Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól lehet neki teát...

Mikortól lehet neki teát adni? Milyen teát ihat?

Figyelt kérdés
12 napos a kislányom, mikortól ihat teát?
2010. dec. 10. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Az első 6 hónapban a legjobb, ha csak anyatejet kap. Ha nincs tej, akkor tápszert. A teát még akkor se javaslom, amikor már hozzátáplálod, mert ha azt szokja meg, akkor nem kell majd neki a víz.
2010. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Mecsek baby teát nyugodtan adhatsz neki,puffadásra is jó,és születéstől fogva kaphatja,az én babámnak már a kórházban is adták,egy kis cukorral igy könyebben székel.

Ja és ugyanugy megissza a vizet is nem szokott csak ehhez.

Most 20 hós.

2010. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a babának az anyatej a legjobb. régen divat volt 6 hónapnál hamarabb teáztatni, mellétáplálni. ezért engem is nyaggat ilyenekkel anyukám, anyósom. de mára bizonyítottan ezekkel nem teszünk jót a babának, sőt, ártunk neki. (még ha nyári kánikula lenne, akkor talán lenne értelme folyadékpótlásnak, de most minek? csak kevesebbet fog szopizni).


én semmit nem adtam még a tejemen kívül az 5 hós babámnak. javaslom neked is, hogy 6 hós koráig mást ne adj neki, és utána is csak kóstolgatni kell.

2010. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
most lesz 6 hós a fiam, és próbáltam instant baba teát adni neki, nem fogadta el :) én juniban szültem, és a hatalmas hőségekben pár korty forralt vizet adtam neki. de ebben az időben elég neki a tej/tápszer mint folyadék.
2010. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a nyári 35 fokban se teáztattam a babámat, csak anyatejet kapott, de azt elég gyakran. Ha van elég tejed felesleges a tea.
2010. dec. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kislányom 4 hónapos. csecsemőtáplálkozási főorvosnőnk egy hónapja ajánlotta az édeskömény forrázatból a teát, mert az jó hasfájásra és a mi picurink nagyon hasfájós volt. ritkán a kamillateát, de mondta hogy akár sima vizet is ihat(mármint babáknak valót).


de mégis szerintem te még ráérsz ezzel. bár mikor kórházban voltunk volt bent egy 2 hetes baba és ő már kórházi teát ivott az orvosok tudtával. ettől függetlenül szerintem még várj egy picit a teáztatássl.

2010. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Ha nem vagytok hasfájósak, nem kell teáztatni, itatni! Szoptatni kell, igény szerint, az pont elég lesz.

Ha hasfájtok, akkor pedig első körben inkább más, természetes módszerekkel érdemes próbálkozni (mondjuk először is rá kéne jönni, mitől fáj a pocak...). Minden olyan kiegészítő, ami ronthatja a szoptatás hatékonyságát, csak a sor végén kellene, hogy jöjjön, amíg van rá jobb megoldás is..


Folyadékot adni egyébként még 6 hónapos kor után sem kell feltétlenül, akkor, ha az anyuka továbbra is igény szerint szoptat és ivásra is anyatejet ad.

2010. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!