Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális h ilyen lassan tudom...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Normális h ilyen lassan tudom lefejni a tejem?

Figyelt kérdés
Elektromos mellszívót használok szoptatás után, 6 napja szültem, első baba. Nagyon lassan jön a tej a mellszívóba, nincs időm meg türelmem hozzá... Kb fél óra alatt 10 ml sem.
2011. jan. 31. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem indul be a tejleadó reflex, ami nem csoda, ha türelmetlen vagy. Minden az agyban dől el. Tökéletesen nyugodtnak, a babára ráhangolódottnak kell lenned.


A másik ok pedig: minek akarsz te sok tejet szopi után kifejni? Egyáltalán nem kell fejni, csak ha csomósodik a melled. Nem "kell" fejni, bőven elég a szoptatás.

2011. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért fejek mert sebes a bimbóm nagyon,vérzett is, most vettem bimbóvédőt, de még úgyis fáj. Amíg be nem gyógyul addig néha cumisüvegből etetném este.
2011. jan. 31. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, de lehet, hogy a cumisüveg egy 6 napos babánál nem a legjobb megoldás... Eleve a seb nem fog gyorsabban gyógyulni, ha fejsz... nem kisebb igénybevétel, mint a szoptatás. Próbálkozz a bimbóvédővel, míg be nem gyógyul a melled! A berepedt bimbóra meg szoptatás után kenj egy kevés anyatejet és hagyd, hogy rászáradjon! Ha teheted, addig ne húzz magadra semmit, inkább a szabad levegőn száradjon! A mellednek hozzá kell edződnie az igénybevételhez... Az se lenne rossz, ha a védőnőt megkérnéd, nézze meg, mi az oka, hogy kirepedt a bimbó. Lehet, hogy rosszul van mellen a baba...
2011. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A ilyen pici babát rászoktatsz az üvegre, lehe, hogy sose szokik vissza a mellre.


Szoptatási tanácsadót javasolnék, lehet, hogy rosszul van mellen a baba.

2011. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor tényleg hagyom a fejést. És a védőnővel is beszélek.
2011. jan. 31. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem nagyon jó ötlet a cumisüveg.

Az elektromos mellszívó pedig nem mindenkinek jön be.Úgy tűnik neked sem,mert nem indul be tőle a tejleadó reflexed,ez pedig a tejtermelődés csökkenéséhez vezet.

2011. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt rendesen tejem, de fejni alig tudtam 20 ml. ugyan nem elektromossal, hanem kézivel próbáltam, de azzal se ment. Igazából fejni nekem sem volt türelmem, ennek ellenére 6 hónapig tudtam csak szoptatni a babám és még most is van tej (15 hós) bár már nagyon keveset igényli.
2011. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Az is kérdés, hogy utána van-e tej még a melledben. Lehet, hogy a baba nagyon jól kiszippantja az egészet (nekem utána alig jön tej). Ha pici benn marad, az nem gond, az tévedés, hogy attól gyullad be, amit utána hagy benne a babóca. Amúgy meg 2 szopi között, amikor a baba alszik, nem éhes, és jön a tej, meg feszül a cicid, inkább akkor fejjél.

Amúgy én kanalaztam, üvegpoharaztam, tulajdonképpen megitta, de aztán felavattuk a cumisüveget, mert a férjemnek ehhez a vacakoláshoz nem volt türelme és nekem el kellett mennem. Nem okozott cumizavart egyáltalán, én is cumiztatom azóta. Akkor kb. 3 hetes volt, tehát nem ilyen pici. Szereti a cicit és a cumisüvegezést is (az összes márkát.) Számtalan koraszülött babát ismerek, akik 1 hónapnyi, vagy pár heti cumisüvegezés után simán ciciznek. Pontosabban csak ilyet ismerek, de a ligák és anyatejpárti oldalakon én is mást olvastam.

Amúgy a sebes mellbimbó tényleg fájhat és zavaró, szóval ne csinálj hatalmas gondot, ha fejni fogod a cicit egy kis időre. Nekem amúgy az Avent kence jött be, azt hipp-hopp elmulasztotta a gondokat és a babám is jobban szopott, mert imádta az ízét...:)

2011. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hú, tényleg ne cumisüvegezz, mert sose lesz vége...tudom, hogy irtóra baromira fáj, én volt, hogy sírtam, de tarts ki, ha szoptatni akarsz! Én uezt csináltam, mos 5 hó a babám, és géppel vagyok kénytelen fejni, és utána üvegből etetni, mert nem hajlandó szopni egyáltalán...:-(
2011. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!