Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudjam, hogy elég-e...

Honnan tudjam, hogy elég-e neki a tejem? Mit csináljak, hogy nagyra nyissa a száját és ne csak a bimbómat kapja be? Már sebesre szopizta.

Figyelt kérdés
Egy hetes a kisfiam és nem tudom mennyit eszik, vagyis a két ciciből kb.20-30 grammot, aztán bealszik fél órát. Utánna üvölt, hogy kér még és megint eszik. De már alig van benne valami, olyan puha. Honnan tudjam, mikor ürül ki és a csomókat a bimbóm alatt hogyan dolgozzam ki?
2011. jan. 16. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
azt, hogy nagyra nyissa a száját úgy tudod elérni, hogy határozott mozdulattal a hüvelyujjaddal lefelé húzod az állát, így ki fogja nyitni. Ha üvölt cicizés után, nyilván nem elég neki a tejed. Ha puha, nem azt jelenti, nincs benne tejcsi, azt mondják (tudományos igazolást még nem olvastam róla) hogy a legtöbb tej szopizás közben termelődik. A csomókat masszírozással tudod megszüntetni.
2011. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
na elírtam, szóval hüvelykujjaddal oc...
2011. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
először is ne aggódj! teljesen normális a fél óránkénti szopizás is. a lényeg, hogy mindig tedd mellre ha kér, ettől egyre több tejed fog termelődni. egy egy hetes baba gyomra még gyorsan megtelik és kiürül. ha szépen gyarapszik, hetente kb. 120 gr a minimum, akkor biztosan van neki elég tej. de csak hetente egyszer kell mérni! most még valószínüleg nincs érett tejed, ha az beindul akkor látványosan több lesz. a csomókat masszírozássa tudod eltüntetni, de lassan azok is el fognak tünni. de a legfontosabb, hogy higyj abban, hogy tudsz szoptatni! nekem eddig több mint 4 év szoptatás van a hátam mögött, és most növelem a 4 hónapos kislányommal:)
2011. jan. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs lefelejtettem a sebesre szopizást. ez valószínleg rossz mellrehelyezés eredménye. figyeld, hogy mind az alsó mind a felső ajka kifele álljon, és az arca teljesen a mell felé forduljon. amúgy meg gondolj bele micsoda igénybevétel a mell számára a szoptatás, idő kell ahhoz, hogy hozzáedződjön abőr is. nagyon jó a garmasten krém, napok alatt helyrehozza a sebeket.
2011. jan. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos válaszokat. Megpróbálom helyesen mellre tenni, talán az a bibi.
2011. jan. 19. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!