Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » (Hosszú) Hogyan javítható a...

(Hosszú) Hogyan javítható a helyzet? Tapasztalt anyukák?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám.

Picit sárga, azt hittem rendesen eszik de kiderült, hogy az amit eddig szopizott nem elég.

Orvos, védőnő tanácsára, 2-3 óránként keltsem, és etessem, 2 hetes korára el kell érnie a szültési súlyát. Ez nehezen jön össze.

Borzasztóan aluszékony lett ami valszeg az a minimális sárgaság, és annak az oka, hogy nem evett ezek szerint eleget.


Nehezen ébreszthető, pelus csere közben is van, hogy belaszik.

Na de ha majdnem fél óra nyaggatás után sikerül felébresztenem az olyan, hogy cicire teszem, szopizik párat majd újra elalszik. Ez megy egy ideig, de van, hogy legalább 1-2 percig szopizik addig sikerül ébren tartani a cicin. De hát az semmi.


Fejtem le tejet is, 30 milinél többet nem eszik 1 étkezésnél. De ott még mindig tovább ébren marad mint mellen.


Ma olyan volt a napunk, hogy egy ideig szenvedtem a szoptatással nem tudom most hány alkalommal. Volt,hogy jobban evett, 2x adtam

neki lefejt tejet, mind a 2x 30 milit ivott meg.

Védőnő azt mondta 30 mili nem elég neki és valszeg nincs elég tejem.

De van elég, az biztos, szoptatás közben is ha épp olyan a helyzet folyik a másik mellemből is nem is kevés vagy a gyereket áztatom el ha kiesik a szájábol.


2 kiakis pellus volt ma. És 2 pisis.

De olyan delután 3 óta kb azota nincs megint kakis pellus.

Most fürdetés előtt evett 7 kor. Azt tervezem, hogy majd 10 kor keltem fejek le előtte megint tejet, megprobálok neki elsőnek mellből adni ha látom, hogy nem megy akkor kap cumisüvegből.

De magától nem hiszem, hogy kelni fog ma egesz nap én keltettem...


Nagyon rossz ez az egész helyzet, fogalmam nincs mit tegyek, hogy jobb legyen, ébreszteni szinte lehetetlen de ennie meg muszáj.

Már mérlegen méregetek mindent.

Félek, hogy a fejés miatt a tejem is elapadhat ha ő nem szopizik rendesen mellette. Legalabbis mindenki ezt mondja, ha nem szopik a gyerek rendesen fejés előtt akkor elapad.



A 24 óra alatt kb 2x van hogy rendesen szopik, de akkor is ilyen mohón es nem tart tovább 5 percél se. Az amikor egyértelmű, hogy rendesen eszik.


Akik már átestek ezen, nektek, hogy lett jobb?

És amúgy is ha minimálisan sárga az mikor kéne kiürüljön a szervezetéből? Mert gondolom ha esetleg elkezd rendesen enni az se egyik naprol a másikra lesz jobb.



Holnap veszünk vészhelyzet esetére tápszert, nagyon ellenzem de tényleg félek attol is, hogy elapad a tejem.



júl. 4. 21:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20-as vagyok: ja és igen, finoman simogatni kell a nyakát, karját, talpát, ha bealszik, hogy minél tovább szopizzon. És egyébként a 13-as nem írt butaságot, nem kell mindig váltogatni a ciciket (főleg később, amikor már nagoybb mennyiségű tej van), hanem hagyni kell, hogy teljesen kiürítse az egyik mellet, hogy hozzájusson a zsírosabb hátsó tejhez. Látszik, ahogy megváltozik a baba szopása, ahogy "rákapcsol", mert nehezebben jön a tej (van amelyik baba ilyenkor eleinte sírni kezd vagy türelmetlenné válik, rángatja a bimbót vagy kiköpi, mert erősebben kell szívnia és meg kell tanulniuk ezt is).
júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Úgy tűnik megoldódott a helyzet hálistennek. Még is jó volt az azért, hogy fejtem le neki tejet és addig míg megerősödik cumisüvegből kapja.

Tegnap óta 2 oránként kell magától és szopizik, nem alszik be, végig bámészkodik nyitva a szeme.


Egyébként a születési súlya 2740 gramm volt. Mivel nekem indítani kellettett 38. Héten.

. 2640 re esett neki vissza még a korházi mérés alapján. Miután haza jöttünk védőnő 2670-et mért.

Tegnap előtt 2695 grammot mértem neki, tegnap pedig 2725 grammot. Ezt nyilván pellus, minden nélkül, fürdés után.


Látszik rajta, hogy sokkal jobban van, ha fent van akkor éber meg minden.


Annyi, hogy cumisüvegnél mostmár csak annyi tejet fejek le, hogy biogaia cseppet tudjak neki adni. De csak annyi időre eszik cumisüvegből. Remélem azért ez nem kavarhat be.

júl. 6. 13:32
 23/27 A kérdező kommentje:
21# igen ez feltűnt, hogy mikor cicizik egy ideje, egy idő után kiköpi türelmetlenkedik kicsit, nyűgölődik de utána szopizik rendesen:D
júl. 6. 13:34
 24/27 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szuper! Örülök, hogy jól van a pici, nagyon szépen megy fel a súlya. Nagyon ügyes vagy, kitartás, csak így tovább! Biaogaia-t tudod neki adni kiskanàllal is, ugyanígy anyatejbe keverve, akkor 100%, hogy nem lesz cumizavaros. Kár lenne érte, olyan szépen megy kár a szoptatás.
júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

örülök,hogy jobban vagytok!

biogaiat mi is kiskanálból adtuk kis anyatejben.

nehogy kialakuljon cumizavar!

júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
78%
Látom, hogy kezd megoldódni a helyzet, de azért leírom, hátha segítség. Mi is hasonlóan voltunk. Azt hittem, hogy minden rendben és mikor 1,5 hetes volt súlyt mért az orvos és közölte, hogy ez nem jó, mert ugyanannyi a súlya,mint a kórházi távozáskor. Nekem sem a tejem volt kevés, hanem ő nem tudta kiszívni olyan hamar bealudt. Akkor írtak neki tápszert, de nem igen kapott, maximum 3x és szoptattam amikor csak elfogadta. Szép lassan rendbe jött a dolog, most 2 hónapos és a súlya teljesen rendben, sőt.. úgyhogy ne hallgass senkire, hogy kevés a tejed,mert mindenki ezt mondja kb, én is megkapom mai napig több okos embertől,hogy kevés vagy nem tápláló,de a gyarapodása úgy is biztosít róla.
júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
De jó, nagyon ügyesek vagytok, csak így tovább! :) 20-21-es vagyok :)
júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!