Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt a dohányzás...

Szoptatás alatt a dohányzás mennyire káros a picire? Terhesen nem cigiztem mert rosszul voltam tőle de, most már kívánom.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 12:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%

Én cigiztem terhesség alatt.ÁLMOMBAN.És cigiztem szoptatás alatt.ÁLMOMBAN.és ennyi elég is volt.soha nem gyújtottam rá.Aki nem bírja megállni,hogy rágyújtson,az nem való anyának.Ennyi áldozatot nem hiszem el,hogy nem lehet megtenni a gyerekünkért.Ha nem bírod,akkor válaszd el,és adj neki tápszert.

Ja és reagálva az egyik válaszadó válaszára,igen jár ennyi élvezet egy anyának,hogy elszívjon pár szál cigit,de csak neki jár.A gyereknek azt nem kell átadni az anyatejen keresztül.el kell választani és kész,ha nem bírja ki.

2011. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
83%
Az anyatejjel átjut a nikotin a picibe. Te függővé akarod tenni a gyerekedet?? Se a terhesség, se a szoptatás alatt ne dohányozzon senki! És ha már 9 hónapig kibírtad, mi az a 6 hónap pluszban, mellesleg ez egy jó lehetőség lenne a leszokásra is!
2011. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%
Egyetértek azzal, hogy aki nem bírja ki, hogy ne gyújtson rá a kicsi érdekében, az nem való anyának. (Na puff, én is álszent vagyok.) Szándékosan mérgezni egy csecsemőt? Ez anyai dolog?
2011. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%

Pont annyira káros,mintha a baba szájába adnád a cigit.

Álszent vagyok lehet,huszonévesen dohányoztam,és a terhesség TERVEZÉSE előtt letettem a cigit.Én ez gondolom normálisnak.

2011. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek, aki nem bírja ki, ne vállajon gyereket. Anyának lenni áldozattal jár, és még csak nem is olyan nagy áldozat kihagyni pár hónap cigarettát. Aki még ezt sem bírja, no comment......asszem az ilyenekre mondják hogy inkább csinált volna kisszéket....

Ennyi élvezet az anyának is jár gondolatra: úgy gondolod, hogy annak ellenére is jár hogy a gyerekt károsítja? Ha évezetet akar szexeljen egyet vagy egyen egy szelet csokit, azzal nem mérgezi a gyerekét.

2011. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 xStefix ***** válasza:
80%

Pont annyira, hogy még véletlenül se merj rágyújtani!

A te lelki nyugalmad vagy a babád egészsége. Szerintem nem kérdés.

(Ha elvonási tüneteid vannak, akkor pedig orvosi/pszichológusi támogatás - de akkor sem cigizés!)

2011. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 xStefix ***** válasza:
90%

Egyébként én se tudom, hogy sírjak vagy nevessek azon, hogy "csak annyi bizonyított, hogy kis súllyal születik a baba" a dohányzástól.

Ha valakinek nem világos, hogy ennek milyen veszélyei vannak, az sürgősen nézzen utána, mielőtt hülyeségeket terjeszt!

2011. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Nyilvánvaló, hogy káros. A baba nem akar cigizni, nincs JOGOD mérgezni őt! Legyen kitartásod, akaraterőd, önuralmad! Sok sikert hozzá.
2011. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%
szerintem vagy az egyik vagy a másik. néha én is kívánom, de azért nem cigizek, szoptatok.
2011. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Gonoszul hangzik, amit írni fogok, de szerintem az, aki nem tudja letenni a cigit terhesség, és szoptatás alatt legalább azt tegye meg, hogy másokat nem biztat arra, hogy nyugodt szívvel dohányozzanak. Káros, ragozhatjuk, ahogy akarjuk! Lehet, hogy semmi baja nem lesz a babánk, de én biztos nem kockáztatnék. A baba egészsége az első.

Egy barátnőm nagy ritkán rágyújtott szoptatás alatt, de ő megtette, hogy a cigi utáni tejet lefejte, és nem adta a babának. És tényleg nagyon-nagyon ritkán fordult csak elő.

2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!