Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor tért át babátok a napi...

Mikor tért át babátok a napi ötszöri evésre?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
8 hetesek vagyunk, nekem 6 szor eszik egy nap kisfiam, de ma úgy néz ki 5 lesz belőle, mert az éjféli szopit átaludta, negyed 4kor kelt először, aminek persze én örültem nagyon:)De mondjuk ez súlyfüggő, meg hogy mennyit eszik egy alkalommal.Aki kevesebbet, az nyilván többször fönt van.Fiacskám átlagban 150-et eszik, vagy 170-et, a 100, 120 már nagyon ritka, de olyan is van hogy 200, 210-et bevág egy szopi alkalmával...na ilyen evés mellett megértem hogy nem igényli a kaját 3 óránként...
2010. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát az én fiam 17 hós, majd szólok, ha eljön az ideje. ;)

Az első válaszolónak meg üzenem, ne reménykedj, a baba nem robot, meglásd lesz ez még így sem. ;)

2010. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
:-) az én lányom 13 hós lesz és még mindig 6-7 x eszik. 3 hónaposan 12x szopizott, ő volt az aki sokszor keveset evett. Az éjszaki evés akkor hagyta el amikor magát elválasztotta, ha esetleg abban reménykedsz, hogy átaludja az éjszakát :-)...
2010. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, kedves második, irigykedsz...??:)
2010. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
megint első vagyok, amúgy hogy szopiztattok(második, harmadik)??mármint egy vagy két mellből, mennyi ideig??
2010. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem irigykedek, csak már hallottam néhány hasonló történetet. 3 hónapos kortól ez meg szokott változni, de ha nem, akkor 6 hós kortól. Én egyébként 6 hóig kizárólag szoptattam, két mellből, igény szerint. Egyetlen alkalommal sem mértem mennyit, és azt sem tudom hányszor. Most várom a 2.-at (ma vagyok 21 hetes), de a 17 hós fiam rendületlenül szopizik, úgy napi 10-20x attól függ milyen napunk van. Az éjszaka átalvása már hajnalig megvan, onnantól megint cici. Az éjszakákat néha irigylem, de általában azért szeretem ezt így. ;)
2010. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

megint első vagyok.És hogy csinálod, 10 perc egyik mell, 10 perc másik mell, vagy hogy?

Nem akarok okoskodni, és a te dolgod hogy csinálod, te tudod mi a jó nektek, csak ajánlanám, hogy esetleg próbáld ki úgy a szoptatást, hogy egyszerre csak egyik mellből adsz neki.Mert ha mindkét mellből kap, akkor lehet hogy a táplálóbb tejből nem eszik sokat, mindkettőből csak az előtejet eszi meg, ezért igényli még mindig ilyen sokszor a kaját.Én egy alkalommal kb 30percig szopiztatok, kizárólag 1 mellből, amit meghagy azt lefejem, és így újra termelődik mire megint azon a mellen van a sor.Így tuti jó sok tartalmas tejet eszik és nem is igényli olyan sűrűn, mert teljesen jóllakik.

De mondom nem akarok okoskodni, csak gondoltam leírom hogy csinálom, hátha érdekel.

Amúgy gratula a második babához:)

2010. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi, nagyjából tudom mi merre, meddig, mint említettem már 17 hónapja csináljuk. ;) A fiatalúr egyébként maga dönt, hogy melyik mellet választja, és ragaszkodik a döntéséhez. Akkor vált mellet, amikor elérkezettnek érzi az időt, ebbe én nem szólok bele. Egyébként rengeteget eszik a szopin kívül is. Most már a mellemből egyébként csak kolosztrum jön, erre nem tudom mennyire igaz, amit leírtál. Egyébként én sosem fejtem, és sosem aggódtam, hogy nem elég tápláló a tejem.
2010. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az enyém is fél éves múlt, de számolatlanszor szopizik. Amióta lefeküdt ma este (19.00), már harmadszor cicizett... Éjjel még 2-3-szor fog, aztán nap közben még 5-6-szor kb.

Kicsit irigykedem azokra, akik alszanak egyhuzamban 5-6-8 órát, de nekem hajnalban már feszül a cicim, szóval azért jól esik ha kiüríti...

2010. dec. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!