Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer kérdések? Segítség?

Tápszer kérdések? Segítség?

Figyelt kérdés

1. Ásványvízből el lehet készíteni? Vagy mindenképpen fel kell forralni a vizet és lehűteni? (az orvos mondta,hogy a szentkirályi vizet ihatja,csak nem tudom,hogy tápszert készíthetek-e belőle)

2. Ha nem issza meg mindet, akkor elrakhatom a hűtőbe a következő etetésig?

3. Szoptatok is, úgy jó, ha nappal szoptatok, és éjjel tápszert kap?


2011. febr. 22. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia


szerintem minőségi ásványvízből csinálj neki, ha simán ihatja tápszert is csinálhatsz belőle, csak melegítsd meg kicsit (40 fokosra).


ami meg marad azt ne add neki, 2 óráig áll el, addig kell felhasználni utána frisset készíts


adhatsz neki tápszert szopi mellett is

2011. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
CSak sajnos nem tudom, hogy mennyi vízhez mennyi tápszert adjak, mert a dobozon csak 90 ml-hez írja, hogy 3 kanál. De annyit nem eszik meg, akkor mindig öntsem ki a többit?
2011. febr. 22. 19:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsánat elöre, kicsit kioktato leszek! :-)

Ha 90ml.hez kell 3kanál, akkor ha elosztod 3al 30ml.hez kell 1kanál. Felesleges megcsinálni a korának megfelelö adagot, ha nem eszi meg!

Kemény 1 nap tapasztalat beszčl belölem! Sajnos tegnap nekünk is el kellett kezdeni. 4 honapos lesz a babám!

2011. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oh...ez igaz. Köszönöm szépen! :)
2011. febr. 22. 20:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Én inkább babavizet adnék.
2011. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szentkirályival nyugodtan készítheted. Már 11 hónapja úgy csinálom :)
2011. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Sima forralt víz
2011. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én Óbudai gyémántot adtam a babámnak és később a tápszert is abból csináltam forralás nélkül.
2011. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem azt javasolta az orvos hogy ne ásványvizezzek, mert megterhelheti a kicsit. Inkább forralt víz, vagy forrásvíz, amit csak melegíteni kell.

A forrásvíz gyakorlatilag csapvíz.

2011. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vessetek meg, én kiöntöm. Élőflórás a tápszer is, akárcsak a tej. Ha magamnak melegítek tejet és nem iszom meg mind, azt is kiöntöm.

Ha 90ml tápszert kap, akkor két hósnak tippelem a doboz alapján. Szerintem fél éves kor alatt nem éri meg kockáztatni.

Inkább adj nappal tápszert és éjjel szopiztass, bár ez inkább kényelmi szempont.

Hiszen ha nem öntjük ki a tápszert, akkor fel kell melegíteni a vizet 70C°os -ra, lehűteni, miközben a baba felzaklatja magát (náluk nincs olyan, hogy türelem), nehezebben alszik, az anyuka is telljesen kijózanodik, ő sem alszik egykönnyen vissza.

Amúgy van egy trükköm a tápszer hűtésre. Vettem egy szilikonos jégkockatartót és minden üregét 30 ml forralt vízzel feltöltöttem. A tápszer készítésnél (mi 120ml eszünk) 90ml-be tettem négy kanállal és utána beleraktam egy jégkockát (igazából csillag). Ha elolvadt a jég már csak pár perc a hűtés.

2011. febr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!