Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Több tejem van, mint amennyit...

Több tejem van, mint amennyit a kislányom megeszik. Fejni nem szeretnék, de egyelőre muszáj. Mit tegyek, hogy beálljon a kereslet-kínálat egyensúly?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezzel én is küzdöttem.

én nagyon ritkán fejem le, csak ha már nagy felületen keményedett. így lassan, olyan 4 hónapos korára állt be a kereslet-kínálat. de az volt az ára, hogy sokszor fájt a mellem, 2x be is gyulladt durván.


nekem javított a helyzeten, hogy elhagytam a bimbóvédőt (nem tudom, te használsz-e ilyet), és más pózban szoptatom (szemben ül velem, és szinte rábukik a cicimre).

2010. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg csak akkor fejd le, ha nagyon muszáj, és csak nagyon picikét. Vigyázz nehogy begyulladjon.
2010. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:

Csak akkor fejj, amikor kezded érezni, hogy már duzzad, feszül, de még nem fáj. Utóbbit nem ajánlott megvárni, mert akkor kezdődhet a tejpangás, csomósodás, elzáródás, enyhe, majd valódi mellgyulladás...

Ilyenkor csakis annyit fejj le, hogy éppcsak megkönnyebbülj, ne legyél feszes. Teljesen ne fejd ki semmiképp, mert azzal csak stimulálod a termelést.


Szoptatás után, ha még marad tej a mellben, nem szükséges lefejned. - De hogy a hátsó, zsíros részt is megegye a babád, legközelebb ezzel a mellel kezdd el a szopit és csak utána válts, ha ezt kiürítette.

2010. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy választhatod azt is, hogy anyatejadó legyél, ez még anyagilag is kifizetődő, ha több tejed van, mint amennyit megeszik a babád.
2010. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Schneiderné Diószegi Eszter szoptatási tanácsadó oldalán olvastam, bemásolom neked is:



Van egy módszer a túl sok tejcsi optimális mennyiségre szorításához. Ilyenkor közvetlenül szoptatás előtt le kell fejni mindkét mellet amennyire csak lehet, vagyis amíg már nem jön több tej belőle. Aztán mindkét mellből megszoptatni a babát (mivel a tej nagyrésze szopi közben termelődik, így fog találni tejcsit a mellben). Utána felosztani a napot 3órás periódusokra, és egy-egy periódusban mindig csak az egyik mellet kínálni, akárhányszor is kér a baba (vagyis ha pl. 3-6-ig 5x kér, akkor 5x kap, de mindig csak mondjuk a jobb mellből). Közben nem baj, ha a másik picit feszül.

Általában egy ilyen kör elég is, hogy megoldja a gondot. Ha megint nagyon túltelítődnél, és sok lenne a tej, akkor az egész procedúrát előlről kell ismételni, de fontos, hogy tényleg csak akkor, ha nagyon sok lesz megint a tejcsi.

remélem, sikerül javulást elérnetek!

[link]


Ezen kívül javaslom még, hogyha bármilyen szoptatással kapcsolat gondod van, akkor szoptatási tanácsadót keress meg.

2010. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Isten ments, hogy Eszter szakértelmét megkérdőjelezzem:), de amikor ezt a módszert olvasom, mindig az az érzésem támad, hogy egy kicsit a "másik végéről" fogja meg a dolgot. Mondjuk ez inkább azoknak szól szerintem, akik nagyon gyorsan akarják csökkenteni a tejüket.

Teljesen egyéni, de, ha szabad ilyet modnanom, szerintem az első verziót kicsit könnyebb követni, igaz, több napig tarthat.

2010. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a fejést egyáltalán nem javaslom. Én amikor tényleg érezhető volt, hogy teli van még a tejcsatorna, akkor szépen egy pohár felé hajolva kimaszíroztam a tejcsit a ciciből, de nem fejtem a bimbót, mert akkor bizony a tejmennyiség növekszik, így pedig a felesleget, ameddig kényelmes addig kimaszírozza az ember, és a tejmennyiséget végső soron a baba szabályozza. Az egyik cicimnél jól működött, hogy előlre hajolva fentről lefelé nyomtam meg a cicit, és nagyon szépen kiürült. Ki kell tapasztalni.

Az első gyermekemnél én is fejegettem, és kínlódtam is sokat, mert össze-vissza folyt a cicim. A második babámnál már nem volt semmi ilyen gondom, pár hét alatt szépen beállt a kereslet-kínálat, mert ténylegesen nem fejtem a cicimet.

2010. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

A fejés akkor nem javasolt, ha a baba gyakran szopik és csak az utolsó csöppek maradnak bent.

De ha időnként előfordul, hogy telítődni kezd a mell (pl. az első éjjeli átalvások idején), akkor nagyon is szükség lehet rá, különben mellgyulladás lehet a vége..!

2010. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hűha!.. Most legyek okos... Anyatejadó nem szeretnék lenni, mert nem akarok fejni, rengeteg időt elvisz, és én nagyon elfáradok benne. Mellszívót nem használok, mert kikészítette a mellbimbómat, így kézzel fejek, amikor muszáj. És addig sose jutok el, hogy már ne jöjjön több. Próbálok tényleg csak akkor fejni, amikor már nagyon kezdene keményedni, de a lányom 2-3 óránként eszik, alkalmanként csak az egyik ciciből, és addig a másik sokszor túltelítődik.

Esetleg növekedési ugrások időszaka alatt ez nem szokott megoldódni?

Az eddigi válaszokat pedig mindenkinek köszönöm!

2010. dec. 1. 11:55
 10/11 xStefix ***** válasza:

De igen, olyankor a nagyobb igény miatt többet eszik a baba, így beállhat jobban az egyensúly...

Kitartás. :)

(Későbbre pedig, ha szükség lesz rá, javaslom a kétmelles szoptatást, az általában elejét veszi ennek. Gyakori is szokott lenni, hogy idővel erre áll át az anyuka, mert egy mell már nem fedezi teljesen az egy adagot.)

2010. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!