Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig kell és meddig érdemes...

Meddig kell és meddig érdemes szoptatni?

Figyelt kérdés
Gyermekem 7,5 hónapos, reggelire és vacsorára kap cicit, de nagyon keveset szopizik, míg az egyéb ételből rengeteget eszik (250-280ml)
2011. febr. 10. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Az anyatej minden cseppje kincs, tehát érdemesnek érdemes.


Vagy addig, amíg a baba el nem választja magát, vagy amíg a mama úgy nem érzi, hogy nem szeretné tovább szoptatni a kicsit.

2011. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Én 6 hóig csak szoptattam, utána 20 hóig szopizott még a kislányom. Én folytattam volna tovább, de ő egyik napról a másikra úgy döntött elég, és elválasztotta magát. :-) Tehát minél tovább, annál jobb. De ha már keveset szopik, akkor lehet ő is elválasztja magát nemsokára.
2011. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
6 honapig kell de utana a te dontesed hogy meddig szoptatod. abbol amit irtal ugy tunik hogy a babad lassan megelegelte.
2011. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy gondolom, hogy amíg a baba igényét kielégíti. Én 8 hónapos koráig szoptattam, addigra már éjjelente óránként kelt. Ahogy átváltottunk tápszerre át is aludta az éjszakát. Neki már kevés volt az anyatej, a hozzátáplálás ellenére. És hiába próbáltam a tápszer mellett szoptatni, az a kevés már nem kellett neki. Őszintén szólva én pedig már nagyon kimerült voltam az óránkénti szoptatásoktól, jól esett leállni vele.
2011. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Hasznos volt mindannyitoké!
2011. febr. 10. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy javasolják, hogy 6 hónapig kizárólagos anyatej, 1 évig fő táplálék az anyatej.


[link]

2011. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
3 évig lehet nyugodtan
2011. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!