Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire kell komolyan venni...

Mennyire kell komolyan venni az igény szerinti szopit?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha rendesen evett a baba, de kb szopi után fél órával olyan mintha cicit keresne akkor ti ráteszitek cire? Én ezt azért túlzásnak tartom, nem lehet egész nap mellen a gyerek, mert fél óra az arra elég hogy átpelusozd meg kicsit beszélj hozzá. Van hogy ennyit alszik és megébredve úgy tesz mint aki éhes, azt a tanácsot kaptam hogy etessem meg. (mérem az evést és ha kell két cicit is adok neki) aki ezt csinálja az hogy oldja meg a napi teendőket?

Egyébként én is igény szerint szoptatom, általában a reggeli időpontunk fix, aztán vannak 1- másfél óra csúszások, tehát nem mindíg délben van ebéd, van hogy 11 kor, van hogy csak egy körül. Nem ébresztem fel ha alszik.... éjszaja egyébként éjfélkor eszünk utoljára, mert általában 23-24 között meébred, és így alszik reggel hétig- fél nyolcig. Szóval ezezket mondhtaom fixnek, meg a fürdést 7-9 között.


2011. jan. 13. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős a babád?nem lehet hogy szomjas?amúgy én is igény szerint szopiztatok, de fél órára rá nem nagyon adok neki cicit...lehet más baja is szerintem.Sőt volt olyan hogy evett, eltelt kb 1 óra aztán elaludt és kb fél óra után felkelt, és akkor sem etettem még meg, mert láttam rajta, és tudtam, hogy még bizti nem éhes, csak valami más baja van, megnyugtattam, elaludt.

Amúgy az igény szerint szopiztatók akkor is ráteszik a babájukat a cicire, ha csak meg akarják nyugtatni, mert nagyon sír.Na ez nekünk nem jött be...olyankor az a jó, ha szorosan magamhoz ölelem és suttogok a fülébe.

2011. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerinti szopi azt jelenti, hogy amikor a abád éhes, cicit adsz neki, amikor szomjas, cicit adsz neki, és amikor cumizni akar, akkor is cicit adsz neki.


Igen, ez fárasztó lehet. Viszont sok tejet csinál. :-)

2011. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy szoptatás után ha valami gondja van, de szerintem még "indokolatlan" az éhség, akkor megnézem a pelust, hogy nincs-e melege, bufiztetek, ha fáj a hasa, akkor tornáztatok, hasra teszem és ha ezeket mind kilőttem, akkor cicire teszem.


Most már lassan 4 hónapos és egyből felismerem, ha az éhség miatt sír, de az is előfordul (bár nem túl sűrűn), hogy nem éhes, de mégis csak cicin nyugszik meg. Ilyenkor pár kor után lenyugszik és cumizik, gondolom anyahiánya van :)

2011. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Ha fél óra után újra szopit szeretne, akkor nyilván adni kell neki. :) Ilyen lehet pl. a növekedési ugrások időszakában vagy betegség, fogzás idején stb.

De ha nem az a gondja (és ezt nyilvánvalóan a tudtodra is hozza), akkor nyilván nem.

Általában gyorsan meg tudják tanulni az anyukák, hogy a baba mit mikor hogyan jelez. Ha ezt a jelrendszert megérted, akkor jó eséllyel tudni fogod, mikor kell szopi és mikor nem.


De való igaz, a szoptatás nyugtat is. Persze nem feltétlenül kell mindig szoptatni, de vannak olyan időszakok, amikor csak a cici nyugtat meg, ilyenkor nyilván ez a jó (lásd feljebb). Nyugtatásra viszont én nem ajánlom a játszócumit, legalábbis az első fél évben biztosan nem. Inkább tényleg ölelés, séta, ringatás, simogatás, bármi egyéb.

2011. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!