Szoptatás alatt dohányzás?
17 éve dohányzom. Mikor terhes maradtam, megpróbáltam abbahagyni, egyik napról a másikra akartam letenni. Két nap után ügyeletre kerültem elvonási tünetekkel. Volt fogadott nőgyógyászom, aki azt mondta, hogy inkább szívjak el egy-két cigit, mert sokkal rosszabbat tesz a babának az, hogy kikészülök, mint az, hogy elszívom a napi 1-2 cigit. Terhesség alatt végig dohányoztam, a napi "megengedett" adagot. Mikor megszületett a kisfiam letettem újra a szoptatás miatt. 5 hétig tudtam szoptatni, idegalapon felhígult, savóvá lett a tejem.
Ez nem tanács, csak egyszerűen az én történetem.
Az én anyám végig dohányozta a terhességet, és a szoptatást is.
Szinte mindenre allergiás vagyok, penicilin érzékeny, lisztérzékeny, migrénes, stb.
Szerinted???
ehh... :/
"Ha szoptatás alatt dohányzik az anya, a nikotin átkerül a baba szervezetébe, és szűkíti az ereket, ezáltal a baba fejlődése lelassul, idegrendszeri és viselkedési zavarok léphetnek fel, később kezd el beszélni a baba, a szellemi fejlődése lassabb lesz. Nem pillanatnyi állapotról van szó, a dohányzás káros hatásai a gyermek egész további életére rányomják majd a bélyegüket: alacsonyabb intelligenciahányados, beszéldzavarok, diszlexia, tanulási nehézségek jelentkezhetnek.
A baba idegrendszere még fejletlen ezért kisebb külső behatásokra is érzékenyebben reagálhat. A nikotin hatása révén olyan idegrendszeri zavar alakulhat ki, ami akár bölcsőhalálhoz is vezethet."
"A terhesség alatti dohányzás ártalmairól (koraszülés, kis súly, lepényleválás) a fiatalok, a leendő anyák számtalan helyen hallhatnak, olvashatnak. Ma már a felelőséggel gyermeket váró kismamák a dohányzást abbahagyják, lehetőleg a tervezett fogamzás előtt. A szoptatás alatti dohányzás ártalmas volta talán nem ennyire ismert. A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá. "
Ez csak két cikk, de gondolom ezeknek már úgyis utánanéztél...
10 évet dohányoztam, tudom milyen nehéz letenni. Ha nem tudod megállni, hogy visszaszokj, akkor inkább hagyd abba a szoptatást.
A terhességem elött 9 évig cigiztem.....Azonnnal abbahagytam ahogy a +teszt meg lett.Azóta sem cigizek,pedig már a 2.gyermek is 10 hónapos.Ennek már 4 éve.....
Taszítónak találom,mikor meglátok egy terhesen vagy babakocsit toló nöt.......Egyszerüen gusztustalan......
Ha eddíg kibírtad cigi nélkül kibírnád most is ha akarnád.
A férjem ugyan úgy cigizik mint elötte,csak a lakásból ki van tiltva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!