Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok ha begyullad a...

Mit csináltok ha begyullad a melletek? Ez őrület hogyan tud fájni. Már massziroztam, fejtem, vizes ruháztam de még mindig nem akar engedni. Valami jó tipp?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az egyetlen modja annak, hogy a gyulladas rendbe jojjon, ha minel tobbszor mellre teszed a babat, es kiuriti, amennyire csak lehet. A maszirozast inkabb nem javaslom, mert eldugulhatnak a tejjaratok, ami csak ront a helyzeten. A gyulladast a legtobb esetben tej tultermelodese okozza. Ha nagyon faj, nyugodtan vehetsz be paracetamol tartalmu fajdalomcsillapitot, azt lehet szoptatas alatt is alkalmazni. Remelem hamarosan jobban leszel!

2009. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a zuhanyozás közbeni (jó meleg vízzel) masszírozás segített és próbálj gyakran szoptatni vagy fejni.
2009. jan. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ki kell űríteni minél előbb!! Ha a baba "nem elég" hozzá, akkor fejni, fejni és fejni. Meleg vizes borogatással könnyebb. Ha nem megy, akkor bátran kérd tapasztaltabb ember segítségét! Nekem is egy ismerős segített, amíg nem jöttem bele.
2009. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szia. Én ezt az utat már végig jártam:D Fejtem ahogy csak lehetett mivel a törpém nem cicizet,de sajnos felnyitották altatásos műtéttel.Én voltam a hibás mert otthon kezelgettem. Amilyen hamar tudsz menj szakemberhez. Én későn de a kórházba ahol szültem oda mentem a szoptatási tanácsadóhoz hogy segítsen. A dokim akinél szültem adott beutalót mammográfiára,hogy megnézzék mennyire vészes. Nem egyböl nyitották fel. Napokig kezeltek cataflannal és tetrán kenőccsel. Ill jégzselét kellett rátennem hogy enyhítsem a gyulladást.Hallottam már olyat is hogy káposzta levelet vagy mit kell rátenni és az illetőnek segített.Én szakemberre esküszöm és javaslom neked is mert ha még nem lázasodtál be akkor a java még hátra van. A műtéttöl nem apadt el a tejcim:D Nekem teniszlabdányi tályog lett a vége:S saját hibámból:S Remélem segítettem és nem a frászt hoztam rád. Majd írd meg hogy mi segített. üdv.: 24 hetes pocakos:D
2009. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónapja volt mellgyulladásom. Szoptattam, általában csak abból, vagy legalábbis mindig azzal kezdtem, aztán kifejtem a maradékot, majd jegeltem, vizesruháztam. tudom,hogy nagyon fáj, de nekem 3 nap kellett, mire helyre jött, a tejem is megcsappant, de szerencsére pár nap mulva visszaállt.
2009. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igazuk van az előttem szólóknak, teljesen ürítsd ki a melleidet, így vagy úgy.

És orvos lásson!!!

A gyógyszertárban kapható a garmastan kenőcs 1500 körül van, ami a kisebesedett mellbimbóra is jó, de erre is nagyon jó!

Én ezzel kentem be, és volt, hogy a zuhany alatt fejtem, jó langyos vízben felpuhult a mellem.Könnyebb volt, akkor nem érdekelt, hogy kárba ment a tej, csak ne fájjon?:-(

2009. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
próbálj meg új szoptatási testhelyzeteket kitalálni, nekem a "hónom alá csapott baba" segített. A védőnő azt mondta, hogy ott szív a legerősebben, amerre az álla van, próbáld úgy elhelyezni, hogy a fájós rész felé mutasson az álla. Én még a térdelést is kipróbáltam, a babának mindegy, neked meg ez az egyetlen gyógyulási lehetőség!
2009. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!