Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt dohányzás?

Szoptatás alatt dohányzás?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt 7évig dohányoztam.A párommal mielőtt gyereket vállaltunk volna előtte 1évvel leszoktam.Most hogy megszületett a pici nagyon hiányzik.Most egy hónapos a babánk és csak szoptatom.Nem lesz baja ha vissza szokok a dohányzásra?
2011. jan. 20. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Legalább várd meg amíg szoptatsz! Ne dohányozz, egyikőtöknek sem tesz jót. Legalább a babád kedvéért ne tedd!
2011. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
De lesz!A tejeden keresztül a baba is megkapja a káros anyagokat!
2011. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amig szoptatsz addig ne dohanyozz ha eddig kibirtad ezutan is menni fog biztos hogy nem tesz jot a picinek (meg neked sem)es hat mert kockaztatni en szoptatas alatt meg kavet sem ittam
2011. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha 1 év+10 hónapig kibírtad akkor ezt a pár hónapot( amíg szopik a pici) kibírod
2011. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne szokjál még vissza!!!!!
2011. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

17 éve dohányzom. Mikor terhes maradtam, megpróbáltam abbahagyni, egyik napról a másikra akartam letenni. Két nap után ügyeletre kerültem elvonási tünetekkel. Volt fogadott nőgyógyászom, aki azt mondta, hogy inkább szívjak el egy-két cigit, mert sokkal rosszabbat tesz a babának az, hogy kikészülök, mint az, hogy elszívom a napi 1-2 cigit. Terhesség alatt végig dohányoztam, a napi "megengedett" adagot. Mikor megszületett a kisfiam letettem újra a szoptatás miatt. 5 hétig tudtam szoptatni, idegalapon felhígult, savóvá lett a tejem.

Ez nem tanács, csak egyszerűen az én történetem.

2011. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne cigizz szoptatás alatt! A babádnak rengeteget árt, de neked se használ, hidd el!
2011. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Az én anyám végig dohányozta a terhességet, és a szoptatást is.

Szinte mindenre allergiás vagyok, penicilin érzékeny, lisztérzékeny, migrénes, stb.

Szerinted???

ehh... :/

2011. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha szoptatás alatt dohányzik az anya, a nikotin átkerül a baba szervezetébe, és szűkíti az ereket, ezáltal a baba fejlődése lelassul, idegrendszeri és viselkedési zavarok léphetnek fel, később kezd el beszélni a baba, a szellemi fejlődése lassabb lesz. Nem pillanatnyi állapotról van szó, a dohányzás káros hatásai a gyermek egész további életére rányomják majd a bélyegüket: alacsonyabb intelligenciahányados, beszéldzavarok, diszlexia, tanulási nehézségek jelentkezhetnek.


A baba idegrendszere még fejletlen ezért kisebb külső behatásokra is érzékenyebben reagálhat. A nikotin hatása révén olyan idegrendszeri zavar alakulhat ki, ami akár bölcsőhalálhoz is vezethet."


"A terhesség alatti dohányzás ártalmairól (koraszülés, kis súly, lepényleválás) a fiatalok, a leendő anyák számtalan helyen hallhatnak, olvashatnak. Ma már a felelőséggel gyermeket váró kismamák a dohányzást abbahagyják, lehetőleg a tervezett fogamzás előtt. A szoptatás alatti dohányzás ártalmas volta talán nem ennyire ismert. A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá. "


Ez csak két cikk, de gondolom ezeknek már úgyis utánanéztél...

10 évet dohányoztam, tudom milyen nehéz letenni. Ha nem tudod megállni, hogy visszaszokj, akkor inkább hagyd abba a szoptatást.

2011. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem elött 9 évig cigiztem.....Azonnnal abbahagytam ahogy a +teszt meg lett.Azóta sem cigizek,pedig már a 2.gyermek is 10 hónapos.Ennek már 4 éve.....

Taszítónak találom,mikor meglátok egy terhesen vagy babakocsit toló nöt.......Egyszerüen gusztustalan......

Ha eddíg kibírtad cigi nélkül kibírnád most is ha akarnád.

A férjem ugyan úgy cigizik mint elötte,csak a lakásból ki van tiltva.

2011. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!