Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet elapasztani végleg...

Hogy lehet elapasztani végleg a tejet? (Homeopátia kizárva. )

Figyelt kérdés
Amíg érzem, hogy bekeményedik a mellem, és érzékeny is, addig ugye muszáj fejni?
2010. dec. 13. 10:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Elnézve.
2010. dec. 13. 15:30
 12/21 anonim ***** válasza:
hideg vizes borogatás??
2010. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
házidoki ír fel gyógyszert.
2010. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
15%
Én sem értem, ha csak 8 hós babád, keményedik a melled, akkor miért nem szoptatod?
2010. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

Én sem értem. Ha be van keményedve, és még fejni is tudsz, akkor miért nem szoptatod???

Én tudod mikor hagytam abba? Amikor 24 órás nem szoptatás után a kettőből tudtam 30-at lefejni. Na akkor már nem volt értelme. De 100ml-nél... én még simán szoptatnám most is, ha lenne ennyim, pedig már 14 hónapos elmúlt a kisfiam.

2010. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ti vagytok a szuperanyukák! Napi max. 100 ml ki tudja, hány fejés után egy nagy nulla egy 8 hónapos babának.


Kedves kérdező!

Hideg zuhany, hideg borogatás, minimális folyadékbevitel, ha bedurran kicsi masszírozás, éppen annyira, hogy egy kicsit jobb legyen.

2010. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok szuperanyuka, csak miután 5 hónaposan össz-vissz ennyi tejem volt (30, amit írtam az előbb), és abba kellett hagyni a szoptatást, elhiszed, hogy nagyon-nagyon sajnálom a mai napig??? És bizony örülnék, ha szoptathatnék még...
2010. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
12%

Minden cseppje kincs, semmilyen tápszer nem pótolja az összetételét.

egy szuperanya

2010. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt mondták a kérdezőmnek, hogy fejjen tovább.


Szerintem egyszerű a képlet, tedd a babádat cicire. Akkor nem kell kínlódnod se fejéssel, se apasztással.


Egyre kevesebbet fog szopni, és elapad magától. Szerintem Stefi sem bántani akart, de számomra is az jött le a hozzászólásaidból, hogy folyik a tejed. Ha meg folyni tud, akkor nem lehet kevés.

Viszont nekem pl. a szívó soha nem szívott ki 70ml-nél többet. Direkt kísérleteztünk, és a babám 180-200ml-t tudott kiszívni, és a szívó meg ehhez képest a harmadát. Talán az apasztás előtt érdemes lenne megpróbálni a babáddal kiüríteni a melledet, főleg, hogy szoptatnád még, ha tehetnéd.

2010. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%

Persze, hogy szoptatnád, ha tudnád, ezen senki nem fog összeveszni.

A kérdező mögött min. 3 gyötredelmes hónap áll. Igen, hibázott, amikor ahelyett, hogy szoptatott volna, nekiállt fejni. Ha a fejéssel kijön 60 ml, akkor a baba min. 90 ml-et tudott volna kiszívni. Most akkor kövezzük meg? Nem azt kérte, hogy törjünk pálcát felette, hanem tanácsot, hogyan tudná ezt a kialakult helyzetet kezelni.

Egyébként nekem is így volt, még a védőnőt is kihívtam, hogy nézze meg, hogy én vagyok a béna vagy mi van. A mellemből csöpögött, de se a fejőgép, se a kézi fejés, se a gyerek nem tudott kiszedni belőle semmi érdemlegeset. Napi pár tíz-ml tejért pedig nem fogom egész nap a mellemet nyöszögtetni, miközben ott van a másik gyerekem is.

2010. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!