Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki szoptatás alatt...

Van aki szoptatás alatt kezdett hízni?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes lesz, szülés után szinte vékonyabb voltam mint előtte ( megjegyzem nem tettem érte sokat, alkat kérdése volt) , s most azt veszem észre, hogy rengeteget ennék ( ami a terhesség alatt egyáltalán nem volt jellemző), szinte minden szopizás után úgy érzem éhen halok... igyekszem nem hízlaló ételeket enni, de nem akarom ,hogy ne legyen tejem, valahogy úgy érzem, ha nem eszem ,akkor nem lesz elég a picúrnak... nem vészes, olyan 2 Kg-ot szedhettem magamra eddig, csak fura, hogy míg terhes voltam semmi hízás, most meg... más is volt így? Mikor a szoptatást abbahagytátok lementek a kilók?

köszönöm!


2011. júl. 30. 11:07
 1/5 TKI Ibolya ***** válasza:
Ez nem ritka dolog sok anyuka küzd ezzel.Én ugyan nem híztam a szülés után de nem is fogytam egy dekát sem.Sokan kinevettek de én állítom,hogy ha nem eszem sütit és megfelelő mennyiségű édeset(tejberizs,rizskók,palacsinta)akkor nincs tejem.Nekem ez a harmadik babám és így volt a másik kettőnél is.A szoptatós anyuka nem fogyózhat,de ha téged ez zavar figyelj oda hogy mit eszel.Egyébként én is zabáltam az első 2-3 hónapban.Most 4 hónapos a babám és mintha csillapodott volna a zabálhatnékom.
2011. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira sosem zavarna, hogy emiatt nem legyen a picúrkámnak tejci, nem vetemedem fogyókúrára ( még ha nem szoptatok akkor sem) csak furcsállom a dolgot! Azért bízom benn, hogy nem marad így végig a szoptatás alatt, mert akkor ruhatár csere kell :)
2011. júl. 30. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! En 50 kg-al kezdtem a terhesseget, nagyon sovany voltam a 170 cm-hez, foleg utolso 2 honapban hiztam es nagyon vizesedtem is, igy 73 kg-al mentem szulni. Amikor a korhazbol hazajottem, 60 kg voltam. A szoptatas kicsit nehezen ment, en is mindig ehes voltam, es azt vettem eszre, ha nem eszek, tejem se nagyon van. Igy sajnos ettem, este is eleg sokat, meg is latszott, mert 3 honappal szules utan 64 kg voltam...:(( De kesobb ebbol ment le, mert kovetkezo nyaron (mikor a babam 8-9 honapos volt), mar 58 kg voltam, de ennek mar 2 eve, es meg most sem vagyok a regi, bar tudom, az mar sose lesz, de orulnek ha legalabb 53-54 kg-ra vissza tudnak fogyni (most 56 kg vagyok).
2011. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az első babámmal 3 hónapalatt 6 kilót hiztam. Mást sem csináltam csak ettem, főleg süteményeket. Én is féltem, hogy nem lesz elég tejem, ha nem eszem. Most a második babánál is folyton éhes vagyok, de megpróbálom visszafogni magam (tanultam az előző esetből, most szép lassan fogyok).Tejem igy is van bőven (6 hónapos és kizárólag anyatejet kap), sőt még másik babának is jut egy kevés. És tornázom ezerrel és még ez sem befolyásolja a tej mennyiségét.
2011. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aktív szoptatás alatt tartottam a súlyomat, de amikor kezdett ritkulni a szopik száma csak úgy jöttek és jöttek a kilók.
2011. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!