavizet nem kell forralni. Én nem szokok olyat használni, mert mikor már sokat iszik akkor elég sok fogy belőle. Azért tartok otthon ha véletlenül nincs forralva vizem és gyorsan kell akkor legyen, vagy esetleg inni neki, teának. 1 órán belül még oda szokom neki adni, később már nem. Melegiteni úgy a legegyszerűbb a vizet (ha nem akarsz mikrózni, én nem szoktam), hogy a forralóban hagyom a forralt vizet és mindig egy pohárba öntök ki belőle. Aztán rákapcsolom a forralót ha kell, kicsit melegitem és az üvegbe öntöm. Ha forróbb lett a kelleténél akkor csak öntök a lehűlt vizből hozzá és kész.

Én mind3 gyerkőcnél igy csináltam.

Az hogy mikor szoptatsz és tápizol szerintem a te és a babád igényeihez alakitsd, ahogy nektek a jó.

2011. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi bemérettük ezeket az ásványvizeket...

...és arra jutottunk, hogy jobb, ha a csapvizet felforralod...:(

Még a baba víz is elég ramaty.

2011. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!