Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig érdemes szoptatni?

Mennyi ideig érdemes szoptatni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Fél éves korig van szüksége a gyermeknek az anyatejre, de utána is tanácsos szoptatni ameddig lehet, a pszichés kötődés és bizonyos szintű immunitás átadása miatt.
2011. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyot csak 4 hónapig szoptattam, mert nem szeretett szopizni, a középsőt 18 hónapig, mert addig igényelte, a kicsit pedig 14 hónapig, mert ő meg addig igényelte. Addig szoptass, ameddig a babád a szükségét érzi. Az anyatejben minden benne van, amire a babádnak szüksége van. És nem beszélve a test közelségéről. Soha vissza nem térő lehetőség, és egy igen bennsősőéges kapcsolat ez anya és gyereke között. Én nagyon szerettem szoptatni.
2011. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"hat hónapig kizárólag anyatejjel tápláljuk a csecsemőt, s az anyatej egészen egyéves koráig meghatározó maradjon étrendjében"


[link]

2011. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Sokan azt mondják, amíg tudsz. 6 hónapig ajánmlatos. Én max. 1 éves koráig szoptattam volna, de soha nem szeretett szopizni. Így is kihúztuk 8 hós koráig. Akkor már végképp nem lehetett rávenni semmilyen csellel:-) Mondjuk én nem is bántam annyira.
2011. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

6 hónapig kizárólag anyatej, 1 éves koráig napi 2 "pohárnyi" ajánlott. De 2 éves koráig ajánlott.

Én elképzelhetetlennek tartom amúgy, hogy egy beszélni tudó gyerek lógjon a cicimen.... Én úgy érzem ideálisnak, ha 1 éves koráig szopik.

2011. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor megszületett, akkor is még úgy gondoltam amíg ő akar!Nekem is furcsa volt, hogy egy 1 éves már milyen nagy, de már 14 hós a lányom és nem nagy!Szóval mondhatom, hogy szinte most jobban szeret szopizni mint kiskorában!Olyan aranyos mikor jön és bújik, és 11 hós korától mondja hogy "cici" és befészkeli magát a kedvenc pózba és óvatos a 12 fogával, és sokszor mi nevetünk is közben!

Én remélem hogy 2 éves koráig ő is szeretne szopizni, de szoptatom amíg igénye van rá!Amikor érett lesz rá akkor abbahagyja!

Most 14 hós!

2011. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!