Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csak most kezdett el a...

Miért csak most kezdett el a 8 hetes babám bukni? Mikor fogja abbahagyni szerintetek?

Figyelt kérdés
Eddig szépen büfizett, a legtöbbször szárazakat. A napokban szinte minden etetéskor (anyatejes) bukik. Rögtön a szoptatás után, de akár 2 óra múlva is előfordul, az orrából is jön szegénykének. Vannak hasonló tapasztalatok? A védőnő javasolta, hogy emeljük meg az ágy fejvégét és van valami étrend-kiegészítő, ha nem múlik el.
2010. dec. 21. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk 3 hónapos kora óta bukik, addig semmi gond nem volt. állítólag attól csak később jelentkezett a bukás, mert akkor kezdett nagyon sokat ficánkolni.


ha az orrán is jön, az már hányás. az én babámnál is előfordult sajnos, neki még a súlygyarapodása is belassult :-(


amit tudsz tenni első körben: ágyát fejnél megemleni (elvileg 45fokban), evés után fél órát legyen karban, függőleges testhelyzetben a baba, utána is megemelt ágyába tenni. vízszintesen csak 1-2 órával később lehet. próbáld gyakrabban etetni, hogy kisebb mennyiséget egyen egyszerre, hogy könnyebben megeméssze.


szoptatod? akkor a szoptatás alatt is próbálj minél kevesebb levegőt nyeletni vele. (nekem erős volt a tejleadó reflexem, ezért sokat nyelt mellé és sok levegő is ment vele. azóta vagy oldalunkon fekve szoptatom, vagy ülve, hátradőlve, babát magamra hasaltatva úgy, hogy a torka magasabban legyen mint a mellem. így nem nyel annyi levegőt, és a fölösleget kicsorgatja a szájából.)


ha ezek nem használnak, lehet "előetetni" Nutritonnal, ami sűríti a pocakjában a tejet, de ezt orvos javaslatára kell csak.

sok sikert!

2010. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 45 fok elég soknak tűnik. Köszi a választ. Most ott tartunk, hogy sokat büfiztetem szoptatás közben, 3-4-et sikerül is. Ez szerintem segít. Azóta kevesebbet bukik. Persze elég szenvedés így a szoptatás, őt is nagyon zavarja már a böfi és sokat kínlódik amíg kijön.
2010. dec. 23. 11:53
 3/4 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy nálunk 5 hónapos koa óta javult a helyzet, talán mostanra lett fejlettebb a záróizom, ezért nem engedi vissza.


Ja, még 1: nálam egyre gyanúsabb, hogy akkor bukik sokat, amikor én kakaósat, csokisat eszem! Érdemes átgondolnod, van-e olyan étel-ital, amitől sűrűsödnek a bukások. (ilyen lehet a kávé, kakaó, tej, sok fűszer...)

[link]

2010. dec. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet. Már más is javasolta az étel"naplót".
2010. dec. 25. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!