Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet elapasztani végleg...

Hogy lehet elapasztani végleg a tejet? (Homeopátia kizárva. )

Figyelt kérdés
Amíg érzem, hogy bekeményedik a mellem, és érzékeny is, addig ugye muszáj fejni?
2010. dec. 13. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy igen, muszáj fejni, nehogy begyulladjon, de egyre kevesebbet és elapad magától.

Nekem mondjuk magát választotta el a kisfiam, és végülis így történt, hogy egyre kevesebbet szopizott, a végén már csak egy-kettőt szívott bele, aztán el is apadt.

Ezt kell csinálni a fejéssel is. Fokozatosan csökkentsd.

2010. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, csökkentettem, de ahol most tartok,annál kevesebb mintha nem akarna termelődni. Szóval mindig van ugyanannyi már régóta, bármit csinálok. Még mindig muszáj melltartóbetétet beraknom, mert még mindig van,hogy folyik.

2010. dec. 13. 11:12
 3/21 xStefix ***** válasza:
59%
Akkor nem kevés lehet még és/vagy eléggé az elején jártok..
2010. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De kevés ami van, napi kb. max. 100 ml-t tudok lefejni, és 8 hónapos a babám!

5 hónapos kora óta nem szopizik, mert akkor már szerintem nem volt elegendő egy evésre, így fejtem neki, de mostmár szeretném abbahagyni, mert annyira kevés ami van, és olyan nehézkes,körülményes már az egész.

Sokszor fáj a mellem ha ölbe veszem, de ha fejni akarom alig jön valami, viszont mégis be van keményedve, amikor már érzem, hogy "nagyon" tele van,akkor próbálom lefejni.

Emellett még mindig csepeg, így még mindig éjszakára is betét+melltartó, már nagyon "unom".


Egyébként az első válaszolónak nagyon köszönöm a választ, a 2.-nak annyit, hogy nem vagyok hülye, nem a gyerekemtől akarom - a saját kedvem,kényelmem miatt - megvonni az anyatejet, de ilyen mennyiségnél már nem látom értelmét! Nem kellene egyből a "hibát" keresni a kérdésben, burkoltan beszólni, kötözködni...

Nem pár hetes babáról írtam!

2010. dec. 13. 12:10
 5/21 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Ha a homeopátia semmiképpen sem, akkor még megpróbálhatsz gyógyteát. Borsmenta vagy zsálya.

Egyébként sok oka lehet, ha egy nő el akarja apasztani az anyatejet és a legritkább eset, ha a gyerekétől akarja megvonni. Egészségügyi oka is lehet, például.

Én közel másfél évig szoptattam az első kisfiamat, a másik elmúlt másfél, amikor leszokott.

De mondjon akárki akármit, én már akkor nagyon nem bántam, hogy végül elapadt.

2010. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen, gondolhat bárki bármit, de én is örülnék, ha elapadna.

Pont azért nem részleteztem a kérdésemben a miértet, mert én tudom, hogy megtettem mindent, hogy anyatejes legyen a lehető legtovább. Császáros voltam, nehezebben indult be, az elején tiltakoztam a tápszeres kiegészítésért, de amikor már láttam, hogy "éhezik" , akkor adtam neki. Addig is fejtem sűrűbben, és beindult, leálltunk a tápszerről, később viszont újra szükség volt rá. 5 hónapos korától pedig már nem akart szopizni, de én továbbra is fejtem, és fejtem neki amíg valamennyire elegendő volt. Mostmár viszont annyira kevés, hogy ezért örülnék, ha elapadna.

Köszi amúgy! :)

2010. dec. 13. 12:46
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és a teát kifogom próbálni! KöszönÖm!
2010. dec. 13. 12:46
 8/21 xStefix ***** válasza:
35%
Sajnálom, hogy rögtön a rosszindulatot láttad a hsz-emben.
2010. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Újra és újra olvasva a hsz-at, nem tudom mit kellett volna látnom benne!??!?

Vagy másold már be azt a részt a válaszodból, ami esetleg a kérdésemre a válasz!

2010. dec. 13. 14:49
 10/21 xStefix ***** válasza:
35%

Nem konkrét válasz volt, hanem azt gondoltam, le fogod írni a helyzetedet. (Ahogy meg is tetted utána.) Bocsánat, de én nem szeretek mindenféle információ hiányában tanácsot adni, még akkor sem, ha pl. majdnem minden esetben ugyanaz a módja az apasztásnak.

Sajnálom, hogy egy egyszerű mondatból (te is) csak a rosszat vetted le. Ez gyakori reakció itt a fórumon és valahol megértem, de nem hiszem, hogy ismeretlenül le kellene valakit "kötözködőzni" azért, mert nem egészen úgy válaszol, ahogy te elvárod. Az, hogy a gépelt szöveg üzenete nem úgy megy át mindig, ahogy az író szánja, nem az én hibám, hanem a rendszer átka. De elnézést, amiért szándékomon kívül megbántottalak.

2010. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!